Podróże po Europie

Dublin Pass - recenzja karty turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2022

Jeśli wybieracie się do Dublina i planujecie skorzystać z kilku droższych aktywności, to warto sprawdzić ofertę karty turystycznej The Dublin Pass, która umożliwia darmowe wejście do wielu popularnych atrakcji.

Rodzaje i ceny kart The Dublin Pass

Karta The Dublin Pass dostępna jest w wariancie dla dorosłych (od 16 lat) oraz dla dzieci (5 - 15 lat). Najmłodsi poniżej 5. roku życia wchodzą z rodzicem za darmo.

Karta dostępna jest w pięciu wersjach czasowych (stan na luty 2022).

  • 1-dniowej za 70€,
  • 2-dniowej za 86€,
  • 3-dniowej za 99€,
  • 4-dniowej za 109€,
  • 5-dniowej za 115€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 37€, 49€, 58€, 64€ i 67€.

[Go City Dublin]
[Go City Dublin]

Jak działa karta The Dublin Pass?

Karta ważna jest odpowiednio przez 1, 2, 3, 4 lub 5 następujących po sobie pełnych dni kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, to będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

Karta umożliwia darmowe korzystanie z ponad 35 atrakcji w Dublinie i okolicy. Musimy jednak pamiętać, że każdy rodzaj kart posiada własny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich odwiedzonych atrakcji, którego nie możemy przekroczyć. Co to oznacza w praktyce? Jeśli górny limit kwotowy wynosi 200€, to możemy skorzystać z dziesięciu atrakcji w cenie 20€ lub dwudziestu atrakcji w cenie 10€.

Dla karty 1-dniowej górny limit wynosi 135€, dla 2-dniowej 200€, dla 3-dniowej 260€, dla 4-dniowej 315€, a dla 5-dniowej 365€.

Pamiętajmy też, żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus.

Gdzie zakupimy kartę The Dublin Pass?

Karta The Dublin Pass dostępna jest wyłącznie w wersji cyfrowej i działa na zasadzie kodu QR w naszym telefonie. Dawniej istniała również wersja fizyczna, ale dostawca usługi po rebrandingu z niej zrezygnował.

Kartę można zakupić pod tym adresem.

Czy karta The Dublin Pass się opłaca?

Karta The Dublin Pass najbardziej opłacalna jest dla tych turystów, którzy planują odwiedzać atrakcje związane z produkcją alkoholu, takie jak Muzeum piwa Guinness, wycieczka do destylarni marki Jameson oraz wycieczka do destylarni Teeling Whiskey. Do droższych aktywności należy również zwiedzanie stadionu Croke Park, na którym organizowane są zawody futbolu gaelickiego.

Ceny wstępu do pozostałych zabytków oraz muzeów nie należą już do tak wysokich i musielibyśmy dobrze policzyć, czy tylko dla nich zakup karty nam się opłaci.

Atrakcje wchodzące w skład The Dublin Pass

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama