Lotnisko Bolonia Marconi (BLQ) - dojazd do Bolonii, Florencji i innych miast

Port lotniczy Bolonia

Lotnisko w Bolonii oddalone jest o ok. 6,00 km od dworca centralnego (Stazione Centrale) w Bolonii, położonego w centrum miasta.

Lotnisko obsługuje tradycyjne linie lotnicze oraz tanie linie. Np. z Polski przewoźnik Wizz Air loty do Bolonii obsługuje z lotniska w Katowicach (KTW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowanie jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Bolonii i chcą ruszyć w dalszą podróż pociągami. Dworzec centralny - Bologna Centrale jest doskonale skomunikowany z wieloma włoskimi miastami.

Najważniejsze dane lotniska Bolonia Marconi:

 • pełna nazwa po angielsku: Bologna-Borgo Panigale "Guglielmo Marconi" Airport (Bologna Guglielmo Marconi Airport)
 • pełna nazwa po włosku: Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi
 • Kod IATA - BLQ
 • Adres: Via del Triumvirato, 84, 40132 Bologna, Włochy
 • Ilość terminali: 1
 • Lotnisko otwarte jest codziennie, przez 24 godziny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Wybierasz się do Bolonii?

Bolonia

Bolonia - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać stolicę regionu Emilia-Romania. Największe atrakcje, opisane dzielnice i praktyczne wskazówki pomogą zaplanować Ci wyjazd.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do centrum Bolonii?

Najpopularniejszym środkiem transportu łączącym lotnisko z centrum miasta Bolonia jest autobus Aerobus, kursujący spod terminala do dworca głównego w Bolonii. Aby dostać się do miasta można skorzystać również z innych połączeń.

Najtańszy dojazd do miasta

Aby skorzystać z tańszej opcji dojazdu z lub na lotnisko trzeba poszukać przystanku Birra (oddalonego od przystanku autobusu Aerobus o ok. 1,20 km), z którego do centrum odjeżdżają autobusy: 81 oraz 91.

Cena biletu na przejazd takie autobusem wynosi 1,30€ lub 1,50€ - w przypadku zakupu biletu u kierowcy (uwaga: kierowca może nie mieć biletów, dlatego najlepiej bilet zakupić wcześnie w miejscu oznaczonym literą T).

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

!Schemat jazdy autobusu linii nr 81 (źródło: www.tper.it/)
Schemat jazdy autobusu linii nr 81 (źródło: www.tper.it/)

!Schemat jazdy autobusu linii nr 91 (źródło: www.tper.it/)
Schemat jazdy autobusu linii nr 91 (źródło: www.tper.it/)

!Trasa dojścia z przystanku Aerobus przed lotniskiem w Bolonii do przystanku Birra
Trasa dojścia z przystanku Aerobus przed lotniskiem w Bolonii do przystanku Birra

Autobus lotniskowy

Aerobus odjeżdża z przystanku przed wyjściem z terminala. Koszt jednorazowego biletu wynosi 6,00€, biletu do nabycia są w specjalnych automatach znajdujących się przy przystankach, bądź wewnątrz terminala.

Autobus zaczyna kursować z lotniska (Aeroporto / Airport) od około 5:30, natomiast ostatni kurs odbywa się około 00:15, z dworca centralnego (Stazione Centrale / Railway Station) kursy odbywają się od około 5:00 do około 23:35.

!Schemat kursowania autobusu Aerobus (źródło: aerobus.bo.it)
Schemat kursowania autobusu Aerobus (źródło: aerobus.bo.it)

Uwaga: autobus, mimo tego, że kursuje dosyć często nie zabiera nie zabiera na pokład ogromnej liczby pasażerów, jeśli się śpieszymy warto stanąć w kolejce odrobinę wcześniej, żeby mieć pewność wejścia na pokład podczas kolejnego odjazdu.

Linię obsługuje TPER (Trasporto Passeggeri Emilia-Romagna).

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Taksówki

Spod lotniska do centrum Bolonii można dostać się również taksówką, jej koszt zaczyna się od 15,00€ w taryfie dziennej, a od 18,00€ w taryfie weekendowej,świątecznej oraz nocnej. Do ceny taksówki należy doliczyć dopłatę + 0,50€ za bagaż.

Koszt końcowy zależy od m.in. warunków na drodze. Przed podróżą najlepiej upewnić się ile może nas kosztować przejazd do miejsca docelowego.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Inne połączenia

Lotnisko dobrze jest skomunikowane nie tylko z miastem Bolonia, a również z innymi lotniskami i miastami. Poniżej przykładowe połączenia autobusowe oraz pociągowe.

Uwaga: Przy lotnisku Bolonia Marconi nie znajduje się stacja kolejowa, dlatego podczas wyboru dojazdu do innych miast pociągiem, trzeba mieć na uwadze również doliczenie do kosztów podróży również ceny biletu z lotniska w Bolonii na dworzec centralny - Bologna Stazione Centrale (najniższy koszt 1,30€ / 1,50€ - autobus oddalony o ok. 1,20 km lub koszt 6,00€ - autobus z przystanku pod wyjściem z terminala).

Oficjalne strona przewoźnika kolejowego TRENITALIA. Można na niej sprawdzić dokładne ceny i godziny oraz dokonać wcześniejszego zakupu.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do Florencji

Dojazd pociągiem

Tańszym sposobem na dojazd z dworca Bologna Centrale do dworca Firenze Santa Maria Novella będzie pociąg regionalny - Regionale, cena biletu jest stała - 9,45€. Podróż tym typem kolei będzie dłuższa (około 1:40) i wymaga jednak przesiadki.

Florencja i Bolonia również posiadają nieco szybsze połączenie kolejowe, z dworca Bologna Centrale do dworca głównego we Florencji - Firenze Santa Maria Novella dostaniemy się pociągiem, który trasę pokonuje w niecałe 40 min. Cena biletu kupowanego w dniu podróży może wynosić od 26,00€, natomiast z tygodniowym lub miesięcznym wyprzedzeniem koszt będzie dużo niższy, bowiem wyniesie od 15,00 - 20,00€, w zależności od wybranego pociągu (np. Frecciarossa). Warto wcześniej zakupić bilet przez internet.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Dojazd autobusem

Połączenie autobusowe pomiędzy Florencją i lotniskiem w Bolonii obsługiwane jest codziennie przez APPENNINO SHUTTLE, czas trwania to ok. 90 min.

Autobus kursuje około 10 razy w ciągu dnia w każdą ze stron.

Ceny biletów wynoszą odpowiednio:

 • dorośli - 20,00€ / 25,00€ (w autobusie);
 • dzieci w przedziale wiekowym 5 - 10 lat 8,00€ / 10,00€ (w autobusie);
 • dzieci do 4 roku życia - bezpłatnie;

Uwaga: płatność w autobusie wyłącznie gotówką. Więcej informacji na oficjalnej stronie przewoźnika.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do Rimini

Dojazd autobusem

Trasa obsługiwana jest przez SHUTTLE BOLOGNA-RIMINI, autobus jedzie ok. 90 minut - codziennie. Kursy w obu kierunkach odbywają się około 6 razy w ciągu doby.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Ceny biletów:

 • dorośli - 20,00€ (on-line, biuro agencji, lotnisko) / 25,00€ (w autobusie);
 • dzieci w przedziale wiekowym 4 - 10 lat 8,00€ (on-line, biuro agencji, lotnisko) / 10,00€ (w autobusie);
 • dzieci do 4 roku życia - bezpłatnie;
 • dodatkowy bagaż - 10,00€ (on-line, biuro agencji, lotnisko) / 15,00€ (w autobusie);

Rezerwacji on-line można dokonać na stronie przewoźnika.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Dojazd pociągiem

Do Rimini można dojechać również pociągiem, z dworca centralnego w Bolonii - Bologna Centrale. Najlepszym wyborem będzie pociąg regionalny - Regionale, jadący ok. 90 min. Za bilet zapłacimy 9,85€.

Koszt biletu na nieco szybszy pociąg, zakupionego w tym samum dniu co przejazd zaczyna się od 12,00€, podróż pociągiem traw od ok. 50 do ok. 70 min, w zależności od wybranego połączenia.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do Modeny

Dojazd autobusem

Przejazd pomiędzy Modeną a lotniskiem w Bolonii obsługiwany jest codziennie przez ATCM service - Saca Group, czas trwania jazdy wynosi ok. 50 min.

Cena biletu: w jedną stronę - 15,00€, w dwie strony - 25,00€. Zakupu on-line można dokonać na oficjalnej stronie.

W ciągu dnia odbywa się około 9 kursów w każdą ze stron.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Dojazd pociągiem

Dworzec centralny - Bologna Stazione Centrale również oferuje połączenia kolejowe pomiędzy tymi miastami, więc jeśli chcemy do Modeny dostać się pociągiem istnieje taka możliwość z dworca w Bolonii, czas trwania podróży wynosi ok. 30 min, a bilet kupowany w dniu przejazdu można zakupić już od 3,85€. Uwaga, tak samo jak w przypadku innych miast na tej trasie dostepne są różne rodzaje pociągów, wcześniej warto sprawdzić o której według rozkładu przejazd będzie tańszy. Najtańszym pociągiem będzie regionalny przewoźnik -Regionale.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do Ferrary

Dojazd autobusem

Linia obsługiwana przez BUS & FLY kursuje codziennie pomiędzy Ferrarą a lotniskiem w Bolonii, czas połączenia wynosi ok. 60 min. Autobus w Ferrarze zatrzymuje się przed centrum handlowym (Il Castello), na dworcu centralnym oraz w centrum miasta. Czas podróży wynosi nieco ponad 90 minut.

W Ferrarze autobus odjeżdża najpierw z centrum miasta, następnie przejeżdża obok dworca, kolejną stacja jest centrum handlowe Il Castello i na koniec punkt docelowy Bolonia. Pomiędzy pierwszym a drugim przystankiem jest 5 min różnicy, a pomiędzy kolejnym jeszcze dodatkowe 10 min.

Na tej trasie autobus kursuje około 8 razy dziennie w każdą ze stron.

Przystanek w centrum miasta znajduje się za zamkiem, przy ulicy Viale Cavour.

Cena biletu to 15,00€, do nabycia u kierowcy.

Więcej informacji na stronie miasta lub na stronie przewoźnika.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Dojazd pociągiem

Ferrara i dworzec kolejowy Bologna Centrale również połączone są linią pociągową, więc jeśli wybieramy pociąg jako środek transportu do tego miasta, to podróż pomiędzy dwoma dworcami powinna trwać ok. 30 min, a bilet kupowany w dniu przejazdu kosztuje od 4,75€ - pociąg typu Regionale.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do Rawenny i Cervia

Dojazd autobusem

Trasa obsługiwana przez SHUTTLE-RACE / SHUTTLE-CRAB, kursuje tylko w sezonie (od maja do września). Podróż do miasteczka Cervia trwa ok. 2 godzin, natomiast do Rawenny ok. 90 min. Niestety, przez całą dobę autobus kursuje tylko 4 razy lub w 6 razy (od ok. połowy czerwca do początku września). Bilety autobusowe (20-27€) są sporo droższe niż bilety na pociąg.

Więcej informacji (aktualne rozkłady, przystanki) na oficjalnej stronie przewoźnika.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Dojazd pociągiem

Jeśli wolicie do Rawenny dojechać pociągiem, również istnieje taka możliwość, najpierw jednak trzeba dojechać do dworca centralnego w Bolonii - Stazione Centrale. Bilet z tego dworca do Rawenny kupowany w dniu przejazdu kosztuje od 7,35€, podróż trwa (w zależności od wybranego pociągu) ok. 90 min. Do Cervia dojazd kosztuje (bilet kupowany w dniu wyjazdu) od 9,85€, czas podróży wynosi ok. 120 min.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Bolonia Marconi do regionu Marche

Przejazdy pomiędzy lotniskiem w Bolonii a regionem Marche odbywają się codziennie, czas jazdy wynosi ok. 4 godzin, linię obsługuje STEFANO MIGNANI - Bologna Express. Rozkłady, ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie przewoźnika, gdzie również możecie dokonać zakupu.

Podane ceny mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny stan bezpośrednio przed wyjazdem.UWAGA: Podawane ceny biletów kolejowych są wartościami przykładowymi, za które możemy zakupić bilet w dniu podróży. Ceny biletów pociągowych mogą być dużo wyższe od wymienionych, wszystko zależy od wybranej daty i popularności połączenia. Przykładowo w ciągu danego dnia może być dostępna tylko na jeden kurs cena najniższa od ..., dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić ceny, a nawet zakupić wcześniej bilet na interesujący nas przejazd. Czym bliżej daty podróży, tym ceny mogą być wyższe.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama