Dublin Pass

Jeśli wybieramy się do Dublina i chcemy podczas wyjazdu zobaczyć wiele atrakcji, a przy tym nie wydać fortuny, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup karty zniżkowej, tak zwanego "city pass". Stolica Irlandii przygotowała dla turystów swoją wersję takiego pakietu. Miasto proponuje skorzystanie z karty - Dublin Pass, zawierającą wejściówki do wielu ciekawych miejsc.

Dublin Pass

Co zawiera karta i jak ją używamy

Dublin Pass to pakiet zawierający kartę z bezpłatnymi wejściówkami do danych obiektów i kilkoma dodatkowymi zniżkami, np. w punktach handlowych i gastronomicznych.

Karta zostaje aktywowana w momencie jej pierwszego użycia, okres jej ważności kończy się nie po pełnej dobie, tylko na koniec danego dnia (pierwszego, drugiego,...). Korzystać z karty można tylko w następujących po sobie dniach, np. jeśli zakupiliśmy kartę 3-dniową, i rozpoczęliśmy korzystanie z niej o godzinie 16:00 w środę, to city pass ważny będzie w środę (od momentu skasowania), czwartek oraz piątek. W sobotę karta będzie już nieaktywna.

Więcej szczegółów na oficjalniej stronie DUBLIN PASS.

Mobilna karta DUBLIN PASS

[stan na 2020 rok]

Od niedawna kupując kartę Dublin Pass prze internet, jeśli posiadamy telefon (Android, IOS), na który da się pobrać odpowiednią aplikację nie musimy jej odbierać ani zamawiać wysyłki (chyba, że chcemy). Na telefonie instalujemy aplikację THE DUBLIN PASS i to właśnie tam po zakupie wpisujemy odpowiednie dane naszej karty. Karta MOBILNA działa tak samo jak w przypadku "fizycznej karty" - aktywujemy ją podczas pierwszego użycia.

Dostępne rodzaje kart i ich ceny

[stan na sierpień 2021]

Dostępne są dwa rodzaje karty Dublin Pass: dla dorosłych - Adult Pass i dla dzieci - Child Pass (5 - 15 lat), obie taryfy posiadają także różne warianty czasowe: 1-dniowy, 2-, 3-, 4- oraz 5-dniowy.

Kartę Dublin Pass można zakupić na oficjalniej stronie DUBLIN PASS. Sprawdzimy tam też aktualne ceny oraz inne informacje.

Czy się opłaca?

Podczas intensywnego zwiedzania miasta i wybranych atrakcji zawartych w karcie jest to opłacalna oferta. W przypadku rozważania zakupu jednodniowej (a nawet dwudniowej) wersji należy wcześniej dokładnie sprawdzić czy wszystkie z wybranych przez nas na ten dzień będą otwarte i czy wartość cen biletów nie będzie niższa niż cena zakupu karty.

3-dniowa już "zaczyna być opłacalna" i nie trzeba się martwić ani śpieszyć z odwiedzaniem kolejnych miejsc z listy zawartych atrakcji. Zakup karty 5-dniowej warto przemyśleć podliczając wartości cen biletów atrakcji, które planujemy odwiedzić.

Więcej szczegółowych informacji na oficjalnej stronie: oficjalniej stronie DUBLIN PASS.


Reklama