ZOO Madryt

Madryt będący stolicą Hiszpanii kojarzy nam się z ciepłym klimatem. Jest to idealne miejsce na miejskie wakacje. Miasto pełne jest różnych atrakcji, żyje inaczej niż inne europejskie metropolie. Znane z wielu ciekawych miejsc, placów, placyków, zabytków i pięknej zabytkowej architektury cieszy oko turystów przez cały rok. Co jeśli jednak chcemy odrobinę odpocząć lub mamy dosyć miejskich zabudowań i ulicznego gwaru.

ZOO w Madrycie

Warto odwiedzić wtedy wyjątkowe ZOO w Madrycie. Sprawdźcie dlaczego jest wyjątkowe.

Zwierzęta

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie czyli Zoo Aquarium de Madrid to jedno z nielicznych miejsc w Europie, w którym możemy zobaczyć Pandę Wielką. Oprócz Pandy Wielkiej podczas odwiedzin zobaczymy także koalę, białego tygrysa, niedźwiedzie, foki, pingwiny, lwa morskiego czy pieska preriowego. Koala również nie należy do zwierząt często występujących w ogrodach zoologicznych.

ZOO w Madrycie

koala

Koala australijski to zwierzę zagrożone wyginięciem, bardzo rzadko spotykana w ZOO w Europie. W Madrycie można cieszyć się z widoku reprezentantów tego gatunku. Pamiętajmy jednak, że koale znajdują się za szybką. Są to zwierzęta bardzo płochliwe, potrzebują dużo ciszy i spokoju, dlatego nie pukajmy w szybę,a podczas wizyty z dziećmi zadbajmy o mniejszy hałas.

Koala w ZOO w Madrycie

Więcej informacji o koali znajdziecie we wpisie koala ogrodach zoologicznych w Europie.

Panda wielka

Panda Wielka jest jednym z dwóch najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów madryckiego ogrodu zoologicznego. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem i chyba jednym z najbardziej wymagających pod względem programu ratowania.

ZOO Madryt i Panda Wielka

Więcej informacji na temat pandy wielkiej i miejsc, w których można ją spotkać znajdziecie w artykule: panda wielka w ogrodach zoologicznych Europy.

Zapraszam również na krótki filmik z Pandą Wielką:

A więcej zdjęć Pandy Wielkie zobaczycie tutaj: Panda Wielka - ZOO Europa (zdjęcia z ZOO w Wiedniu i w Madrycie).

delfiny

Delfiny to kolejny znak rozpoznawczy ZOO w Madrycie. Nie są to zwierzęta nudne, przez co można stwierdzić, że nie są zwykłą "atrakcją" tego ZOO. Te inteligentne ssaki wspaniale współpracują z trenerami i opiekunami, dzięki czemu w delfinarium odbywa się fantastyczne przedstawienie. Pokaz trwa ok pół godziny. Podczas naszego pobytu w listopadzie była to godzina 12:00 i 17:00.

Madryt, ZOO, delfiny, pokaz

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o pokazie delfinów, to zapraszam tutaj: pokaz delfinów w ZOO w Madrycie.

delfiny w ZOO w Madrycie

pokazy zwierząt

Oprócz pokazów z delfinami, organizowane są również przedstawienia z innymi zwierzętami. Skan ulotki z ZOO:

!ulotka informacyjna z ZOO w Madrycie
ulotka informacyjna z ZOO w Madrycie

Prezentowane są również różne ptaki drapieżne.

ZOO w Madrycie

Swoje "pięć minut" mają także papugi oraz foki.

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

ZOO w Madrycie

i nie tylko zwierzęta:

ZOO w Madrycie

Praktyczne informacje

Ceny biletów wstępu

Ceny wejściówek do tego ogrodu uzależnione są od dwóch czynników: kupowane on-line lub kupowane na miejscu, w kasie biletowej znajdującej się przed wejściem.

rodzaj biletu on-line zakup w kasie biletowej
bilet normalny (dorośli) od 7 do 64 lat 17,90€ 23,30€
dzieci (3 - 7 lat) 15,90-16,90€ 18,90€

ZOO w Madrycie

Dni i godziny otwarcia

Ogród zoologiczny w Madrycie otwarty jest przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, jednak nie ma on stałych godzin otwarcia. Na stronie internetowej udostępniony jest kalendarz z dokładnymi godzinami przypisanymi do każdego dnia w miesiącu. Niestety godziny są bardzo różne, zoo najczęściej zaczyna przyjmować gości od 10:30-11:30, a kończy swoją pracę w okolicach godziny 18:00, jednak czasami nawet o godzinie 16:00 (np. w Sylwestra). W okresie letnim godziny otwarcia w niektóre dni są bardzo wydłużone, zwłaszcza w weekendy, można wtedy zoo zwiedzać nawet pomiędzy 22:00 a północą.

Kalendarz dat i godzin zoo w Madrycie znajduje się pod tym linkiem, każdy dzień oznaczony jest kolorem, który jest opisany pod tym kalendarzem.

ZOO w Madrycie

Lokalizacja i dojazd

Adres: Madrid Zoo Aquarium - Casa de Campo s/n 28011 Madrid

Dojazd: Obok ZOO znajduje się jeden z największych parków miejskich w Europie - Casa de Campo, do którego dostać się można metrem, linią nr 10 oraz 5, po wyjściu z metra trzeba pokonać tracę ok 900 metrów. Stacja nosi nazwę taką samą jak park - Casa de Campo.
Na koniec krótki filmik z ZOO w Madrycie:

Więcej info o zoo: oficjalna strona.


Reklama