Pingwiny w wiedeńskim ZOO

Wybieg pingwinów w ogrodzie zoologicznym w Wiedniu należy do miejsc, które znajdują się na szczycie naszej listy obowiązkowych do zobaczenia. Spodobał się nam bardzo. W jednym miejscu zobaczyliśmy bardzo dużą liczbę tych zwierząt, co ciekawe obejrzymy tam więcej niż jeden gatunek tych ptaków. Spotkamy tam m.in.: pingwiny skalne, pingwiny długoczube, pingwiny cesarskie, pingwiny królewskie, a także pingwiny peruwiańskie (Humboldta).

POLARIUM

Pingwiny można oglądać w Polarium, które zostało otworzone w 2004 roku i jest miejscem dla zwierząt z regionu arktycznego. Zamieszkują je foki, lwy morskie oraz omawiane pingwiny. Jest to specjalnie przystosowane miejsce, gdzie możliwe jest sezonowe symulowanie oświetlania i klimatu naturalnego. Pingwiny można oglądać przez szybę, często do niej podpływają i pokazują się w całości z bardzo bliska. Może nie brzmi to najlepiej, jednak miejsce jest bardzo czyste i zadbane. Widać, że szyba i woda są regularnie czyszczone, dlatego śmiało mogę polecić zajrzenie tam. Oprócz tego całe pomieszczenie urządzone jest tak, że ma się wrażenie „bycia otoczonym” z 3 stron pingwinami. Niesamowite wrażenie jest zobaczyć tyle pingwinów w jednym miejscu (z różnych gatunków). Te ciekawe zwierzęta nie powinny nikogo zawieść, ponieważ wspaniale poruszają się zarówno w wodzie jak i na lądzie, przy tym bardzo zwinnie wyskakując z wody.


Pingwiny w ZOO w Wiedniu


Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Wybieg zewnętrzny

Na świeżym powietrzu również zobaczymy grupkę z tej rodziny. Bez szyby i z niedużej odległości. Tutaj także wszystko jest bardzo zadbane, więc można nacieszyć oko wspaniałym widokiem.
Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Kilka słów o poszczególnych gatunkach:

Pingwiny Humboldta (pingwiny peruwiańskie)

żyją wzdłuż wybrzeży Peru i Chile w wodach, które są chłodzone przez zimny Prąd Humboldta. Posiada potężny czarny dziób oraz charakterystyczne białe brwi, które „ciągną” się aż na boki szyi a później łączą się pod gardłem tworząc biały obrys;

Pingwin Królewski

żyją w zwartych koloniach, zamieszkują chłodne wody wokół Antarktydy. Drugi pod względem wielkości (pierwszy jest pingwin cesarski). Charakterystyczne pomarańczowe gardło. Jest jednym z najbardziej znanych pingwinów.
Pingwiny w ZOO w Wiedniu

Eudyptes

ptak z rodziny pingwinów. Do tej grupy należą m.in.: pingwin długoczuby i pingwin skalny.

Pingwiny skalne (skocz skalny)

Jego znaki szczególne to czerwone oczy , biały brzuch, a reszta upierzenia jest koloru czarnego, jego dziób jest pomarańczowy, ciekawostką jest to, że w ogrodach zoologicznych na świecie żyje tylko ok 80 przedstawicieli tego gatunku. Największa grupa zamieszkuje Wiedeń.

Może ktoś może polecić równie ciekawe miejsce, gdzie można podziwiać te piękne i ciekawe zwierzęta?


Reklama