Lotnisko Neapol (NAP) - dojazd do centrum miasta i innych miejsc w Kampanii

Port lotniczy w Neapolu jest jednym głównych lotnisk na południu Włoch. W 2017 w roku z portu w Neapolu skorzystało ponad 8 milionów pasażerów. Ilością obsługiwanych podróżnych na południu ustępuje tylko lotnisku w Katanii na Sycylii.

Lotnisko w Neapolu oddalone jest zaledwie o około 6 kilometrów od centrum stolicy Kampanii i mniej więcej 4 kilometry od głównego dworca kolejowego.

Lotnisko udostępnia darmową sieć wi-fi, żeby z niej korzystać musimy zalogować się z wykorzystaniem jednej z popularnych usług społecznościowych.

Informacje podstawowe

  • Nazwa: Międzynarodowe lotnisko w Neapolu
  • Nazwa w języku angielskim: Naples International Airport
  • Nazwa w języku włoskim: Aeroporto di Napoli-Capodichino
  • Kod IATA - NAP
  • Ilość terminali: 1
  • Adres: Viale F. Ruffo di Calabria, 80144 Napoli NA, Włochy

Z Polski na lotnisko w Neapolu dolecimy linią Ryanair z: Gdańska, Krakowa, Modlina (Warszawa) i Wrocławia. Linia Wizzair lata do Neapolu z Katowic oraz Warszawy.

Jak dojechać z lotniska w Neapolu do/z centrum miasta?

Połączenie lotnisko - miasto obsługuje autobus lotniskowy Alibus. Autobus zatrzymuje się na trzech przystankach:

  • Piazza Garibaldi (Stazione Centrale) - Plac Garibaldiego, tuż obok dworca głównego i stacji metra
  • Immacolatella/Porta di Massa (interno Porto) - na terenie portu, przy terminalu promowym
  • Molo Angioino/Beverello (terminal Stazione Marittima) - przy terminalu dla wodolotów

Jeśli wybieramy się do centrum miasta najlepiej wysiąść na pierwszym przystanku i przesiąść się na inny środek transportu, np. metro.

Autobus kursuje mniej więcej od 6:00 do 23:00. W zależności od pory dnia odbywają się 3 do 4 kursów w ciągu godziny. Konkretne rozkłady dostępne są na tej stronie (po włosku). Musimy znaleźć nagłówek ORARI i pod nim znajdziemy odnośniki do konkretnych rozkładów.

Przystanek autobusowy znajduje się niedaleko hali odlotów.

Na autobus lotniskowy obowiązuje specjalny bilet UNICO ALIBUS, który kosztuje 5€. Bilet musimy skasować w autobusie. Bilet po skasowaniu ważny jest 90 minut także na inne lokalne środki transportu (będące częścią organizacji UNICOCAMPANIA).

!Bilet lotniskowy na autobus (Neapol)
Bilet lotniskowy na autobus (Neapol)

Bilety możemy zakupić w kiosku Sun Store na lotnisku, w punkcie ANM na Placu Garibaldiego, w kioskach na Placu Garibaldiego lub u kierowcy. UWAGA - Bilet zakupiony u kierowcy pozwala jedynie na przejazd autobusem lotniskowym, nie możemy się z nim przesiąść na inny środek transportu.

Jak dojechać z lotniska w Neapolu do Sorrento?

Połączenie z lotniska do Sorrento obsługiwane jest przez firmę Curreri Viaggi. Bilety możemy zakupić online na oficjalnej stronie. Czas przejazdu to mniej więcej godzina i 15 minut. Autobus zatrzymuje się na dworcu w Sorrento.

Koszt biletu w jedną stronę to 10€. Autobusy kursują kilka razy dziennie od 9:00 do około 19:00.

Jak dojechać z lotniska w Neapolu do innych miast Kampanii?

Z lotniska w Neapolu kursują też inne autobusy do innych miast Kampanii. Na oficjalnej stronie lotniska znajdziemy wypisane różne kierunki z adresami do rozkładów czy innych praktycznych informacji. Listę znajdziemy tu. Niestety, ciężko powiedzieć coś więcej o aktualności tych danych.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama