Myrtos, słynna plaża na Kefalonii

Malownicza plaża Myrtos (gr. Παραλία Μύρτου) jest chlubą Kefalonii, największej z Wysp Jońskich. Turkusowy kolor wody, położenie w niewielkiej zatoczce pomiędzy dwoma górami i pośród wysokich klifów - wszystko to razem sprawia, że Myrtos należy do najpiękniejszych plaż Grecji (a może nawet i Europy).

!Plaża Myrtos - Kefalonia
Plaża Myrtos - Kefalonia

Plaża Myrtos: co warto wiedzieć?

Myrtos to plaża żwirowo-kamienista. Otoczaki są różnej wielkości - od małych kamyczków, do kilkucentymetrowych kamieni. Długość plaży to niecałe 800 metrów. Jeśli planujemy wchodzić do wody, to warto zabrać ze sobą buty do pływania. Na miejscu dostępne są płatne parasole oraz leżaki, co jest standardem na greckich plażach.

Plaża Myrtos - Kefalonia
Plaża Myrtos - Kefalonia


W przypadku wejścia do wody warto zdawać sobie sprawę, że czasami fale są bardzo silne i potrafią przewrócić osobę dorosłą. Jedna na 10-15 fal będzie z reguły wyższa i mocniejsza. Fale zwrotne nie są może tak potężne jak w przypadku plaży Reynisfjara na Islandii, ale sugerujemy zachować ostrożność.

Plaża Myrtos - Kefalonia
Plaża Myrtos - Kefalonia


W wodzie powinniśmy również uważać na kamienie (czasami bardzo duże), które płyną lub wracają wraz z falą i mogą nas boleśnie trafić w nogę (np. kolano).

Jedną z atrakcji plaży jest możliwość latania nad nią paralotnią.

Plaża Myrtos - Kefalonia
Plaża Myrtos - Kefalonia


!Plaża Myrtos - Kefalonia
Plaża Myrtos - Kefalonia

Plaża Myrtos: jak dojechać?

Na plażę prowadzi krętą, ponad 2-kilometrowa asfaltowa droga, która rozpoczyna się w wiosce Divarata. Parking znajduje się przy samej plaży, choć w sezonie może brakować miejsc i będziemy musieli zaparkować wzdłuż drogi i zejść kawałek pieszo.


Punkt widokowy na plażę Myrtos

Przy drodze prowadzącej na północ, w stronę miasteczka Assos, znajdziemy świetny punkt widokowy na plażę Myrtos z wydzieloną zatoczką, w której możemy zaparkować samochód. Dopiero z tej perspektywy będziemy w stanie zobaczyć majestat słynnej plaży oraz wręcz pocztówkowy kolor wody. Widok z góry jest wręcz hipnotyzujący.

Współrzędne punktu widokowego: 38.347673, 20.541484)

!Widok na plażę Myrtos (Kefalonia)
Widok na plażę Myrtos (Kefalonia)

Reklama