Lotnisko Piza (PSA) - dojazd do centrum Pizy, do Florencji, Lukki i do innych miast

Port lotniczy Piza

Lotnisko w Pizie oddalone jest o około 3 kilometry od dworca kolejowego w Pizie i około 4 kilometry od najsłynniejszego zabytku w mieście - Krzywej Wieży.

Piza to ciekawe miasto na niedługi wyjazd do Włoch oraz dobre miejsce wypadowe do okolicznych miast i miasteczek. Wybór tego lotniska jako miejsce docelowe będzie dobrym pomysłem na rozpoczęcie podróży po Włoszech.

Lotnisko obsługuje zarówno tradycyjne jak i budżetowe linie lotnicze. Wśród nich z Polski przewoźnik Ryanair na lotnisko w Pizie obsługuje kursy z lotnisk: Gdańsk (GDN), Kraków (KRK) i Warszawa Modlin (WMI). Uwaga - część tras jest wyłącznie sezonowa (np. z Warszawy i Gdańska tylko do października).

Na lotnisku funkcjonuje przechowalnia bagaży, czynna jest codziennie od godziny 8:00 do 20:00 (jednak zostawiać bagaż można dopiero od 9:00 do 19:00, w pozostałym czasie tylko odbierać). Każdy zostawiony bagaż zostanie najpierw prześwietlony. Koszt przechowania wynosi 7,00€ za każdą sztukę.

Wybierasz się do Pizy?

Piza

Gdzie spać w Pizie?

Przykłady noclegów oraz krótka charakterystyka miasta.

Najważniejsze dane lotniska w Pizie:

 • Nazwa po angielsku: Pisa International Airport
 • Nazwa po włosku: Aeroporto di Pisa-San Giusto
 • Kod IATA - PSA
 • Adres: Piazzale D'ascanio, 1, 56121 Pisa PI, Włochy
 • Godziny otwarcia: Lotnisko zamykane jest na noc od około 00:30 do 4:00 (nie ma możliwości spania ani na lotnisku, ani przed obiektem).

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Jak dojechać z lotniska w Pizie do centrum Pizy?

Z lotniska w Pizie do miasta dojedziemy autobusem, kolejką lub taksówką. Przed podróżą warto zastanowić się nad odpowiednim środkiem transportu, biorąc pod uwagę miejsce docelowe, godziny oraz ilość osób podróżujących.

Jak najtaniej dojechać z lotniska w Pizie do centrum miasta?

Lotnisko położone jest bardzo blisko stacji i wiele osób mówi, że chodzi pieszo do miasta. Jednak dla własnego komfortu i wygody polecamy skorzystanie z jednego z dostępnych połączeń. Po pierwsze jesteśmy zazwyczaj z bagażami, po drugie nie znamy jeszcze miasta i o różnych godzinach potrzebujemy dotrzeć z lub na lotnisko.

Autobus

W Pizie dosyć dobrze rozwinięta jest komunikacja miejska, miasto posiada linie przyśpieszone nazwane kolorami (np. Lam Rossa - linia czerwona) oraz standardowe linie oznaczone liczbami. Z lotniska w Pizie odjeżdżają zarówno jedne, jak i drugie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z linii Lam Verde (linia zielona), która jedzie z lotniska w Pizie do dworca kolejowego Pisa Centrale. Autobus kursuje od około 6:00 do około 20:00 (w weekendy od około 7:00).

Koszt jednorazowego biletu na autobus wynosi 1,20€, bilet kupowany u kierowcy 2,00€ (uwaga: kierowca nie musi posiadać biletów). Pamiętajmy o skasowaniu biletu.

Jeśli planujemy częściej korzystać z komunikacji miejskiej w Pizie warto zastanowić się również nad innymi biletami, więcej na ten temat można przeczytać - TUTAJ.

Uwaga, w przeszłości z lotniska do dworca kolejowego odjeżdżała linia Lam Rossa (linia czerwona), która w dodatku jechała aż do Krzywej Wieży. Linia i jej trasa może się w każdej chwili zmienić, przed wyjazdem należy upewnić się jaką linią możemy jechać, do tego z pomocą przychodzi specjalna strona do planowania trasy - LINK lub LINK. Przed wyjazdem warto też skorzystać ze strony Google Maps.

Według oficjalnej strony komunikacji miejskiej w Pizie większy bagaż podlega dodatkowej opłacie, więcej informacji można sprawdzić - pod tym linkiem.

People Mover / Pisa Mover

People Mover / Pisa Mover to specjalna szybka kolejka łącząca lotnisko w Pizie z dworcem kolejowym Pisa Centrale. Korzystając z tego środka transportu dojedziemy w około 5 minut z jednego miejsca w drugie.

Kolejki jeżdżą co około 10 minut. Z dworca kolejowego odjeżdżamy z platformy numer 14, natomiast na lotnisku stacja znajduje się wewnątrz obiektu, zaraz obok stanowisk odprawy (w odległości około 40 metrów).

Bilet można kupić w kasach lub w automatach biletowych. Koszt w jedną stronę to 2,70€, w dwie strony - 5,40€. Pamiętajmy o skasowaniu biletu.

Kursowanie: - trasa lotnisko - dworzec: około 06:53 - 21:03 - trasa dworzec - lotnisko: około 06:38 - 22:02

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na oficjalnej stronie przewoźnika - Pisa Mover.

Autobus nocny

Z lotniska w Pizie na stację kolejową Pisa Central kursuje jeszcze autobus nocny numer 21.

Przed podróżą najlepiej sprawdzić aktualny rozkład i zaplanować przejazd na stronie do planowanie trasy - LINK.

Taksówka

Z lotniska w Pizie do centrum miasta łatwo i szybko dojedziemy również taksówką. Przed skorzystaniem z oferty przewozu najlepiej upewnić się jaką mniej więcej kwotę zapłacimy za kurs do interesującego nas punktu docelowego. Pamiętajmy, że taryfa wieczorna/nocna oraz weekendowa i świąteczna różni się od tej dziennej w tygodniu roboczym.

Za przejazd z dworca do lotniska zapłacimy od około 9,00€, podobnie na trasie od Krzywej Wieży na lotnisko - od około 9,00€. Natomiast w drugą stronę, tj. z lotniska do Krzywej Wieży od około 12,00€, mniej za to zapłacimy za kurs lotnisko - dworzec kolejowy: od około 9,00€.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie CoTaPi.

Jak z lotniska w Pizie dojechać do Florencji?

Pociąg

Żeby do Florencji z lotniska w Pizie dojechać pociągiem, najpierw trzeba się dostać na stację Pisa Central, skąd kursują pociągi do stolicy Toskanii (najlepiej wybrać główną stację - Firenze Santa Maria Novella).

Pociągi na tej trasie kursują co około 20 - 30 minut. Podróż trawa 48 - 80 minut (w zależności od wybranego kursu). Koszt biletu w jedna stronę wynosi 8,40€ (należy doliczyć koszt przejazdu z lotniska na dworzec), korzystamy z pociągu typu Regionale Veloce.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na oficjalnej stronie przewoźnika - TRENITALIA.

Autobus - Airport Bus Express / Autostradale

Do Florencji bezpośrednio z lotniska w Pizie dojedziemy z przewoźnikiem Airport Bus Express / Autostradale, który oferuje kilka kursów w ciągu dnia. Podróż trwa około 70 minut. Cena biletu normalnego - 12,00€, dzieci w wieku 2 - 12 lat podróżują za 6,00€.

Kursowanie:

 • trasa lotnisko Piza - dworzec Firenze Santa Maria Novella
  • poniedziałek - piątek: od 08:45 do 00:20
  • weekendy: od 09:20 do 00:20
 • trasa dworzec Firenze Santa Maria Novella - lotnisko Piza
  • poniedziałek - piątek: od 03:30 do 21:45
  • weekendy: od 03:30 do 18:50

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika Airport Bus Express lub Autostradale.

Autobus - Terravision

Trasa tymczasowo zawieszona.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika Terravision.

Jak dojechać z lotniska w Pizie na lotnisko we Florencji?

Jeśli szukamy sposobu na dostanie się z lotniska w Pizie do portu lotniczego we Florencji możemy skorzystać z usług przewoźnika Caronna, który obsługuje linię Sky Bus Lines Caronna. Bilet normalny na trasie lotnisko Piza - lotnisko Florencja kosztuje 20,00€. Bilety możemy zakupić w kasie on-line na stronie przewoźnika.

Dzieci do 6. roku życia podróżują bezpłatnie. Jeśli przewozimy więcej sztuk bagażu, za każdy następny zapłacimy 5,00€.

Autobus kursuje dwa razy dziennie, z lotniska w Pizie o 08:40 i 14:10, natomiast z lotniska we Florencji o 11:00 i 16:20. Podróż na pełnej trasie (lotnisko - lotnisko) trwa około 130 minut. Autobus zatrzymuje się jeszcze w Prato, Pistoia i Montecatini (Piazza Italia oraz Viale Verdi). Jeśli interesują naste przystanki, bilety będą odpowiednio tańsze.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika Sky Bus.

Jak z lotniska w Pizie dojechać do Lukki?

Pociąg

Aby do Lukki (wł. Lucca) z lotniska w Pizie dojechać pociągiem, najpierw trzeba się dojechać na stację Pisa Central, skąd kursują pociągi do tego pięknego włoskiego miasteczka. Stacja kolejowa to tylko nazwa miasta - Lucca.

Pociągi na tej trasie kursują co około 20 - 30 minut. Podróż trawa około 30 minut. Koszt biletu w jedna stronę wynosi 3,50€ (należy doliczyć koszt przejazdu z lotniska na dworzec), korzystamy z pociągu typu Regionale.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na oficjalnej stronie przewoźnika - TRENITALIA.

Jak z lotniska w Pizie dojechać do Viareggio?

Pociąg

Aby do Viareggio z lotniska w Pizie dojechać pociągiem, najpierw trzeba dojechać na stację Pisa Central, skąd kursują pociągi do tego włoskiego miasteczka. Stacja kolejowa to nosi nazwę miasta Viareggio.

Pociągi na tej trasie kursują z różną częstotliwością (wcześniej należy sprawdzić rozkład jazdy). Podróż trawa około 15 - 20 minut. Koszt biletu w jedna stronę wynosi 3,50€ (należy doliczyć koszt przejazdu z lotniska na dworzec), korzystamy z pociągu typu Regionale.

Jak z lotniska w Pizie dojechać do Pietrasanta?

Pociąg

Do Pietrasanta z Pizy można dojechać pociągiem, najpierw trzeba jednak dojechać jeszcze z lotniska na stację Pisa Central, skąd odjeżdżają pociągi do tPietrasanta. Stacja kolejowa nosi nazwę miasteczka.

Pociągi na tej trasie kursują z różną częstotliwością, w ciągu dnia co około 30 minut, rano i wieczorem rzadziej (bywają długie przerwy i trasa nie jest obsługiwana od samego rana do samego wieczora), przed planowanym przejazdem najlepiej sprawdzić aktualny rozkład. Podróż trawa około 30 minut. Koszt biletu w jedna stronę wynosi 4,50€ (należy doliczyć koszt przejazdu z lotniska na dworzec), korzystamy z pociągu typu Regionale.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na oficjalnej stronie przewoźnika - TRENITALIA.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama