Podróże po Europie

Lotnisko Kolonia-Bonn - dojazd do centrum Kolonii, Bonn i innych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2022

Lotnisko Kolonia-Bonn leży na obrzeżach Kolonii i oddalone jest od centrum o około 15 kilometrów. Niewiele większa odległość (około 20-25 kilometrów) dzieli lotnisko od centrum Bonn - stąd też ustanowiono dwuczłonowe oznaczenie tego portu lotniczego, które zawiera w sobie nazwy obu tych miast.

Lotnisko obsługuje tradycyjne oraz tzw. tanie linie lotnicze. Ryanair na lotnisko Kolonia-Bonn lata z Katowic (KTW) oraz Warszawy-Modlina (WMI), a Wizzair z Gdańska (GDN) oraz Katowic (KTW).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowanie jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Akwizgranu, Bonn , Dortmundu, Kolonii lub do innych miast kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Port lotniczy Kolonia-Bonn - najważniejsze informacje

  • pełna nazwa po angielsku: Cologne Bonn Airport
  • pełna nazwa po niemiecku: Flughafen Köln/Bonn lub inna potoczna nazwa - Flughafen Köln-Wahni
  • Kod IATA - CGN
  • Adres: Kennedystraße, 51147 Köln, Niemcy
  • Ilość terminali: 2
  • godziny otwarcia: 24 godziny.

Pod budynkiem lotniska znajduje się nowoczesny dworzec kolejowy Flughafen Köln/Bonn,

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do centrum Kolonii?

S-Bahn - kolejka podmiejska

Najwygodniejszym sposobem na dojazd do centrum miasta jest skorzystanie z pociągu podmiejskiego S-Bahn linii S13 w kierunku Düren, który dowiezie nas bezpośrednio na główny dworzec kolejowy Köln Hauptbahnhof (znajdujący się tuż obok słynnej katedry w Kolonii).

Pociągi kursują z lotniska oraz na lotnisko w tygodniu co około 20 minut i nieco rzadziej w weekendy. Czas podróży to około 15-20 minut. Aktualny rozkład możemy sprawdzić korzystając z plannera podróży umieszczonego na oficjalnej stronie miejskiego przewoźnika. Jako stacje początkową wybieramy Köln Flughafen Köln/Bonn Flughafen Bf, a końcową Köln Hbf.

Bilet kupimy w automacie przed zejściem na peron. Cena biletu pojedynczego to 3€ (należy kupić bilet typu 1b / Preisstufe 1b). Bilet dla dzieci (6-14 lat) kosztuje 1,60€. Dostępne są również bilety grupowe.

Jeśli zamierzamy tego dnia korzystać jeszcze z komunikacji publicznej, to warto zastanowić się nad zakupem biletu 24-godzinnego za 9,10€ (typ biletu 1b).

Więcej informacji o biletach oraz rozkładach znajdziemy na stronie KVB (firmy obsługującej transport publiczny).

Taksówka

Jeśli chcemy skorzystać z przejazdu taksówką z lotniska do centrum Kolonii, to cena za kurs zaczyna się od około 20-25€. Najlepiej przed podróżą warto pokazać kierowcy wybrany przez nas adres, aby ustalić szacowany koszt przejazdu.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do centrum Bonn?

Autobus lotniskowy SB60

Najwygodniejszym środkiem transportu łączącym lotnisko z Bonn jest autobus lotniskowy linii SB60, który w około 27-30 minut dowiezie nas na główny dworzec kolejowy (Bonn Hauptbahnhof) w tym mieście.

Cena biletu na pojedynczy przejazd wynosi 8,70€, a cena biletu ulgowego (dla dzieci pomiędzy 6. a 14. rokiem życia) 4,30€. Musimy tylko pamiętać, że nie kupujemy zwykłego biletu w normalnej taryfie, a bilet lotniskowy o nazwie Flughafenlinie. Jeśli posiadamy zwykły bilet przewoźnika VRS umożliwiający przejazd z Bonn do Kolonii (warstwa cenowa nr 3) i chcemy dostać się na lotnisko, to musimy dokupić suplement w cenie 3,40€ dla biletów normalnych oraz 1,70€ dla ulgowych.

Aktualny rozkład autobusu sprawdzimy korzystając z plannera na stronie lokalnego przewoźnika VRS. Jako stacje początkową ustawiamy Köln/Bonn Flughafen, a docelową Bonn Hbf.

Więcej informacji o samym autobusie lotniskowym znajdziemy tu (w języku niemieckim).

Taksówka

Jeśli chcemy skorzystać z przejazdu taksówką z lotniska do Bonn, to za kurs zapłacimy od około 40€. Przed podróżą warto pokazać kierowcy wybrany przez nas adres, aby ustalić szacowany koszt przejazdu.

Jak dojechać z lotniska Kolonia-Bonn do innych miast?

Lotnisko Kolonia-Bonn CGN jest dobrym miejscem do rozpoczęcia dalszej podróży po regionie. Do wyboru mamy podróż pociągiem (najczęściej z przesiadką), którą rozpoczniemy na dworcu położonym bezpośrednio pod lotniskiem, lub przejazdy autokarowe. Chcąc znaleźć połączenia na stronie niemieckiej kolei w miejscu stacji początkowej wpisujemy Köln/Bonn Flughafen. Jeśli chcemy poruszać się pociągiem w granicach jednego kraju związkowego, startujemy po 9:00 i podróżujemy w większej grupie, to ciekawym rozwiązaniem są bilety regionalne - więcej o nich przeczytacie tutaj.

Dużo połączeń bezpośrednio z lotniska i w stosunkowo dobrej cenie posiada w swojej ofercie przewoźnik FlixBus. Tu jednak zasada jest prosta - żeby natrafić na najniższe ceny, musimy zakupić bilety ze znacznym wyprzedzeniem.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama