Gdzie spać w Pizie? Przykłady noclegów oraz krótka charakterystyka miasta

Lotnisko w Pizie dla wielu turystów jest oknem na Toskanię oraz Ligurię, w tym na słynny park krajobrazowy Cinque Terre. Czasami samoloty z Polski do Pizy lądują jednak w środku nocy, a niektórzy z turystów chcieliby również dokładniej zwiedzić miasto, które w okresie średniowiecza było siedzibą potężnej republiki morskiej.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być znalezienie noclegu w samej Pizie. Niestety, mimo że miasto nie należy do zbyt turystycznych (oczywiście z wyjątkiem słynnego Placu Cudów (wł. Piazza dei Miracoli), na którym wznosi się słynna Krzywa Wieża), to ceny najlepiej ocenianych noclegów nie należą tu do budżetowych. Właśnie dlatego warto rozpocząć poszukiwania zakwaterowania odpowiednio wcześniej i obserwować sytuacje, żeby nie przegapić najlepszych ofert oraz promocji.

Nocleg niedaleko lotniska i głównego dworca kolejowego

Jeśli przylatujemy do Pizy późnym wieczorem i nie chcemy od razu łapać pociągu nocnego do innego z miast, to wygodnym rozwiązaniem jest poszukanie zakwaterowania w okolicy głównego dworca kolejowego. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że jeśli nie mamy olbrzymiej ilości bagaży, to spacer z lotniska w okolice dworca nie powinien zająć nam więcej niż 15 minut.

Sami szukając noclegu w okolicy lotniska najpierw sprawdzamy ceny i dostępność w Hotelu Moderno. Warunki są tam umiarkowanie dobre - podczas naszego pobytu było czysto i schludnie, choć nie najnowocześniej. Olbrzymim plusem tego obiektu jest fakt, że recepcja działa tu do godziny 24:00. Na miejscu bezpłatnie przechowamy też nasze bagaże w schowku w dniu wymeldowania.

Sprawdź inne noclegi w bliskiej okolicy lotniska

Nocleg w historycznym centrum

Jeśli naszym głównym celem jest zwiedzenie Pizy i skorzystanie z bogatej oferty kulinarnej tego miasta, to trudno o lepsze miejsce na znalezienie noclegu niż historyczne centrum po północnej stronie rzeki Arno. To właśnie tam zlokalizowanych jest najwięcej atrakcji, knajpek oraz opcji noclegowych. Niestety, szukając zakwaterowania w tej okolicy powinniśmy liczyć się z najwyższymi cenami.

Przykładem dobrze ocenianego obiektu, który oferuje wysoki standard i zlokalizowany jest kilka kroków od Krzywej Wieży, jest pensjonat Helvetia Pisa Tower. Dostępne są w nim dwa typy pokojów: tańsze ze współdzieloną łazienką i droższe z prywatną.

Chcąc znaleźć inne obiekty możemy skorzystać z tego adresu, następnie otworzyć widok mapy i sprawdzić skupisko ofert na północ od rzeki Arno lub w jej okolicy.

Nocleg poza historycznym centrum

Szukając bardziej budżetowej opcji noclegowej możemy skierować się trochę dalej od historycznego centrum. W dalszych zakątkach Pizy nie ma co prawda aż tak wielu hoteli, ale zwłaszcza na wschód od historycznego centrum znajdziemy wiele obiektów typu B&B, czyli mieszkań w blokach lub całych pięter przerobionych na opcje noclegowe. Niestety, różnice w cenach pomiędzy centrum a obrzeżami nie są wcale tak duże i może się zdarzyć nawet tak, że najtańsze noclegi w dalszej części Pizy mogą być droższe od pojedynczych obiektów w sercu turystycznego centrum.

Jeśli szukamy noclegu poza centrum i nie mamy samochodu to jednym z głównych czynników powinna być odległość od przystanku którejś z linii autobusowych kursujących do centrum, np.: linii czerwonej (wł. LAM Rossa) lub linii zielonej (wł. LAM VERDE), które przejeżdżają przez główny dworzec kolejowy. Uwaga! Dwie wspomniane wcześniej linie kursują stosunkowo krótko, sugerujemy więc dokładne sprawdzenie możliwości dojazdowych do wybranego noclegu w późniejszych godzinach.

Przykładem dobrze ocenianego obiektu znajdującego się w bloku mieszkalnym jest Daglingegneri, który zlokalizowany jest kilka minut spacerem od przystanku autobusowego.

Chcąc znaleźć inne noclegi poza centrum możemy wejść na stronę ze wszystkimi noclegami w Pizie, wybrać interesujące nas daty, a następnie otworzyć widok mapy i przesunąć obszar w lewo.


Reklama