Podróże po Europie

Lotnisko Malaga (AGP). Sprawdź jak dojechać z lotniska do centrum miasta.

Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2024

Dojazd z lotniska do centrum Malagi, które oddalone jest od niego o około 8 km, nie powinien sprawić nam większych problemów. Do wyboru dostępne są dwie opcje, pociąg podmiejski oraz autobus, które opisaliśmy szczegółowo w naszym artykule.

Artykuł jest częścią naszego przewodnika po największych atrakcjach Malagi

Jak dojechać z lotniska w Maladze do centrum miasta?

Pociąg podmiejski linii C1

Najtańszym sposobem na dostanie się do centrum jest skorzystanie z pociągu podmiejskiego (Cercanias) linii C1, obsługiwanego przez narodowego hiszpańskiego przewoźnika Renfe. Stacja kolejowa znajduje się przy Terminalu 3 i dojście do niej zajmie nam maksymalnie kilka minut.

W Maladze możemy wysiąść na stacji Málaga-Centro-Alameda, która znajduje się blisko ścisłego centrum miasta. Pociągi kursują regularnie w ciągu dnia, a czas przejazdu zajmie nam około dwunastu minut. Aktualny rozkład jazdy sprawdzimy tutaj (jako stacja początkowa wybieramy Aeropuerto).

Opłata za przejazd z lotniska na stację Malaga Center-Alameda wynosi 1,80€. Bilety zakupimy w automatach na stacji. Pamiętajcie, że bilet po zakupie należy wykorzystać w ciągu dwóch godzin.

Więcej o poruszaniu się transportem publicznym w Maladze napisaliśmy w przewodniku Komunikacja miejska w Maladze

Autobus - linia ekspresowa A

Połączenie pomiędzy lotniskiem a centrum Malagi obsługuje również miejski przewoźnik EMT, który uruchomił specjalną ekspresową linię autobusową A (LÍNEA EXPRESS AEROPUERTO). Autobus kończy trasę na przystanku Paseo del Parque - Plaza del General Torrijos, po drodze zatrzymując się w kilku innych miejscach - w tym przy głównym dworcu autobusowym (przystanek Estación de Autobuses) oraz przy dworcu kolejowym Maria Zambrano (przystanek Héroe de Sostoa - Estación).

Pełną trasę autobusu oraz rozkład sprawdzimy na oficjalnej stronie przewoźnika (wystarczy wybrać linię A).

Autobusy kursują regularnie co około 20 do 40 minut, od mniej więcej 7:00 do 24:00. Dokładne godziny kursowania sprawdzimy z pomocą translatora na tej stronie.

Czas przejazdu zależy od natężenia ruchu i zwykle wynosi około 20-25 minut. Bilet na pojedynczy przejazd kosztuje 4€ i możemy zakupić go w punkcie sprzedaży przy wyjściu z terminala (gotówka lub karta) lub na pokładzie (tylko gotówka).

Port lotniczy Malaga - najważniejsze informacje

  • Nazwa: Port lotniczy Malaga - Costa del Sol (hiszp. Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol, ang. Málaga–Costa del Sol Airport)
  • Kod IATA: AGP
  • Liczba terminali: 3

Lotnisko w Maladze należy do najbardziej obleganych portów lotniczych w Hiszpanii, ponieważ jest on głównym portem dla wszystkich turystów przylatujących na wakacje na Costa del Sol (Słoneczne Wybrzeże).

Niektórzy Hiszpanie nazywają lotnisko portem Pablo Picasso. Jakiś czas wcześniej nazwiskiem artysty nazwano jeden z terminali (T2) i nazwa ta przyjęła się wśród miejscowych.

Lotnisko w Maladze teoretycznie posiada trzy terminale. W praktyce Terminal 1 (najstarszy) nie funkcjonuje już dla przewozów pasażerskich, a większość lotów obsługiwana jest z Terminala 3 (T3). Jeśli odlatujemy z Malagi w sezonie wakacyjnym, kiedy turystów i miejscowych jest najwięcej, powinniśmy pojawić się na lotnisku odpowiednio wcześniej.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama