Wiener Prater - park rozrywki w Wiedniu

Historia i ciekawostki

Park rozrywki Prater położony jest w publicznym parku miejskim o tej samej nazwie. Niegdyś znajdowały się tu tereny łowieckie. W 1766 obszar ten został oddany do użytku publicznego. W następnych latach zaczynały powstawać tu obiekty gastronomiczne.

W 1895 roku powstała tutejsza słynna atrakcja Riesenrad - diabelski młyn. Kolejne lata to powstawanie kolejnych atrakcji i obiektów związanych z rozrywką. Pod koniec XIX wieku każdy mógł tu znaleźć jakąś rozrywkę dla siebie. Powstał tu wtedy nawet teatr lalek.

Wiedeński park rozrywki Prater - widok z diabelskiego młyna Riesenrad

W 1938 miasto przejęło teren. Podczas II wojny światowej bombardowania doprowadziły do poważnych zniszczeń, nie obeszło się tutaj bez dalszych tragedii, np. pożaru. Po 1945 roku w wiedeńskim parku Prater rozpoczęto rekonstrukcję znajdujących się tam atrakcji.

Atrakcje

Park pełen jest najróżniejszych atrakcji, od tradycyjnych karuzeli poprzez bardziej śmiałe rollercoastery, znajdziemy tutaj również "karuzele łańcuchową" i lubiane kolejki górskie. Nie zabrakło tutaj również atrakcji wodnych. Jedną z popularniejszych atrakcji jest "muzeum" Madame Tussauds czyli znany gabinet figur woskowych.

Wiener Prater znany jest również z ogromnego koła Riesenrad - Diabelski Młyn, które również przyciąga liczne grono odwiedzających.

Osoby lubiące adrenalinę będą miały w czym przebierać, bowiem mieści się tu kilka szybkich i bardziej dynamicznych atrakcji. Poza szybkością można się tam także spodziewać atrakcji np. z wystrzeliwaniem. :)

Próżno tu szukać ciszy i spokoju, wszędzie jest gwarno i cały czas coś się dzieje. Na terenie parku wypatrzyć można też strzelnice, labirynty, gokarty (czy inne samochodziki) oraz gabinet śmiechu. W parku znajduje się również planetarium.

Bogata oferta parku sprawia, że każdy tam znajdzie coś dla siebie. Wśród ok 250 atrakcji będą się dobrze bawić zarówno starzy, jak i młodzi.

Informacje praktyczne

Ten otwarty park rozrywki to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki. Oprócz atrakcji typowo rozrywkowych znajdziemy tam także knajpki, kawiarnie i restauracje, w których będziemy mogli coś zjeść i chwilę odpocząć.

Więcej informacji na stronie prater.at lub praterwien.com.

Dni i godziny otwarcia

Wiener Prater działa przez cały rok, jednak nie wszystkie atrakcje są w tym czasie dostępne.

Park nie ma podanych sztywnych godzin otwarcia, wszystko uzależnione jest od konkretnych obiektów i atrakcji, każda z tych rzeczy posiada własne dni i godziny działania.

Ceny biletów wstępu

Wiedeński park rozrywki Prater różni się odrobinę od innych tego typu obiektów, główna rozbieżność polega tutaj na wstępie do obiektu. W Wiedniu do parku Prater może wejść każdy bezpłatnie*, nie ma biletowanych wejściówek na teren parku, każdy może tam przebywać.

Inną sprawą są natomiast pojedyncze atrakcje, które już są osobno opłacane. Ceny biletów do każdej z nich są różne, od 1€ do nawet 20€.


Reklama