Ceny w Bonn (2017)

Bonn, przed połączeniem Niemiec stolica RFN, jest coraz częściej odwiedzana przez turystów - chociaż głównie w trakcie jednodniowych wycieczek z pobliskiej Kolonii.

Dziś jest to przede wszystkim miasto uniwersyteckie, dzięki czemu ceny atrakcji oraz komunikacji nie są wygórowane.

Artykuł skupia się na Bonn, jeśli jednak chcesz przeczytać ogólnie o cenach w Niemczech, sprawdź nasz artykuł: Ceny w Niemczech

Ceny artykułów spożywczych

Ceny artykułów spożywczych w marketach są podobne w całych Niemczech. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami: Aldi'm, Lidl'em czy Penny Market'em.

Produkt Cena Sieć
Żelki Haribo (150 g) 0,69€ Aldi
Duża bagietka 0,95€ Aldi
Coca-Cola (2 l) 1,29€ Aldi
Czekolada Ritter Sport (100g) 1,09€ Lidl
Bułka wypiekana na miejscu 0,30€ Lidl

Więcej przykładów umieściliśmy w artykule Ceny w Niemczech.

Ceny w restauracjach

Dobre restauracje w Bonn nie należą do najtańszych, koszt dania głównego to najmniejszy wydatek w okolicy 15-17€.

W Bonn mieszka jednak wielu studentów, dzięki czemu znajdziemy w tym mieście wiele miejsc (restauracji lub knajpek) z tanich jedzeniem, gdzie zjemy obiad za 6-12€.

Niedrogie jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 5-8€.

Ceny ulicznego jedzenia

W Bonn, podobnie jak w całych Niemczech, najpopularniejszym ulicznym jedzeniem są różnego rodzaju kiełbasy podawane z bułką lub frytkami. W zależności typu dania, zapłacimy 2-4€ i powinniśmy być syci na wiele godzin.

Na starym mieście, koło ratusza, czasem zjemy również inne dania - takie jak zupa ziemniaczana czy dania kuchni orientalnej, w cenach 3-5€.

Ceny alkoholu

Za niemieckie piwo w pubie lub restauracji zapłacimy 2,5-3,5€ w zależności od lokalizacji (najdrożej będzie oczywiście w historycznej części miasta). Droższe może być piwo importowane lub popularne w Polsce rzemieślnicze (kraftowe).

Najdrożej będzie w pubach na tutejszym starym mieście, warto jednak odejść trochę dalej i ceny powinny być bardziej akceptowalne.

Ceny atrakcji

Atrakcje w Bonn nie należą do najdroższych, każdy powinien tu znaleźć coś na swoją kieszeń. Poniżej przedstawiamy ceny kilku najpopularniejszych atrakcji.

Atrakcja Cena
Muzeum Współczesnej Historii Niemiec darmowe
Domu Beethovena 6,00€
Deutsches Museum Bonn 6,00€
Muzeum Arytmetyki (Arithmeum) 3,00€
Muzeum regionu - LVR-LandesMuseum 8,00€

Jeśli chcemy zwiedzić kilka głównych atrakcji i korzystać z komunikacji miejskiej możemy pomyśleć o zakupie karty turystycznej Bonn Welcome Card, która umożliwia korzystanie z komunikacji miejskiej oraz zapewnia zniżki do niektórych atrakcji.

Koszt karty w podstawowym wariancie na jeden dzień to 10,00€ w przypadku jednej osoby lub 19,00€ w przypadku karty rodzinnej (do 5 osób). Pozostałe ceny i warianty znajdziecie na stronie naszej recenzji karty miejskich Bonn.

Ceny komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska w Bonn nie należy do najdroższych, tym bardziej, jeśli skorzystamy z oferty biletów grupowych. Zakup karty grupowej dobowej (może korzystać nawet 5 osób) wychodzi taniej niż zakup dwóch pojedynczych biletów dobowych.

Bilet na pojedynczy przejazd (do 20 minut) 1,90€
Pakiet 4 biletów na pojedynczy przejazd (do 20 minut) 7,30€
Pakiet 4 biletów na pojedynczy przejazd (do 90 minut) 8,90€
Bilet na pojedynczy przejazd (do 90 minut) 2,40€
Bilet dzienny 7,00€
Bilet dzienny grupowy 9,90€
Bilet tygodniowy 17,90€

Koszt zakwaterowania

Hotele w Bonn mają ceny umiarkowane, chociaż ilość hoteli jest mniejsza niż w niedalekiej Kolonii. Ceny budżetowych hoteli z prywatną łazienką w ciepłym okresie, jeśli poszukamy ich odpowiednio wcześniej, zaczynają się od 55-60€.

Hostele oraz pokoje ze współdzieloną łazienką zaczynają się się od 45-50€.

Warto rozpocząć poszukiwania noclegu odpowiednio wcześniej, szczególnie w okresie letnim może być problem z dostępnością noclegu w rozsądnej cenie.


Reklama