Punkty widokowe Kolonii

Kolonia znana głównie ze swojej wspaniałej Katedry przyciąga co roku wielu turystów. Osoby odwiedzające miasto opróćz zabytkowej świątynii mogą przebierać w szeregu ciekawych atrakcji. Nie zabrakło pomiędzy nimi również ciekawych punktów widokowych. W mieście znajdziemy miejsca, z których za niewielką opłatą będziemy mogli cieszyć się widokami na miasto, jak również i bezpłatne punkty idealne do podziwiania miejskiego krajobrazu Kolonii.

Najlepsze punkty widokowe w Kolonii

  • Wieża Katedry
  • Taras widokowy KölnTriangle
  • Kolejka gondolowa nad Renem
  • Most Hohenzollernów
  • Taras przy Muzeum czekolady
  • Inne punkty widokowe w Kolonii
    • Muzeum Ludwig

Wieża Katedry

Katedra to najbardziej znany obiekt w tym mieście, jest doskonale położona i wyróżnia się na tle całego miejskiego krajobrazu. Budowla zwieńczona jest dwiema wieżami. Dzisiaj na jedną z wież można wejść, aby podziwiać widoki na miasto. Wejście wymaga dobrej kondycji i odrobiny wysiłku, który wynagrodzi wspaniały obraz miasta widzianego z góry. Niestety na górze jest siatka zabezpieczająca, która odrobinę przysłania radość z podziwiania widoków, nie powinno to jednak naszym oczom przeszkadzać.

Całkowita wysokość wież osiąga ok 157 metrów. Będąc na wieży można od środka podziwiać jej piękno i detale.

Cena biletu normalnego wejścia na wieżę Katedry to koszt 4,00 Euro.

Widok z wieży Katedry w Kolonii

Widok z wieży Katedry w Kolonii

Taras widokowy KölnTriangle

KölnTriangle to nowoczesny wieżowiec w Kolonii, który wpisał się tak bardzo w architekturę miasta, że jest jednym z bardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Obecnie, za niewielką opłatą można wjechać na samą górę tego budynku, aby podziwiać panoramę miasta.

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle

Cena normalnego biletu to koszt 3,00 Euro.

Po więcej informacji oraz po informacje praktyczne zapraszamy pod link KölnTriangle w Kolonii.

Kolejka gondolowa nad Renem

Kolonia znana jest nie tylko z Katedry ale również ze swojej rzeki i pięknego mostu. Jednak nie każdy wie, że można przejechać się nad rzeką i w dodatku mieć piękne widoki na miasto - do tego dostępna jest atrakcja - Rhein Seilbahn.

Widok na Kolonię z kolejki gondolowej typu cable car

Cena normalnego biletu na jeden przejazd to koszt 4,50 Euro, w dwie strony to 6,50 Euro.

Więcej zdjęć oraz informacji pod linkiem: kolejka gondolowa w Kolonii.

Most Hohenzollernów

Widok z Mostu Hohenzollernów w Kolonii

Most Hohenzollernów czyli Hohenzollernbrücke to jedna z wizytówek miasta, łączy ze sobą starą i nową część Kolonii, spacer po nim daje możliwość obserwowania miasta po obu stronach rzeki.

Widok z Mostu Hohenzollernów w Kolonii

Widok z Mostu Hohenzollernów w Kolonii

Taras przy muzeum czekolady

Muzeum czekolady - Schokoladenmuseum to odrobinę inna atrakcja tego miasta. Co ciekawe obiekt jest w doskonałej lokalizacji, a z jego okien można podziwiać Kolonię. Jednak nie trzeba odwiedzać tego muzeum (muzeum jest płatne), aby móc nacieszyć oko interesującymi widokami. Obok wejścia do budynku znajdują się schody prowadzące na nieduży taras z darmowymi widokami.

Widok z tarasu przy budynku muzeum czekolady w Kolonii

Widok z tarasu przy budynku muzeum czekolady w Kolonii

Inne punkty widokowe w Kolonii

Jeśli lubisz podziwiać miasto, to korzystaj z każdej okazji i wypatruj okien w muzeach czy darmowych tarasów w odwiedzanych obiektach.

Muzeum Ludwig

Jednym z miejsc, z których zobaczysz z trochę innej perspektywy Katedrę, jest Muzeum Ludwig, na ostatnim piętrze, obok toalet znajdują się drzwi na taras (bez dodatkowych opłat), z którego można oglądać symbol tego miasta w całości. Uwaga, należy pamiętać, że samo muzeum jest płatne, dlatego polecamy to miejsce tylko przy okazji odwiedzin w tym obiekcie.


Reklama