ZOO w Amiens

Amiens to przepiękne francuskie miasto, po którym można spacerować bez końca. Co krok odkrywać nowe i ciekawe zakątki. Jeśli jednak chcemy odpocząć i pospacerować w nieco innej scenerii, a przy okazji odejść odrobinę od centrum, to doskonałym wyborem będzie wizyta w ogrodzie zoologicznym w Amiens. Z takiej wycieczki ucieszą się na pewno dzieci.

Po drodze do ZOO trzeba przejść przez park - Parc de la Hotoie, gdzie znajdziemy wejście do ogrodu.

foka w ZOO w Amiens

Historia i ciekawostki

Początek tego zwierzyńca (Zoo d'Amiens) datuje się na rok 1952. Od 2001 roku ZOO w Amiens należy do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). ZOO obecnie stara się o przyjęcie do swojego grona nowych gatunków zwierząt, dzięki czemu stale się rozwija i powiększa ilość znajdują

Zwierzęta

ZOO w Amiens

ZOO w Amiens nie różni się za bardzo od innych europejskich ogrodów zoologicznych. Jest mniejsze i nie zobaczymy w nim ogromnej liczny gatunków zwierząt. Jednak nie powinno to stanowić problemu miłośnikom zwierząt czy też rodzin z dziećmi.

słonie w ZOO w Amiens

Zaskakującym może być fakt, że ten niewielki zwierzyniec zamieszkują słonie. Oprócz nich spotkać możemy m.in. zebry, lemury, foki i lwy morskie oraz pingwiny. Swoje miejsce znalazły tam również gibony oraz małpki sajmiri.

Wśród innych znanych i lubianych są także tapiry i kapibary dzielące ze sobą jeden wspólny wybieg.

!tapir i kapibary w ZOO w Amiens
tapir i kapibary w ZOO w Amiens

Mniej popularnymi zwierzętami są np. pakożer leśny i dikdik sawannowy. Innym, ciekawym gatunkiem, który możemy podglądać w tym ZOO jest panda mała.

pakożer leśny

Pakożer leśny to niewielki ssak drapieżny, rzadko spotykany w ogrodach zoologicznych. Pierwsze odkrycie tego zwierzęcia miało miejsce w Brazylii, uważano, że jest to zwierzę kopalne. Jego naturalne środowisko to lasy i zabagniona sawanna środkowa i południowa Ameryka.

!pakożer leśny w zoo w Amiens
pakożer leśny w zoo w Amiens

panda mała

Panda mała cieszy się coraz większą popularnością wśród osób odwiedzających ogrody zoologiczne. Jest to bardzo ciekawe i ruchliwe zwierzę. Szczególnie lubiane przez dzieci. W ZOO w Amiens możemy z niedużej odległości jak spaceruje sobie po gałęziach czy wchodzi do "budki" z jedzeniem, dzięki czemu dłużej można się jej przyglądać.

!panda mała w ZOO w Amiens
panda mała w ZOO w Amiens

dikdik sawannowy

Dikdik sawannowy jest niewielkim gatunkiem ssaka parzystokopytnego (zaliczanego do antylop), występuje w środkowej i południowej Afryce. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest ruchliwa górna warga - lekko wystająca (przed wargą dolną) razem z nozdrzami.

!dikdik sawannowy w ZOO w Amiens
dikdik sawannowy w ZOO w Amiens

Informacje praktyczne

Dni i godziny otwarcia:

Niestety ten mały ogród zoologiczny nie jest otwarty przez cały rok, w drugiej połowie listopada zamyka się go aż do końca stycznia, w pozostałą część roku czynny jest codziennie.

  • luty - marzec: codziennie - 10:00 - 17:00
  • kwiecień - wrzesień: codziennie - 10:00 - 18:00, w niedzielę i święta do godziny 19:00
  • październik - 15. listopad: codziennie - 10:00 - 17:00
  • 16. listopad - styczeń - nieczynne

wizyta w ZOO w Amiens

Ceny biletów wstępu:

  • dorośli - 6,60€;
  • dzieci (5 - 15 lat) - 4,00€;
  • dzieci (poniżej 5. roku życia) - bezpłatnie;
  • rodzina (1 dorosły + 1 dziecko) - 9,00€;
    • dodatkowe dziecko - 3,00€;

Lokalizacja: Wejście do ZOO znajduje się od strony parku Parc de la Hotoie, z centrum miasta to ok 2 kilometry piechotą - ok 25 min spaceru.


Reklama