Ceny w Rotterdamie (2017)

Rotterdam jest drogim miastem, podobnie jak cała Holandia, jednak bezsprzecznie tańszym od Amsterdamu i Hagi. Przy dobrym zaplanowaniu i wcześniejszej rezerwacji zakwaterowania wyjazd do tego miasta może okazać się stosunkowo niedrogim.

Artykuł skupia się na Rotterdamie, jeśli jednak chcesz przeczytać ogólnie o cenach w Holandii, sprawdź nasz artykuł: Ceny w Holandii.

Ceny komunikacji miejskiej w Rotterdamie

Typ biletu Cena
bilet jednorazowy przesiadkowy (60-minutowy) 3,00€
bilet jednorazowy przesiadkowy (120-minutowy) 3,50€
bilet jednodniowy 7,50€
specjalny bilet dzienny "turystyczny" - Tourist Day Ticket (przejazdy metrem, autobusem, tramwajem oraz wodnym transportem miejskim w całej południowej prowincji) 13,50€

Ceny w restauracjach

Bez większego problemu powinniśmy znaleźć restaurację z ceną dania głównego w okolicy 10-12€, generalnie za danie główne powinniśmy zapłacić w okolicach 7-15€ plus napoje.

Warto pamiętać, że ceny zależą od lokalizacji i typu lokalu, w okolicach starego portu oraz w dzielnicy biznesowej ceny będą zdecydowanie wyższe niż w pozostałych miejscach.

Piwo w knajpie lub restauracji to koszt 3 do 5€.

Ceny jedzenia ulicznego

W Rotterdamie, podobnie jak w całej Holandii, popularnym ulicznym jedzeniem są frytki, które kupimy w okolicy 2,00-3,50€. Z powodu dużej liczby imigrantów arabskich popularnym daniem są różnego rodzaju falafele oraz dania typu kebab. Koszt wynosi w okolicach 3-7€.

Oprócz tego warto odwiedzić halę targową Markthal, gdzie znajdziemy olbrzymi wybór różnych potraw w bardzo atrakcyjnych cenach (1-5 €). Sam budynek hali jest niesamowity, w środku spróbujemy również wielu potraw afrykańskich oraz orientalnych.

Ceny w sklepach

Ceny w sklepach są podobne w całej Holandii, ceny wybranych produktów oraz informacje dotyczące sklepów umieściliśmy w artykule Ceny w Holandii.

Ceny atrakcji

Rotterdam, to miasto pełne różnego typu atrakcji dla każdego, nie znajdziemy tam jednak wiele miejsc związanych z historią. Ceny biletów wstępu są bardzo zróżnicowane. Niektóre ciekawe miejsca można odwiedzić bezpłatnie, np. halę targową - Markthal. Za darmo można również zajrzeć do Ratusza (oraz na jego wewnętrzny dziedziniec). Poniżej podajemy przykładowe ceny atrakcji w Rotterdamie:

Atrakcja Cena biletu normalnego Cena biletu ulgowego
wieża widokowa Euromast 9,75€ 8,75€ (seniorzy 65+) / 6,25€ (dzieci 4-11 lat)
ZOO w Rotterdamie 22,00€ / 20,00€ (on-line) 17,50€ (dzieci 3-12 lat) / 15,50€ (on-line)
Muzeum morskie 11,50€ 7,50€ (dzieci 4-15)
Chabot Museum 9,50€ 5,00€ (studenci) / bezpłatnie (dzieci do 12 lat)
Museum Boijmans Van Beuningen 18,50€ 11,50€ (studenci) / bezpłatnie (poniżej 18. roku życia)
Kijk-Kubus 2,50€ 1,50 - 2,00€
Miniworld Rotterdam 11,00€ 7,50€
Pannenkoekenboot - rejs 18,50€ 13,50€ (dzieci)
Zwiedzanie stadionu De Kuip ok 13,50€ ok 9,50€ (dzieci)

Jeśli zamierzasz zwiedzić więcej atrakcji, rozważ zakup specjalnej karty zniżkowej, połączonej z biletem komunikacji miejskiej - Rotterdam Welcome Card.

Ceny zakwaterowania

Rotterdam nie jest miastem typowo turystycznym, ciężko w nim wyodrębnić sezon wysoki, miasto jest odwiedzane głównie przez studentów oraz w celach zarobkowych.

Hotel z samodzielną łazienką można już zarezerwować od około 50€ w bardzo dobrych warunkach, pokoje ze współdzieloną łazienką to koszt 30-40€, a miejsce we współdzielonym pokoju to wydatek w okolicy 20-30€.

Przykładowe noclegi:

The Student Hotel

Nowoczesny hotel skierowany w teorii do osób młodszych, jednak spotkamy tu osoby w każdym wieku. Nowoczesne pokoje i rozsądne jak na Rotterdam ceny. Hotel znajduje się dalszy kawałek drogi od ścisłego centrum, niedaleko są jednak przystanki komunikacji publicznej. Przy hotelu znajduje się mała kawiarnia, na parterze znajdziemy pomieszczenia rekreacyjne.

Sprawdź stronę hotelu The Student

Wyszukaj inne noclegi w Rotterdamie

Ceny poza centrum są trochę niższe, jednak warto sprawdzić okolicę, aby być pewnym, że wieczorne powroty będą bezpieczne.

Warto poszukać również apartamentów, mieszkanie w okolicy centrum można znaleźć również w okolicach 50€ na airbnb.


Reklama