Werona - jak zwiedzać?

Zwiedzanie Werony

Jak zwiedzać miasto Werona?

Werona to przepiękne włoskie miasto będące jednym z atrakcyjniejszych ośrodków sztuki we Włoszech, bogate w wiele bajecznych zabytków, przepełnione archeologiczną i artystyczną magią. To tutaj możemy podążać śladami dramatu Williama Szekspira - Romeo i Julia. Główne atrakcje miasta zlokalizowanie są w centrum. Turystyczne życie tego włoskiego miasto toczy się przede wszystkim wokół Arena - Arena di Verona przy placu Piazza Bra i drugiego placu Piazza delle Erbe.

Miejscami położonymi trochę na uboczu są m.in.: Bazylika św. Zenona (San Zeno Maggiore Church), odrobinę bliżej, w drodze do serca miasta znajduje się most - Ponte di Castelvecchio (Ponte Scaligero) i położony też obok zamek Castelvecchio. Z innej strony, po drugiej strony rzeki Adygi, gdzie dostaniemy się przechodząc przez Ponte Pietra, znajdziemy Piazzale Castel San Pietro i inną rzymską arenę - teatr Teatro Romano di Verona. Idąc wzdłuż rzeki, w kierunku dworca klejowego znajdziemy jeszcze muzeum z grobem Julii - Tomba di Giulietta. A w bliższej okolicy tego dworca znajduje się Porta Nuova. Cała reszta najistotniejszych miejsc na mapie atrakcji w Weronie mieści się w centrum. Miejsca wymienione powyżej nie są położone daleko, do wszystkich można dojść spacerem.

Z racji rozmieszczenia w najcenniejszych i zarazem najciekawszych miejsc, w bliskim względem siebie otoczeniu - nie powinno być większych problemów z poruszaniem się po Weronie pieszo.

Warto wiedzieć

Czyli zwiedzanie za 1,00 Euro. Niektóre atrakcje w Weronie w okresie mniej turystycznym - od października do maja - oferują zwiedzanie swoich przybytków za drobną opłatą o wartości 1,00 Euro. Oferta jest ważna tylko jednego dnia - w pierwszą niedzielę miesiąca i dotyczy wybranych obiektów, np.: Arena, Museo Lapidario Maffeiano, Museo di Castelvecchio, Casa di Giulietta (Dom Julii), Tomba di Giulietta (grób Julii).

Uwaga: Miasto może wprowadzić zmiany dotyczące tej promocji, dlatego warto wcześniej sprawdzić interesujące nas obiekty.

Verona Card

Dla osób zainteresowanych zwiedzeniem większej ilości dostępnych atrakcji w krótkim czasie miasto przygotowało specjalną ofertę. Verona Card to karta typy city pass / city card dająca duże korzyści osobom z niej korzystającym. Karta to bezpłatne wejścia do określonych atrakcji - wliczone w cenę karty oraz inne zniżki przypisane do danych miejsc. Częścią karty jest również jednodniowy bilet na komunikację miejską.

Do wyboru mamy dwa rodzaje karty, różniące się czasem, w którym możemy korzystać z zalet Verona Card. Tutaj znajdziecie więcej praktycznych i szczegółowych informacji o korzyściach płynących z zakupu Verona Card.

Komunikacja miejska

W Weronie dostępne są głównie dwa rodzaje biletów uprawniających do korzystania z transportu publicznego. Są to bilety jednorazowe oraz dzienne.

Standardowy bilet jednorazowy kosztuje 1,30 Euro, natomiast kupowany w pojeździe 2,00 Euro. Ważny jest przez 60 minut od momentu skasowania. Bilet dzienny - uprawniający do korzystania z komunikacji miejskiej do godziny 24:00 w dniu skasowania to koszt 4,00 Euro.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: Azienda Trasporti Verona - ATV.


Reklama