Lotnisko Zakynthos (ZTH): dojazd do stolicy i innych miejsc

Lotnisko na wyspie Zakynthos leży zaledwie kilka kilometrów na południowy wschód od stolicy wyspy (nazwanej również Zakynthos). Na patrona lotniska wybrano Dionysiosa Solomosa, autora greckiego hymnu narodowego, który pochodził właśnie stąd.

Port lotniczy jest stosunkowo niewielki, a w szczycie sezonu wakacyjnego korzysta z niego blisko 2 miliony pasażerów.

Lotnisko Zakynthos: informacje podstawowe

  • Nazwa: Międzynarodowy port lotniczy Zakynthos "Dionysios Solomos"
  • Nazwa w języku angielskim: Zakynthos International Airport "Dionysios Solomos"
  • Kod IATA - ZTH
  • Ilość terminali: 1

Jak dojechać z lotniska w Zakynthos do stolicy i innych miast?

Komunikacja publiczna

Transport na trasie lotnisko - dworzec autobusowy w Zakynthos (stolica wyspy) zapewnia przewoźnik publiczny KTEL Zakynthos. Niestety, nie kursuje on zbyt często, więc powinniśmy wcześniej zweryfikować, że po naszym przylocie będzie on dostępny. Aktualne rozkłady publikowane są na tej stronie.

Autobusy są klimatyzowane. Cena za przejazd to 1,60€. Bilet kupujemy bezpośrednio u kierowcy. Czas przejazdu to mniej niż 10 minut. Współrzędne dworca autobusowego: 37.781595, 20.892952

Na dworcu możemy przesiąść się w jeden z autobusów, które kursują do różnych miejsc na wyspie. Listę wszystkich tras można znaleźć na tej stronie.

Taksówka

Bezpośrednio przed terminalem znajduje się postój taksówek. Ich ceny są jednak stosunkowo wysokie. Za przejazd do stolicy (trwający mniej niż 10 minut) zapłacimy około 13€. Inne kierunki: Laganas 17€, Vasilikos: 30€, Alykes 30€. Więcej przykładowych stawek można znaleźć na stronie jednej z firm taksówkarskich tutaj.

Wypożyczenie samochodu

Jeśli zatrzymaliśmy się w dalszych zakątkach wyspy (lub w Vasilikos, gdzie dojazd jest czasochłonny) to najrozsądniejszym rozwiązaniem może być wypożyczenie samochodu i odbiór oraz zwrot na lotnisku. Koszt dzienny wypożyczenia budżetowego auta może okazać się niewiele wyższy niż opłata za taksówkę.


Reklama