Kanały w Utrechcie

Utrecht jest miastem w centralnej części Holandii, zdecydowanie bardziej cichym i mniej uczęszczanym przez turystów niż Amsterdam. Położone nad kanałem - Amsterdam – Ren, wybudowanym w latach 1931 – 1952.

informacje i ciekawostki

Dzięki zadrzewionym kanałom i światowej klasy muzeom miasto zachwyci wszystkich, szukających relaksu, spokoju, przyjaznej atmosfery i atrakcji kulturalnych. Jego ciepła atmosfera i niezaprzeczalny urok typowo holenderskiej architektury sprawiają, że warto odwiedzić je o dowolnej porze roku.

kanały w Utrechcie

W centralnej części miasta warto obejrzeć imponujące zabytki architektury położone nad starymi kanałami, z których najpiękniejszy jest Stary Kanał (Oudegracht) wykopany w XI wieku!

kanały w Utrechcie

Kilkaset lat temu w okolicy kanałów znajdowały się składy kupieckie oraz magazyny. Obecnie, przekształcone w urokliwe sklepiki, kawiarnie i restauracje przyciągają nie tylko turystów z całego świata, ale również spragnionych specyficznej, wyjątkowej atmosfery mieszkańców. Wzdłuż kanałów znajduje się warta przejścia trasa dla pieszych. Niektóre miejsca dalej służą za magazyny, miejscowi przechowują tam często grille oraz stoły i krzesła.

kanały w Utrechcie

Co ciekawe, trasa znajduje się niżej od poziomu wody i chodnika. W bezpośrednim sąsiedztwie kanałów młodsi i starci Holendrzy zwykli biesiadować i grillować, korzystając ze specjalnych miejsc, przeznaczonych do tego celu. To właśnie Utrecht rozpoczyna się kanał o nazwie Merwedekanaal , który biegnie przez kolejne 35 kilometrów.

kanały w Utrechcie

Rejs kanałami

W Utrechcie, podobnie jak w innych miastach położonych nad kanałami można skorzystać z okazji i wybrać się na rejs. Atrakcja dostępna jest zarówno dla osób, które nie chcą się niczym martwić i popłynąć na zorganizowaną "wodną wycieczkę", bądź też dla osób, które szukają czegoś bardziej prywatnego. Dostępne są opcje wypożyczenia łódek i pływanie osobiście, bądź razem z osobą sterującą, która zadba o kierowanie łajbą.

kanały w Utrechcie

Ceny rejsu na dużej łódce podczas zorganizowanej wycieczki to koszt ok 10,00 Euro.

Dla chętnych dostępne są również wypożyczalnie rowerów wodnych, jest to opcja doskonałą dla dwóch osób, na aktywne zwiedzanie miasta z poziomu kanałów.

A dla ciekawych innych przygód istnieje również możliwość wynajęcia gondoli wraz z gondolierem.

kanały w Utrechcie


Reklama