Punkty widokowe Manchesteru

Manchester to duże i nowoczesna miast w Anglii, które zachowało również swój dawny wygląd. W połączeniu starego z nowym tkwi piękno tej metropolii. Dawne budynki przemysłowe, zabytkowa Katedra i współczesne budownictwo wspólnie przyciągają do tego miejsca odwiedzających. Żeby poczuć klimat tego miasta najlepiej udać się na długi spacer, jednak warto również spojrzeć na nie z góry.

Najlepsze punkty widokowe Manchesteru

 • Restauracja Cloud 23
 • Stacja kolejki Deansgate - Castlefield
 • Inne punkty widokowe w mieście Manchester:
  • Wieża zegarowa w Ratuszu

Widok z Cloud 23 - Beetham Tower Manchester

Restauracja Cloud 23

Czy może być lepszy punkt widokowy niż bar czy restauracja? Prawdopodobnie nie.. :) W takim miejscu oprócz cieszenia się widokami możemy jeszcze skosztować ciekawego jedzenia czy nowatorskich drinków. W mieście Manchester znajduje się jeden z najwyższych w całej Wielkiej Brytanii wieżowiec - Beetham Tower, a w nim na 23. piętrze bar i restauracja Cloud 23.

Widok z Cloud 23 - Beetham Tower Manchester

Samo wejście i wjazd do Cloud 23 jest bezpłatne, jednak jest to lokal gastronomiczny, dlatego trzeba liczyć się z tymi kosztami. Zarówno jedzenie, jak i picie do najtańszych nie należą, za to warto usiąść i coś zamówić, a koszt potraktować jak bilet wstępu. W ofercie menu znajdziemy bardzo ciekawe drinki i koktajle. Ceny drinków zaczynają się od 12.00£, drinków bezalkoholowych od 8.00£, zaś piwo czy cydr dostaniemy za 5.50 - 7.50£.

Widok z Cloud 23 - Beetham Tower Manchester

Informacje praktyczne:

 • Adres:
  • BEETHAM TOWER, 303 DEANSGATE, MANCHESTER M3 4LQ
  • wjazd specjalnie oznakowaną windą - "Cloud 23"
 • Dni i godziny otwarcia:
  • niedziela - czwartek: 11:00 - 01:00
  • piątek - sobota: 11:00 - 01:00
  • jeśli zamierzamy wybrać się do Cloud 23 w godzinach późniejszych, należy dokonać rezerwacji.

Widok z Cloud 23 - Beetham Tower Manchester

Stacja kolejki Deansgate - Castlefield

Castlefield to najstarsza dzielnica miasta, po której trzeba się koniecznie przespacerować. Najłatwiej tam dotrzeć kolejką "Metrolink", do stacji Deansgate - Castlefield, która położona jest nieco wyżej niż inne stacje. Jest to doskonałe miejsce do kolejnego podziwiania widoków na miasto.

Widok na Beetham Tower w mieście Manchester ze stacja kolejki Deansgate - Castlefield

Z jednej strony zobaczyć można m.in. rzymskie ruiny oraz położony bardziej na prawo wspominany już drapacz chmur - Beetham Tower, po drugiej zaś stronie słynną dzielnicę Castlefield.

Widok na Manchester ze stacja kolejki Deansgate - Castlefield

Inne punkty widokowe w mieście Manchester:

Wieża zegarowa w Ratuszu

Ratusz, jak w wielu innych miastach można zwiedzać chociaż częściowo, niestety tylko z przewodnikiem i w wybrane dni, ponieważ w budynku często organizowane są różne wydarzenia. (Z tego względu najlepiej dowiadywać się o szczegóły na miejscu i jeśli odpowiada nam jedna z dat, zarezerwujmy sobie termin.) Głównie trasa takiego zwiedzania skupia się na wejściu na wieżę, po spiralnych schodach.


Reklama