Ceny w Kolonii (2017)

Od niedawna Kolonia stała się jednym z najcześciej odwiedzanych miast przez polskich turystów, głównie z powodu bardzo tanich lotów. Coraz częściej turyści wpadają do tego czwartego co do wielkości niemieckiego miasta na weekend lub kilka dni. Za odwiedzinami przemawia również to, że Kolonia nie należy do najdroższych miast u naszych zachodnich sąsiadów.

Artykuł skupia się na Kolonii, jeśli jednak chcesz przeczytać ogólnie o cenach w Niemczech, sprawdź nasz artykuł: Ceny w Niemczech.

Wybierasz się do Kolonii?

Kolonia

Kolonia - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać Kolonię. Największe atrakcje, opisane dzielnice i praktyczne wskazówki pomogą Ci zaplanować wyjazd.

Ceny artykułów spożywczych

Ceny artykułów spożywczych w marketach są podobne w całych Niemczech. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami: Ald'im, Lidl'em czy Penny Market'em.

Produkt Cena Sieć
Serek Philadelphia, różne rodzaje 1,51€ Lidl
Bułka wypiekana na miejscu 0,30€ Lidl
Cukier - 1kg 0,65€ Lidl
Woda mineralna 1.5L 0,40€ Lidl
Mały twarożek naturalny 0,39€ Lidl

Więcej przykładów umieściliśmy w artykule Ceny w Niemczech.

Ceny w restauracjach

Restauracje w Kolonii nie należą do najdroższych w porównaniu do pozostałych miast w Niemczech. Mimo to, dla turystów z Polski ceny mogą być wysokie, koszt dania głównego to najmniejszy wydatek w okolicy 13-16€.

Pamiętajmy jednak, że w Niemczech jedzenie podawane jest również w tamtejszych pubach, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 5-7€.

Ceny ulicznego jedzenia

Na szczęście w Kolonii nie jesteśmy ograniczeni jedynie do restauracji. Na mieście znajdziemy wiele budek lub małych knajpek w których zjemy tradycyjne jedzenie uliczne Niemców, czyli kiełbasę w różnych odmianach, plus frytki belgijskie. W zależności typu dania, zapłacimy 2-4€ i powinniśmy być syci na wiele godzin.

Ceny alkoholu

Za niemieckie piwo w pubie lub restauracji zapłacimy 3-4€ w zależności od lokalizacji. Droższe może być piwo importowane lub popularne w Polsce rzemieślnicze (kraftowe).

Najdrożej będzie w pubach na tutejszym starym mieście, warto jednak odejść trochę dalej i ceny powinny być bardziej akceptowalne.

Ceny atrakcji

Większość atrakcji w Kolonii nie należy do drogich, jedynym prawdziwym wyjątkiem jest tutejszy ogród zoologiczny.

Atrakcja Cena
Muzeum czekolady 9,00€
Zoo w Kolonii 19,50€
Wejście do katedry darmowe
Wejście do skarbca katedry 6,00€
Wejście na wieżę katedry 4,00€
Wejście do skarbca katedry + wejście na wieżę katedry 8,00€
Wejście do historycznych pomieszczeń ratusza darmowe

Jeśli chcemy zwiedzić kilka głównych atrakcji i korzystać z komunikacji miejskiej możemy pomyśleć o zakupie karty turystycznej KölnCard lub KölnCard SPEZIAL, która umożliwia korzystanie z komunikacji miejskiej oraz zapewnia zniżki do niektórych atrakcji.

Koszt dwudniowej wersji karty to 18€ w przypadku jednej osoby lub 38€ w przypadku karty grupowej (do 5 osób). Pozostałe ceny i warianty znajdziecie na stronie naszej recenzji kart miejskich Kolonii.

Ceny komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska w Kolonii nie należy do najdroższych, tym bardziej, jeśli skorzystamy z oferty biletów grupowych. Zakup karty grupowej dobowej (może korzystać nawet 5 osób) wychodzi taniej niż zakup dwóch pojedynczych biletów dobowych.

Bilet na pojedynczy przejazd (do 20 minut) 1,90€
Pakiet 4 biletów na pojedynczy przejazd (do 20 minut) 7,30€
Bilet na pojedynczy przejazd (do 90 minut) 2,40€ (strefa 1a) - 2,80€ (strefa 1b)
Pakiet 4 biletów na pojedynczy przejazd (do 90 minut) 9,20€ (strefa 1a) - 11,00€ (strefa 1b)
Bilet dzienny 7,10€ (strefa 1a) - 8,60€ (strefa 1b)
Bilet dzienny grupowy 10,00€ (strefa 1a) - 13,10€ (strefa 1b)
Bilet tygodniowy 18,20€ (strefa 1a) - 25,10€ (strefa 1b)

Koszt zakwaterowania

Koszty zakwaterowania w Kolonii również nie należą do najwyższych w porównaniu do innych dużych miast w Niemczech. Ceny budżetowych hoteli z prywatną łazienką, jeśli poszukamy ich odpowiednio wcześniej, zaczynają się od 50-60€.

Hostele oraz pokoje ze współdzieloną łazienką zaczynają się się od 45-50€.

Przykładowe noclegi:

ibis Köln Centrum

Sieciowy hotel Ibis, znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Obok hotelu znajdziemy stacje metra Barbarossaplatz.

Sprawdź stronę ibis Köln Centrum

Ibis budget Koeln Messe

Budżetowa wersja sieciowego hotelu Ibis. Znajduje się poza centrum, w ciągu kilkunastu minut dojedziemy jednak pod katedrę korzystając z komunikacji miejskiej. Często można znaleźć pokój poniżej 200 zł za dobę za pokój dwuosobowy, oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem i nie w szczycie sezonu.

Sprawdź stronę Ibis budget Koeln Messe

Wyszukaj inne noclegi w Kolonii

Warto rozpocząć poszukiwania noclegu odpowiednio wcześniej, szczególnie w okresie letnim może być problem z dostępnością noclegu w rozsądnej cenie.


Reklama