Punkty widokowe Malagi

W historycznym centrum Malagi nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem punktu obserwacyjnego z dobrym widokiem. Na pewno sprzyja temu ukształtowanie terenu w obrębie historycznego centrum - wschodnią część dawnego starego miasta zamyka naturalne wzgórze.

Oprócz punktów widokowych położonych na wzgórzu na Malagę z góry możemy spojrzeć też m.in. z dachu katedry lub z tarasu którejś z restauracji.

!Malaga - widok z Gibralfaro
Malaga - widok z Gibralfaro

Punkty widokowe na wzgórzu Gibralfaro

Punkt widokowy na trasie pieszej do twierdzy Gibralfaro

Pierwszy z punktów widokowych na wzgórzu Gibralfaro (Mirador de Gibralfaro) znajduje się na trasie pieszej prowadzącej z okolic wejścia do twierdzy Alcazaba do zamku Gibralfaro. Do punktu widokowego dojdziemy w około 15 minut. Pamiętajmy, że wejście w ciepły dzień może nas zmęczyć - jest trochę stromo.

Położenie: 36.722471, -4.412080

Z góry dobrze widać m.in. arenę, port i twierdzę Alcazaba. Prawdę mówiąc cała trasa prowadząca na wzgórze dostarcza świetnych widoków.

!Widok na arenę byków w Maladze z twierdzy Gibralfaro
Widok na arenę byków w Maladze z twierdzy Gibralfaro

Punkt widokowy za zamkiem Gibralfaro

Drugi z punktów widokowych znajduje się wyżej, kawałek na wschód od wejścia do zamku Gibralfaro. Dojdziemy do niego idąc główną ulicą Camino Gibralfaro. Ruszając spod wejścia na zamek na miejscu powinniśmy być w maksymalnie kilka minut.

W przeciwieństwie do pierwszego z tarasów ten jest większy i będziemy mieć stąd lepszy widok na La Malaguetę.

Położenie: 36.722858, -4.408630

Widok z murów zamku Gibralfaro

Zdecydowanie najlepszym sposobem na obejrzenie Malagi z góry jest spacer po murach twierdzy Gibralfaro. Mury są w zachowane w dobrym stanie i możemy je obejść praktycznie w całości, dzięki czemu obejrzymy miasto ze wszystkich stron.

Wejście na teren twierdzy jest płatne. Na górę wejdziemy pieszo lub dojedziemy autobusem numer 35. Trasę autobusu numer 35 możemy sprawdzić na tej stronie.

Punkt widokowy za rzymskim teatrem (Mirador de la Alcazaba)

Mało znany punkt widokowy znajduje się bezpośrednio nad ruinami teatru rzymskiego (po jego północno wschodniej stronie). Wejście znajdziemy zaraz za budynkiem muzeum teatru. Z góry zobaczymy przede wszystkim sam teatr, plac znajdujący się przed nim i fragmenty Alcazaby.

Położenie: 36.721486, -4.416178

!Widok z punktu widokowego Mirador de la Alcazaba
Widok z punktu widokowego Mirador de la Alcazaba

Dach katedry

Jedną z największych atrakcji Malagi jest możliwość wejścia na dach katedry podczas 40 minutowej wycieczki z przewodnikiem. Razem do wdrapania się mamy około 200 schodów.

U góry możemy przejść cały dach dookoła, dzięki czemu obejrzymy miasto z większej ilości kątów. Pamiętajmy tylko, że najlepszy widok z dachu katedry jest na twierdzę Alcazaba oraz zamek Gibralfaro.

!Widok z dachu Katedry w Maladze
Widok z dachu Katedry w Maladze

Chcąc wejść na dach katedry możemy zakupić bilet łączony umożliwiający też wejście do samej świątyni lub zapłacić jedynie za samą wycieczkę.

Więcej: Katedra w Maladze i Pałac Arcybiskupa - historia, zwiedzanie oraz informacje praktyczne

!Podczas wizyty na dachu Katedry w Maladze
Podczas wizyty na dachu Katedry w Maladze

Restauracje z tarasem na dachu budynku

Restauracja ATICO Bar and Restaurant

Innym świetnym punktem widokowym jest restauracja w hotelu AC Hotel by Marriott Malaga Palacio. Z tarasu restauracji będziemy mieć świetny widok na port i morze oraz na dach katedry (z niektórych stolików, ale możemy swobodnie podejść i popatrzeć).

!Widok na Katedrę w Maladze z Resturacji ATICO Bar and Restaurant
Widok na Katedrę w Maladze z Resturacji ATICO Bar and Restaurant

Restauracja otwarta jest cały dzień. W pierwszej połowie dnia przy dobrej pogodzie możliwe jest skorzystanie z basenu. Naprzeciwko basenu funkcjonuje stoisko z alkoholem i drinkami, dzięki czemu nie musimy czekać na obsługę przez kelnera.

Ceny na miejscu nie są wysokie, nie jest prowadzona również żadna selekcja. Wystarczy wejść do hotelu i skorzystać z windy. Uważajmy na sam mechanizm windy - musimy wybrać piętro przed wejściem do środka.

Adres: AC Hotel by Marriott Malaga Palacio, Calle Cortina del Muelle, 1, 29015 Málaga

!Malaga - widok z Resturacji ATICO Bar and Restaurant
Malaga - widok z Resturacji ATICO Bar and Restaurant

Restauracje The Top

Druga z popularnych restauracji zlokalizowanych na dachu znajduje się po drugiej stronie ulicy i jest częścią hotelu Molina Lario. Ceny są tu zbliżone do restauracji ATICO. U góry dostępny jest też kącik z drinkami i alkoholem.

Z tarasu The Top spojrzymy na katedrę z trochę innej perspektywy.

Adres: Hotel Molina Lario, Calle Molina Lario, 20, 29015 Málaga, Hiszpania

Diabelski młyn (Noria Mirador Princess, stan na 2017)

Uwaga! Diabelski młyn w Maladze znika z panoramy miasta i w jego miejscu powstanie parking dla samochodów. Atrakcja jest w trakcie rozbiórki i nie ma już możliwości skorzystania z przejażdżki. W ciągu kilku tygodni usuniemy go całkowicie z listy punktów widokowych.

W części portowej Malagi, podobnie jak w innych miastach Europy, zamontowano diabelski młyn. Wersja w Maladze ma wysokość 70 metrów i posiada 21 kabin. Dla osób lubiących tego typu atrakcje może to być ciekawa opcja. Z góry możemy spojrzeć na wzgórze Gibralfaro czy na całą część portową.

Cena dla osoby dorosłej to 10€. Przejazd trwa około 15 minut. W trakcie jednego przejazdu zrobimy 3 kółka. Atrakcja czynna jest od poniedziałku do niedzieli od 10:30 do 22:30 (sobota) lub 21:30 (pozostałe dni)

Adres: Puerto de Málaga, Muelle de Heredia, s/n, 29001 Málaga


Reklama