Podróże po Europie

Najlepsze punkty widokowe w Maladze

Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2024

W historycznym centrum Malagi nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem punktu obserwacyjnego z dobrym widokiem, czemu sprzyja ukształtowanie terenu - wschodnią część dawnego starego miasta zamyka naturalne wzgórze.

Oprócz punktów widokowych położonych na wzgórzu, na Malagę z góry możemy spojrzeć też m.in. z dachu katedry lub z tarasu którejś z restauracji.

Artykuł jest częścią naszego przewodnika po największych atrakcjach Malagi.

Malaga - widok z Gibralfaro
Malaga - widok z Gibralfaro

Punkty widokowe na wzgórzu Gibralfaro

Punkt widokowy na trasie pieszej do twierdzy Gibralfaro

Pierwszy z niezłych punktów widokowych na wzgórzu Gibralfaro (Mirador de Gibralfaro) znajduje się na trasie pieszej prowadzącej z okolic wejścia do twierdzy Alcazaba do zamku Gibralfaro. Do punktu widokowego dotrzemy w około 15 minut. Pamiętajcie, że wejście w ciepły dzień może trochę zmęczyć, ponieważ podejście jest strome.

Położenie: 36.722471, -4.412080

Z góry dobrze widać m.in. arenę walk byków, port i twierdzę Alcazaba. Prawdę mówiąc, cała trasa prowadząca na wzgórze dostarcza świetnych widoków.

Widok na arenę byków w Maladze z twierdzy Gibralfaro
Widok na arenę byków w Maladze z twierdzy Gibralfaro

Punkt widokowy za zamkiem Gibralfaro

Drugi z punktów widokowych znajduje się wyżej, kawałek na wschód od wejścia na zamek Gibralfaro. Dojdziemy do niego idąc główną ulicą Camino Gibralfaro. Ruszając spod wejścia na zamek, na miejscu powinniśmy być w maksymalnie kilka minut.

W przeciwieństwie do pierwszego z tarasów ten jest większy i będziemy mieć stąd lepszy widok na La Malaguetę.

Położenie: 36.722858, -4.408630

Widok z murów zamku Gibralfaro

Zdecydowanie najlepszym sposobem na obejrzenie Malagi z góry jest spacer po murach twierdzy Gibralfaro. Mury są zachowane w dobrym stanie i możemy je obejść praktycznie w całości, dzięki czemu obejrzymy miasto ze wszystkich stron.

Wejście na teren twierdzy jest płatne - bilet kosztuje 3,50€. Na górę wejdziemy pieszo lub dojedziemy autobusem numer 35. Trasę autobusu numer 35 możemy sprawdzić na oficjalnej stronie miejskiego przewoźnika EMT (niestety, dopiero na miejscu) lub mapach Google. Więcej o poruszaniu się po mieście przeczytacie w naszym artykule Komunikacja miejska w Maladze.

Punkt widokowy za rzymskim teatrem - Mirador de la Alcazaba

Mało znany punkt widokowy znajduje się bezpośrednio nad ruinami teatru rzymskiego (po jego północno- wschodniej stronie). Wejście znajdziemy zaraz za budynkiem muzeum teatru. Z góry zobaczymy przede wszystkim sam teatr, plac znajdujący się przed nim i fragmenty Alcazaby.

Położenie: 36.721486, -4.416178

Widok z punktu widokowego Mirador de la Alcazaba
Widok z punktu widokowego Mirador de la Alcazaba

Dach katedry

Jedną z największych atrakcji Malagi jest możliwość wejścia na dach katedry podczas 40 minutowej wycieczki z przewodnikiem. Razem do pokonania będziemy mieć około 200 schodów.

A trakcie zwiedzania można przejść praktycznie cały dach dookoła, dzięki czemu obejrzymy miasto z większej ilości kątów. Pamiętajmy tylko, że najlepszy widok z dachu katedry jest na twierdzę Alcazaba oraz zamek Gibralfaro.

Widok z dachu Katedry w Maladze
Widok z dachu Katedry w Maladze

Chcąc wejść na dach katedry możemy zakupić bilet łączony w cenie 15€, umożliwiający również wejście do samej świątyni, lub zapłacić 10€ jedynie za samą wycieczkę. Wycieczki odbywają się o pełnych godzinach - ich rozpiskę znajdziecie na oficjalnej stronie katedry.

Więcej o słynnym zabytku przeczytacie w naszym artykule Katedra w Maladze - historia, zwiedzanie oraz informacje praktyczne
Podczas wizyty na dachu Katedry w Maladze
Podczas wizyty na dachu Katedry w Maladze

Restauracje z tarasem na dachu budynku

Restauracja ATICO Bar and Restaurant

Innym świetnym punktem widokowym jest restauracja w hotelu AC Hotel by Marriott Malaga Palacio. Z tarasu restauracji będziemy mieć świetny, panoramiczny widok na port i morze oraz na dach katedry (wyłącznie z niektórych stolików, ale możemy swobodnie podejść i popatrzeć).

Widok na Katedrę w Maladze z Resturacji ATICO Bar and Restaurant
Widok na Katedrę w Maladze z Resturacji ATICO Bar and Restaurant

Restauracja otwarta jest cały dzień - aktualne godziny otwarcia sprawdzicie tutaj. W pierwszej połowie dnia, i przy dobrej pogodzie, możliwe jest skorzystanie z basenu. Naprzeciwko basenu funkcjonuje stoisko z alkoholem i drinkami, dzięki czemu nie musimy czekać na obsługę przez kelnera.

Ceny na miejscu są umiarkowane, podczas naszej wizyty nie była też prowadzona żadna selekcja. Wystarczy wejść do hotelu i skorzystać z windy. Uważajmy na sam mechanizm windy - przed wejściem do środka musimy wybrać piętro.

Adres: AC Hotel by Marriott Malaga Palacio, Calle Cortina del Muelle, 1, 29015 Málaga

Malaga - widok z Resturacji ATICO Bar and Restaurant
Malaga - widok z Resturacji ATICO Bar and Restaurant

Restauracja The Top w hotelu Molina Lario

Druga z popularnych restauracji zlokalizowanych na dachu znajduje się po drugiej stronie ulicy i jest częścią hotelu Molina Lario. Ceny są tu zbliżone do restauracji ATICO. U góry dostępny jest też kącik z drinkami i alkoholem. Aktualne dni i godziny otwarcia najlepiej sprawdzić na oficjalnej stronie hotelu.

Z tarasu The Top będziemy mieć okazję spojrzeć na katedrę z trochę innej perspektywy.

Adres: Hotel Molina Lario, Calle Molina Lario, 20, 29015 Málaga, Hiszpania

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama