Lotnisko Kolonia-Bonn - dojazd do centrum Kolonii, Bonn i innych miejsc w Niemczech

Port lotniczy Kolonia-Bonn

Lotnisko Kolonia-Bonn znajduje się na obrzeżach miasta Kolonia, oddalone jest od centrum tego miasta o ok 15 kilometrów, nieco większa odległość (ok 20-25 kilometrów) dzieli je z centrum Bonn. Stąd też jego dwuczłonowe oznaczenie zawierający nazwy obu tych miast.

Lotnisko obsługuje tradycyjne linie lotnicze oraz tanie linie. Np. z Polski tanimi liniami dolecimy tam z przewoźnik Wizz Air, który oferuje loty z lotnisk: Gdańsk (GDN) oraz Katowice (KTW), natomiast Ryanair z lotniska Warszawa Modlin (WMI).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowanie jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Kolonii, Bonn oraz do innych niemieckich miast. Pod budynkiem znajduje się stacja kolejowa - Flughafen Köln/Bonn.

Najważniejsze dane lotniska Kolonia-Bonn:

  • pełna nazwa po angielsku: Cologne Bonn Airport
  • pełna nazwa po niemiecku: Flughafen Köln/Bonn lub inna potoczna nazwa - Flughafen Köln-Wahni
  • Kod IATA - CGN
  • Adres: Kennedystraße, 51147 Köln, Niemcy
  • Ilość terminali: 2
  • godziny otwarcia: 24 godziny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do centrum Kolonii?

S-bann

Z lotnisk Kolonia-Bonn do centrum Kolonii można dojechać pociągiem - S-Bahn linią numer S13 lub S19 ze stacji znajdującej się pod budynkiem lotniska - Flughafen Köln/Bonn do dworca głównego w Kolonii - Köln Hauptbahnhof.

Pociągi w ciągu tygodnia kursują co ok 15-20 minut, w weekendy co ok 30 minut. Czas podróży to ok 15-20 minut.

Bilet można kupić w specjalnym automacie przed zejściem na peron stacji. Cena biletu pojedynczego to 2,90€, należy kupić bilet na strefę 1b. Bilet dla dzieci (6-14 lat) kosztuje 1,60€. Jeśli podróżujemy w 4 osoby możemy zakupić bilet grupowy za 11,30€.

Jeśli zamierzamy tego dnia jeszcze korzystać z komunikacji publicznej, warto się zastanowić nad zakupem biletu dziennego za 8,60€ (strefa 1b).

Więcej informacji można znaleźć na stronie KVB oraz Deutsche Bahn.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Taksówka

Jeśli chcemy skorzystać z przejazdu taksówką z lotniska Kolonia-Bon do Koloni, to zapłacimy za kurs od ok 27€, jednak przed wejściem do pojazdu najlepiej pokazać kierowcy wybrany adres, aby ustalić dokładniejszy koszt przejazdu.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do centrum Bonn?

Autobus lotniskowy

Najpopularniejszym środkiem transportu łączącym lotnisko Kolonia-Bonn z centrum miasta Bonn jest autobus lotniskowy - SB60.

Cena pojedynczego biletu na przejazd wynosi 8,20€. Czas trwania podróży to ok 30 minut. Autobusy z lotniska w kierunku dworca głównego - Bonn Hauptbahnhof kursy w tygodniu rozpoczynają ok godziny 05:38, kończąc ok 00:16, w weekendy od ok 05:16 (w sobotę nie ma kursu o 00:16) . Z dworca głównego w Bonn w kierunku lotniska autobusy odjeżdżają pomiędzy 04:47 i 23:47 (nie odbywa się sobotni kurs o 23:47). Pojazdy w ciągu tygodnia kursują co ok 30 minut, w weekendy co ok 30-60 minut.

Więcej informacji można znaleźć na stronie SVB.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Taksówka

Jeśli chcemy skorzystać z przejazdu taksówką z lotniska Kolonia-Bon do miasta Bonn, to za kurs zapłacimy od ok 40€, przed podróżą najlepiej zapytać kierowcę o dokładniejszą cenę i pokazać wybrany przez nas adres, aby ustalić koszt przejazdu.

Inne połączenia

Lotnisko Kolonia-Bonn CGN jest dobrym miejscem do rozpoczęcia dalszej podróży po Niemczech, głównym tego powodem jest znajdująca się pod terminalem lotniska stacja kolejowa, innym powodem są liczne tanie autobusy odjeżdżające spod terminala do wielu niemieckich miast. Przejazdy kolejowe w Niemczech nie należą do najtańszych, dobra alternatywą są tanie linie autobusowe.

Z lotniska Kolonia-Bonn dojechać możemy m.in. do: Hamburga, Berlina, Bremen, Hanover, Monachium czy też do Akwizgranu, Dortmundu i Norymbergi.

Przykładowym przewoźnikiem autobusowym jest FlixBus, który oferuje jedne z najtańszych biletów, pod warunkiem zakupu z dużym wyprzedzeniem (w zależności od popularności danej trasy mogą to być 2 tygodnie lub np. miesiąc). W przypadku autobusów firmy FlixBus trzeba jednak pamiętać, że na niektórych trasach odbywa się wyłącznie jeden kurs dziennie. Co może być problematyczne w przypadku dostosowania lądowania samolotu z odjazdem autobusu, jednak warto pamiętać o tych połączeniach. W autobusach tej firmy możemy kupić bilety również u kierowcy, płacąc wyłącznie gotówką, jednak należy pamiętać, że cena biletów wtedy nie obejmuje promocji i zapłacimy najwyższą stawkę za daną trasę.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Akwizgranu?

Najlepszym sposobem na dojazd na trasie lotnisko Kolonia-Bonn - Akwizgran będzie skorzystanie z oferty przejazdów autobusowych firmy FlixBus, oferuje ona przejazdy pomiędzy tymi dwoma miejscami w cenie już od 5,00€. Bilety najlepiej kupować ze wyprzedzeniem. Niestety na podanej trasie obecnie kursuje tylko jeden autobus dziennie (w każdą stronę).

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Innym przewoźnikiem oferującym przewozy pomiędzy lotniskiem Kolonia-Bonn a Akwizgranem jest Dein Bus, ceny zaczynają się od 7,00€ (do 15,00€ - w tej cenie można kupować bilety również u kierowcy). W ciągu dnia odbywa się od 2 do 4 kursów od czwartku do poniedziałku (w każdą ze stron). Czas podróży wynosi ok 60-80 minut. Autobus w Akwizgranie zatrzymuje się na parkingu (obok kiosku) przy Wilmersdorfer Straße.

Oficjalna strona przewoźnika DeinBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Berlina?

Jeśli szukamy taniego sposobu na dostanie się z lotniska w Kolonii do oddalonej o ok 600 km stolicy kraju - Berlina. Również możemy skorzystać z oferty firmy FlixBus, jednak będzie to bardzo długa podróż - ok 7-9 godzin. Atrakcyjna tutaj może okazać się cena, ponieważ jeśli zakupimy bilety z wyprzedzeniem, cena pojedynczego przejazdu zaczyna się już od 9,90€. Na podanej trasie odbywają się 3-4 kursy dziennie (w każdą stronę). Bilety kupowane na ostatnią chwilę mogą kosztować 22,50, a nawet 29,50€.

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Bremy?

Na trasie lotnisko Kolonia-Bonn - Brema (niem. Bremen) kursują autobusy firmy FlixBus, które odbywają ok 5 kursów dziennie (w każdą ze stron). Jeśli kupujemy bilety z wyprzedzeniem, to za pojedynczy przejazd (na trasie mierzącej ponad 300 kilometrów) zapłacimy już od 9,90€. Czas przejazdu szacuje się od ponad 4 do ponad 6 godzin (w zależności od wybranego kursu). Bilety kupowane na ostatnią chwilę mogą kosztować 17,50, a nawet 28,00€.

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Dortmundu?

Trasa lotnisko Kolonia-Bonn - Dortmund obsługiwana jest przez firmę FlixBus, autobusy kursują ponad 10 razy dziennie, a bilety na przejazd kupowane z wyprzedzeniem można nabyć już od 5,00€ (kolejna taryfa biletowa to ok 7,50€). Czas podróży waha się w zależności od wybranego kursu, może to być od ok 80 minut do ok 3 godzin.

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Innym przewoźnikiem oferującym przewozy pomiędzy lotniskiem Kolonia-Bonn a Dortmundem jest Dein Buss, ceny zaczynają się już od 5,00€. Niestety w ciągu dni odbywa się wyłącznie 1 kurs (w każdą ze stron), na trasie Dortmund-Kolonia od czwartku do niedzieli, natomiast na trasie Kolonia-Dortmund od soboty do wtorku. Czas podróży wynosi 2 godziny. Autobus w Dortmundzie zatrzymuje się na dworcu autobusowym Zentralen Omnibusbahnhof (ZOB).

Oficjalna strona przewoźnika DeinBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Hamburga?

Na trasie lotnisko Kolonia-Bonn - Hamburg kursują autobusy firmy FlixBus, do oddalonego o ponad 400 kilometrów Hamburga możemy tanio dojechać jeśli zakupimy bilety z wyprzedzeniem już od 15,90€. Na podanej trasie kursuje ok 6-8 autobusów dziennie (w każdą stronę). Przejazd jest dosyć długi i trwa ok 6-8 godzin (w zależności od wybranego kursu). Jeśli planujemy zakup na ostatnią chwilę możemy spodziewać się cen: 23,50 lub nawet 29,50€ (i więcej).

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Hanover?

Aby z lotniska Kolonia-Bonn dojechać do niemieckiego miasta Hanower (niem. Hannover, ang. Hanover) można skorzystać z oferty autobusów firmy FlixBus, które na tej trasie kursują ok 5 razy dziennie i pokonują ok 300 kilometrową trasę w ok 4-6 godzin. Koszt biletu na przejazd wykupowanego z wyprzedzeniem rozpoczyna się już od 13,00€ (kolejna taryfa biletowa to ok 19,50€).

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Monachium?

Jeśli planujemy wybrać się do odległego Monachium, również możemy skorzystać z oferty autobusów FlixBus, które odległość ponad 550 kilometrów pokonują, w zależności od wybranego kursu od ok 6-ciu do ok aż 11 godzin. Trasa Kolonia-Bonn - Monachium (niem. München, ang. Munich) obsługiwana jest ok 10 razy dziennie (w każdą ze stron) autobusy firmy FlixBus. Bilety zakupywane z wyprzedzeniem kosztują już od 19,00€ (kolejne taryfy biletowe to 22,00€ i 27,90€, 32,90€, 37,90€, 42,90€ i więcej).

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do Norymbergi?

Na trasie lotnisko Kolonia-Bonn - Norymberga kursują ok 5 razy dziennie (w każdą ze stron) autobusy firmy FlixBus. Podróż na trasie liczącej ok 400 kilometrów autobus pokonuje w ok 6-9 godzin. Wcześniejsze planowanie wyjazdu pozwoli na zakup biletów (z dużym wyprzedzeniem) już od 18,00€ (kolejne taryfy biletowe to 24,00€ i 32,00€).

Oficjalna strona przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama