Lotnisko Eindhoven (EIN) - dojazd do Amsterdamu, Eindhoven, Hagi, Rotterdamu i innych holenderskich miast

Port lotniczy Eindhoven

Lotnisko w Eindhoven oddalone jest o ok 8 km od centrum miasta i dworca kolejowego w Eindhoven, z którego łatwo dojedziemy do niemal każdego turystycznego miasta w Holandii.

Lotnisko obsługuje niewiele linii lotniczych. Wśród nich z Polski przewoźnik Wizz Air na lotnisko Eindhoven lata z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Lublin (LUZ), Poznań (POZ), Warszawa Chopin (WAW), Wrocław (WRO), natomiast Ryanair z lotniska Kraków (KRK) i Warszawa Modlin (WMI).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Holandii i chcą zobaczyć nie tylko stolicę czy Eindhoven.

Najważniejsze dane lotniska Eindhoven:

 • nazwa po angielsku: Eindhoven / Eindhoven Air Base
 • nazwa po holendersku: Vliegbasis Eindhoven
 • kod IATA - EIN
 • ilość terminali: 1
 • adres: Luchthavenweg 25, 5657 EA Eindhoven, Holandia

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Informacja ogólna o cenach dojazdów

Jeśli podróż z lotniska w Eindhoven zaczynamy od dojazdu do stacji kolejowej Eindhoven musimy zakupić bilet na przejazd, który będzie w różnych wariantach cenowych.

 • Osoby posiadające nabitą kartę OV-chipkaart, płacące nią za przejazd zapłacą za taką trasę ok 2,25 - 2,29€.
 • Osoby nie posiadające karty OV-chipkaart (podróżujące z lotniska) kupują bilet jednorazowy:
  • u kierowcy - koszt 3,75€ (płatność tylko gotówką);
 • Osoby nie posiadające karty OV-chipkaart, które podróżują pociągiem z innych holenderskich miast w kierunku lotniska, mogą kupić bilet "łączony" na pociąg do stacji Eindhoven i autobus na lotnisko, jako miejsce docelowe wybieramy wtedy "Eindhoven Airport", wychodzi taniej niż bilety kupowane osobno (w tym także bile na autobus lotniskowy).
 • Uwaga: w automacie do biletów pociągowych zapłacimy więcej niż u kierowcy
  • w automatach jeśli płacimy kartą VISA lub Mastercard doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 0,50€;

Karta OV-chipkaart i podróż z lotniska

Najtańszym sposobem na dostanie się do centrum miasta będzie skorzystanie z karty OV-chipkaart, dzięki której cena przejazdu będzie znacznie niższa. Karta działa tak, że wcześniej "ładujemy" na nią pieniądze i za każdym razem korzystając z transportu publicznego "meldujemy się" (check-in) i "wymeldowujemy się" (check-out) z przejazdu, dzięki czemu obliczana jest pokonana przez nas trasa i cena za przejazd.

Karta jednak nie jest bezpłatna i kosztuje 7,50€ lub 8,00€, dlatego warto pamiętać, że nie każdemu się ona opłaci. Karta ważna jest ok 4-5 lat.

Gdzie kupić kartę OV-chipkaart w Eindhoven?

 • na lotnisku - w księgarni / kiosku AKO, kosztuje ona 8,00€ i od razu dopłacamy do niej kwotę doładowania (tutaj 10,00€);
 • na dworcu w Eindhoven w punktach sprzedaży biletów i kart oraz w automatach - koszt 7,50€;

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do dworca i do centrum Eindhoven?

Z lotniska, które znajduje się na obrzeżach miasta do jego centrum najlepiej dojechać miejskim autobusem linii 400 lub 401, autobusy dojeżdżają do dworca kolejowego, które znajduje się w centrum miasta.

Zarówno jeden jak i drugi autobus pokonuje trasę w ok 25 min. Dokładne rozkłady można sprawdzić tutaj.

Autobus 400

Linia nr 400 to linia, która po drodze zatrzymuje się jeszcze na innych przystanku, jej trasa odbiega nieco od trasy autobusu nr 401.

Z lotniska na dworzec autobus kursuje od ok 6:00 do północy, w soboty rozpoczyna od ok 7:30, a w niedzielę i święta jeszcze później, bo od ok 8:35. W ciągu dnia autobus odbywa kursy co ok 10-15 min, rano (w weekendy) i wieczorem trochę rzadziej.

W drugą stronę, tj. z dworca na lotnisko w tygodniu pojedziemy już od ok 5:34, w soboty od 8:04, a w niedzielę i święta dopiero od 9:02. Ostatni autobus na tej trasie odjeżdża chwilę po północy. Autobus kursuje co ok 10 min w tygodniu, a w weekendy co ok 15 min (wieczorami rzadziej).

Za przejazd zapłacimy 3,75€ lub ok 2,25€ jeśli za przejazd zapłacimy kartą OV-chipkaart.

Autobus 401

Linia nr 401 nie zatrzymuje się na żadnym przystanku pomiędzy dworcem a lotniskiem.

Z lotniska na dworzec autobus kursuje od ok 7:03 do ok 23:46, w soboty rozpoczyna od ok 7:30, a w niedzielę i święta jeszcze później, bo od ok 8:30. W ciągu dnia autobus odbywa kursy co ok 15 min, rano i wieczorem trochę rzadziej.

W drugą stronę, tj. z dworca na lotnisko w tygodniu pojedziemy już od ok 6:38, w soboty od 7:09, a w niedzielę i święta dopiero od 8:09. Ostatni autobus na tej trasie odjeżdża ok 20:09. Autobus kursuje co ok 15 min.

Cena przejazdu wynosi 3,75€ lub ok 2,29€ w przypadku przejazdu z kartą OV-chipkaart.

Jak najtaniej dojechać z lotniska Eindhoven do centrum miasta?

Najtańszym sposobem na dostanie się do centrum miasta będzie skorzystanie z karty OV-chipkaart, dzięki której cena przejazdu będzie znacznie niższa. Zakup samej "pustej karty" na lotnisku 8,00€ (7,50€ - kupowana poza lotniskiem w Eindhoven) + od razu koszt doładowania karty (w kiosku 10,00€), dlatego warto pamiętać, żeby przeliczyć jak dużo będziemy z niej korzystać podczas podróży po Holandii.

 • cena za przejazd na trasie Eindhoven lotnisko - Eindhoven stacja autobusem nr 401 - ok 2,25€
 • cena za przejazd na trasie Eindhoven lotnisko - Eindhoven stacja autobusem nr 400 - ok 2,29€

Orientacyjną cenę przejazdu z kartą OV-chipkaart możemy sprawdzić na stronie 9292.nl.

Taksówka

Możliwy jest również dojazd taksówką, co jednak wiąże się z o wiele wyższymi opłatami. Najlepiej przed zapytać o cenę na interesującą nas trasę. Lotnisko na swojej stronie ostrzega przed korzystaniem z nieoficjalnych taksówek, oficjalne to Connexxion Taxi Services.

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Amsterdamu?

Z lotniska w Eindhoven do Amsterdamu można dojechać korzystając bezpośredniego autobusu lub z autobusu lotniskowego oraz pociągu.

Autobus lotniskowy + pociąg

Korzystając z połączenia autobusu nr 400 lub 401 i pociągu do centrum Amsterdamu dojedziemy dosyć szybko i sprawnie. Dojazd autobusem na trasie Eindhoven lotnisko - Eindhoven stacja trwa ok 25 min. Koszt przejazdu autobusem ok 2,25 - 2,29€ (z kartą OV-chipkaart) lub 3,75€ (bez karty - bilet kupowany u kierowcy).

Pociąg ze stacji Eindhoven do stacji Amsterdam Centraal jedzie ok 78 min. Pociągi bez przesiadek kursują co ok 30 min (można skorzystać również z przesiadki w Utrechcie - taka sama cena). Cena biletu na tej trasie to koszt 19,20€ + 1,00€ (opłata za wydrukowanie biletu - nie dotyczy posiadaczy karty OV-chipkaart, którzy nie drukują biletów, tylko sama karta jest już biletem) = 20,20€.

Razem:

 • z kartą = 2,25€ + 19,20€ = 21,45€
 • bilet autobusowy u kierowcy + bilet pociągowy bez karty = 3,75€ + 20,20€ = 23,95€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy pociągów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika ns.nl.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus - AirExpressBus (lub Terravision)

Połączenie autobusowe bez przesiadek na trasie lotnisko Eindhoven - Amsterdam (autobus zatrzymuje się przed dworcem Amsterdam Centraal) obsługuje autobus AirExpressBus (we współpracy z Terravision), który kursuje od 7 do ok 10 razy dziennie (w zależności od dnia i sezonu). Cena biletu zależna jest od sposobu zakupu oraz tego czy kupujemy bilet w jedną czy w dwie strony:

 • bilet on-line - w jedną stronę - 22,50€
 • bilet na miejscu - w jedną stronę - 24,00€
 • bilet on-line - w dwie strony - 38,50€
 • bilet na miejscu - w dwie strony - 40,00€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika Terravision lub AirExpressBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus - FlixBus

Eindhoven z Amsterdamem posiada jeszcze dogodne połączenie autobusowe, obsługiwane przez FlixBus, należy jednak pamiętać, że autobus jeździ do stacji Amsterdam Sloterdijk, znajdującej się ok 5 km od stacji Amsterdam Centraal (jest to jeden przystanek kolejowy).

UWAGA: FlixBus w Eindhoven ma swój przystanek w okolicy dworca kolejowego (John F. Kennedylaan 2, 5612 AB Eindhoven, Holandia - ok 400 metrów od dworca, ok 5 min pieszo). Uwaga: przystanek tymczasowo ma zmienioną lokalizację (na: Stationsweg, 5611 AA Eindhoven, Holandia - ok 500 metrów od dworca - ok 6 min pieszo). Przed wyjazdem należy sprawdzić, w którym miejscu obecnie zatrzymuje się autobus.

Autobusy bez przesiadek na tej trasie kursują tylko 2 razy dziennie w każdą stronę, niestety z lotniska do Amsterdamu odjeżdżają rano, a w drugą stronę podróż odbywa się późnym popołudniem i w okolicy wieczora.

Ceny biletów zaczynają się już od 7,00€, tutaj obowiązuje zasada czym szybciej tym taniej, późniejsze taryfy to 9,00€, 13,00€ czy nawet 17,90€ i więcej. Podróż trwa od ok 2 godzin do 4 - w zależności od wybranego autobusu.

Pamiętajmy, że musimy jeszcze dojechać z lotniska Eindhoven do dworca kolejowego.

Aktualne ceny i rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Inne połączenia

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Hagi?

Autobus lotniskowy + pociąg

Do Hagi (Den Haag) z lotniska możemy dojechać korzystając z autobusu, a następnie pociągu (z przesiadką na stacji Utrecht Centraal) dojechać do stacji Den Haag Centraal. Czas trwania podróży to ok 95 min, pociągi z Eindhoven do Utrecht Centraal kursują co ok 15 min, a z Utrecht Centraal do Den Haag Centraal co ok 30 min. Łączny koszt przejazdu to 20,30€ (+1,00€ opłaty - jak nie mamy karty OV-chipkaart = 21,30€).

Razem:

 • z kartą = 2,25€ + 20,30€ = 22,55€
 • bilet autobusowy u kierowcy + bilet pociągowy bez karty = 3,75€ + 21,30€ = 25,05€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy pociągów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika ns.nl.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus - FlixBus

Eindhoven z Hagą skomunikowany jest jeszcze połączeniem autobusowym, które obsługują autobusy FlixBus.

UWAGA: FlixBus w Eindhoven ma swój przystanek w okolicy dworca kolejowego (John F. Kennedylaan 2, 5612 AB Eindhoven, Holandia - ok 400 metrów od dworca, ok 5 min pieszo). Uwaga: przystanek tymczasowo ma zmienioną lokalizację (na: Stationsweg, 5611 AA Eindhoven, Holandia - ok 500 metrów od dworca - ok 6 min pieszo). Przed wyjazdem należy sprawdzić, w którym miejscu obecnie zatrzymuje się autobus.

Autobusy bez przesiadek na tej trasie kursują 4 razy dziennie w każdą stronę. Ceny biletów zaczynają się już od 7,00€, do ok 17,90€ i więcej. Podróż trwa ok 130 - 150 min.

Pamiętajmy, że musimy jeszcze dojechać z lotniska Eindhoven do dworca kolejowego.

Aktualne ceny i rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Rotterdamu?

Autobus lotniskowy + pociąg

Do Rotterdamu z lotniska możemy dojechać najpierw korzystając z autobusu na stację kolejową, a następnie pociągiem (z przesiadką na stacji Utrecht Centraal) dojechać do stacji Rotterdam Centraal. Czas trwania podróży to ok 100 min, a pociągi z Eindhoven do Utrecht Centraal kursują co ok 15 min, następnie z Utrecht Centraal do Rotterdam Centraal co ok 30 min. Koszt przejazdu to 17,90€ (+1,00€ opłaty - jak nie mamy karty OV-chipkaart = 18,90€).

Razem:

 • z kartą = 2,25€ + 17,90€ = 20,15€
 • bilet autobusowy u kierowcy + bilet pociągowy bez karty = 3,75€ + 18,90€ = 22,65€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy pociągów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika ns.nl.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus - FlixBus

Eindhoven z Rotterdamem połączony jest jeszcze komunikacją autobusową, obsługiwaną przez FlixBus.

UWAGA: FlixBus w Eindhoven ma swój przystanek w okolicy dworca kolejowego (John F. Kennedylaan 2, 5612 AB Eindhoven, Holandia - ok 400 metrów od dworca, ok 5 min pieszo). Uwaga: przystanek tymczasowo ma zmienioną lokalizację (na: Stationsweg, 5611 AA Eindhoven, Holandia - ok 500 metrów od dworca - ok 6 min pieszo). Przed wyjazdem należy sprawdzić, w którym miejscu obecnie zatrzymuje się autobus.

Autobusy bez przesiadek na tej trasie kursują tylko 3 razy dziennie w każdą stronę. Ceny biletów zaczynają się już od 7,00€ kolejne taryfy biletowe to koszt nawet 17,90€ i więcej. Podróż trwa ok 95 min.

Pamiętajmy, że musimy jeszcze dojechać z lotniska Eindhoven do dworca kolejowego.

Aktualne ceny i rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika FlixBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Utrechtu?

Autobus lotniskowy + pociąg

Podobnie jak z dojazdem do innych miast do Utrechtu najlepiej dostać się korzystając z pociągów, które odjeżdżają ze stacji Eindhoven do Utrecht Centraal, który odjeżdża co ok 15 min, a podróż trwa ok 49 min. Koszt biletu wynosi 14,40€ (+1,00€ jeśli nie mamy karty OV-chipkaart = 15,40€).

Należy pamiętać, że wcześniej jeszcze trzeba dojechać z lotniska na stację w Eindhoven (szczegóły wyżej).

Razem:

 • z kartą = 2,25€ + 14,20€ = 16,45€
 • bilet autobusowy u kierowcy + bilet pociągowy bez karty = 3,75€ + 14,40€ = 18,15€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy pociągów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika ns.nl.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus - AirExpress Bus (lub Terravision)

Połączenie autobusowe bez przesiadek na trasie lotnisko Eindhoven - Utrecht obsługuje również autobus AirExpressBus, który kursuje w zależności od dni i sezonu od 7 do ok 10 razy dziennie.

Niestety trzeba pamiętać, że w tym przypadku autobus nie dojeżdża co centrum miasta, zatrzymuje się na obrzeżach miasta, dokładna lokalizacja przystanku to: Griffioenlaan 1, 3526 Utrecht, Holandia.

Ceny biletów:

 • bilet on-line - w jedną stronę - 15,50€
 • bilet na miejscu - w jedną stronę - 17,00€
 • bilet on-line - w dwie strony - 28,50€
 • bilet na miejscu - w dwie strony - 30,00€

Aktualne ceny i rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika Terravision lub AirExpressBus.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama