Punkty widokowe Neapolu

Neapol, miasto znane z włoskiej pizzy, historycznych zabytków i pięknych widoków. Osoby lubiące podziwiać miasto powinny koniecznie spojrzeć na nie z góry. Przy dobrej pogodzie zobaczymy również górujący nad miastem wulkan Wezuwiusz oraz zarys okolicznych wysp czy sąsiednie miasta.

Najlepsze punkty widokowe w Neapolu

  • Zame Sant' Elmo
    • W drodze na Zamek Sant' Elmo
  • Klasztor Kartuzów San Martino
  • Zamek dell'Ovo
  • Plac przed pałacem - Museo di Capodimonte

Zamek Sant' Elmo

Zamek Sant' Elmo - Castel Sant' Elmo to średniowieczna twierdza położona nad Klasztorem Kartuzów San Martino w Neapolu. Obecnie zamek udostępniony jest dla zwiedzających, jednak w środku niewiele można zobaczyć - głównie przejść się wzdłuż murów, a także korytarzami.

!Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu
Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu

Jego lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do obserwacji miasta, stąd jest to najlepszy i najpopularniejszy punkt widokowy w Neapolu.

!Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu
Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu

Cena biletu normalnego, upoważniającego do wstępu na Zamek, to koszt 5,00 Euro.

!Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu
Widok z Zamku Sant' Elmo w Neapolu

W drodze na zamek Sant' Elmo

Jeśli wybieramy się na Zamkek Sant' Elmo piechotą, bez korzystania z z kolejki linowo-terenowej - Funicolare, to po drodze rozejrzyjmy się, ponieważ schody prowadzące do fortecy to znakomite miejsce do obejrzenia miasta z góry. Z każdym stopniem i zakrętem można się spodziewać nieco innych widoków.

!Widok z drogi do Zamku Sant' Elmo w Neapolu
Widok z drogi do Zamku Sant' Elmo w Neapolu

Klasztor Kartuzów San Martino

Klasztor Kartuzów San Martino czyli Certosa di San Martino położony na wzgórzu Vomero, pod Zamkiem Sant' Elmo, jest wyjątkowym miejscem do odwiedzenia w mieście. Kompleks jest przykładem barokowej architektury, składa się ze świątyni, kaplic, dziedzińca, wspaniałych krużganków oraz małej galerii i muzeum.

!Widok z tarasu Klasztoru Kartuzów San Martino w Neapolu
Widok z tarasu Klasztoru Kartuzów San Martino w Neapolu

Wychodząc na taras muzeum możemy poczuć się niezwykle zaskoczeni. Za szklanymi drzwiami rozpościerają się piękne widoki na Zatokę, okoliczne wyspy oraz miasto.

!Widok z tarasu Klasztoru Kartuzów San Martino - Certosa di San Martino w Neapolu
Widok z tarasu Klasztoru Kartuzów San Martino - Certosa di San Martino w Neapolu

Zamek dell'Ovo

Zamek dell'Ovo (Castel dell'Ovo) znany również jako Zamek jajeczny (czy też zamek na jajku) to forteca średniowieczna znajdująca się na małej wysepce, będącej pierwszym historycznym centrum miasta. Obecny jego wygląd pochodzi z XV wieku.

!Zamek dell'Ovo w Neapolu
Zamek dell'Ovo w Neapolu

Obiekt to głównie mury, którymi możemy pospacerować i podziwiać widoki na miasto za darmo. Płatne są natomiast dodatkowe galerie czy wystawy, które są często wystawiane w wybranych salach zamku.

!Widok z Zamku dell'Ovo w Neapolu
Widok z Zamku dell'Ovo w Neapolu

!Widok z Zamku dell'Ovo w Neapolu
Widok z Zamku dell'Ovo w Neapolu

Plac przed pałacem - Museo di Capodimonte

Museo di Capodimonet w Neapolu to włoskie muzeum sztuki (obecnie prezentujące bogate zbiory dzieł sztuki), znajdujące się w Pałacu Capodimonte, będący niegdyś letnią rezydencją Królestwa Obojga Sycylii.

widoki z placu przy muzeum Museo di Capodimonte w Neapolu

Pałac zlokalizowany jest na wzgórzu, z którego roztacza się niesamowity widok na miasto. Widoki będą się różniły nieco od siebie w zależności od tego czy wybierzemy plac przed samym muzeum, czy też obok niego przy ogrodzie.

widoki z placu przy muzeum Museo di Capodimonte w Neapolu

Wejście na teren placu przed Pałacem jest bezpłatne.


Reklama