Verona Card: recenzja oficjalnej karty turystycznej

Verona Card to oficjalna karta turystyczna miasta Werona, która gwarantuje darmowe wejście do prawie wszystkich najważniejszych atrakcji oraz muzeów.

Rodzaje i ceny karty Verona Card

[stan na marzec 2021]

Verona Card dostępna jest w dwóch wariantach:

  • 24-godzinnym w cenie 20€,
  • 48-godzinnym w cenie 25€.

Karta występuje wyłącznie w wersji dla osób dorosłych.

Dzieci poniżej 8. roku życia wchodzą do większości atrakcji i muzeów za darmo, a starsze upoważnione są do zakupu biletów zniżkowych w cenie 1€.

Aktualne informacje oraz ceny znajdziemy na tej stronie.

Zasady działania karty - co jest wliczone w Verona Card?

[stan na marzec 2021]

Verona Card umożliwia bezpłatne wejście do większości najważniejszych muzeów oraz atrakcji w mieście. Każde z miejsc możemy odwiedzić jeden raz.

Posiadacze karty mogą również za darmo korzystać z autobusów miejskich.

Okres ważności karty rozpoczyna się w momencie odwiedzenia pierwszej atrakcji lub odbicia jej po raz pierwszy w autobusie miejskim.

Przykład: Kupujemy kartę w wariancie 24-godzinnym. Po raz pierwszy korzystamy z niej we wtorek o 15:00. W takim przypadku jest ważność kończy się w środę o 15:00.

Darmowe muzea i atrakcje z kartą Verona Card:

  • amfiteatr zwany Areną (cena standardowa 10€) / Uwaga! Verona Card zapewnia możliwość ominięcia kolejki, a ta w sezonie turystycznym potrafi być długaśna,
  • taras widokowy na wieży Torre dei Lamberti (cena 8€),
  • zamek Castelvecchio (6€),
  • teatr rzymski I muzeum archeologiczne (6€),
  • cztery zabytkowe kościoły: katedra, kościół św. Zenona, kościół św. Fermo oraz kościół św. Anastazji (bilet grupowy do wszystkich z nich kosztuje 6€),
  • Museo Lapidario Maffeiano (4,50€),
  • Muzeum Fresków z grobem Julii (4,50€),
  • Dom oraz balkon Julii (6€).

W przypadku ogrodów Giardino Giusti jesteśmy upoważnieni do 50% zniżki - zamiast 10€ zapłacimy 5€.

Czy i kiedy zakup karty Verona Card się opłaca?

[stan na marzec 2021]

Verona Card jest idealnym rozwiązaniem dla tych turystów, którzy planują aktywne zwiedzanie. Już przy odwiedzeniu trzech atrakcji (amfiteatru, tarasu na wieży Torre dei Lamberti oraz teatru rzymskiego) zakup karty się nam zwraca.

Co więcej, różnica cenowa pomiędzy oboma wariantami jest na tyle niewielka, że warto zakupić wersję 48-godzinną nawet wtedy, gdy przebywamy w Weronie zaledwie półtora dnia.

Gdzie kupić Verona Card?

Karta Verona Card dostępna jest w punkcie informacji turystycznej oraz w większości najważniejszych atrakcji, z wyjątkiem Torre dei Lamberti. Dokładną listę punktów znajdziecie tutaj.


Reklama