Lotnisko Sewilla (SVQ) - dojazd do centrum miasta

Lotnisko w Sewilli należy do najnowocześniejszych portów lotniczych Hiszpanii i na pewno nie odstaje od dobrej renomy miasta. Każdego roku sewilski port obsługuje około siedem milionów pasażerów i jeszcze do niedawna poprawiał ten wynik o kilka do kilkunastu procent rocznie.

Lotnisko w Sewilli oddalone jest o około 10 kilometrów od centrum miasta.

Planujesz wyjazd? Sprawdź nasz artykuł Sewilla: zwiedzanie, zabytki oraz atrakcje turystyczne

Port lotniczy Sewilla - informacje podstawowe

  • Nazwa: Port lotniczy Sewilla

  • Nazwa w języku hiszpańskim: Aeropuerto de Sevilla
  • Nazwa w języku angielskim: Seville Airport
  • Kod IATA - SVQ
  • Ilość terminali: 1

Na lotnisko w Sewilli dolecimy linią Ryanair z lotniska w Krakowie oraz linią Wizzair z lotniska Chopina w Warszawie.

Wybierasz się do Sewilli?

Sewilla

Zwiedzanie Sewilli

Sprawdź jak zwiedzać Sewillę i poznaj historię tego miasta, najważniejsze zabytki i atrakcje oraz sprawdź informacje praktyczne.

Sewilla

Gdzie spać w Sewilli

Najlepsze dzielnice, przykładowe hotele oraz informacje praktyczne.

Jak dojechać z lotniska w Sewilli do centrum miasta?

Podane ceny, godziny, dni oraz częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Przed przyjazdem sprawdźmy aktualny rozkład oraz listę przystanków na oficjalnej stronie przewoźnika.

Transport pomiędzy lotniskiem a centrum miasta zapewnia autobus o nazwie EA obsługiwany przez miejskiego przewoźnika Tussam. Przystanek znajdziemy zaraz po wyjściu z terminala (przyloty). Na miejscu zauważymy znak oraz wydzielone miejsce na uformowanie kolejki. Właśnie tam powinniśmy się ustawić i poczekać na przyjazd pojazdu.

Bilety zakupimy u kierowcy lub u pracownika na miejscu. Koszt przejazdu to 4€. Czas dojazdu do ostatniego przystanku to około 35-40 minut. Dużo zależy jednak od korków i przejazd w godzinach szczytu może wydłużyć się nawet do godziny.

Autobusy EA dostosowane są do przewozu turystów i posiadają miejsca na umieszczenie bagażu. Linia działa codziennie. Autobusy kursują dwa lub trzy razy w ciągu godziny. Aktualny rozkład oraz przystanki można sprawdzić pod tym adresem (musimy po prawej stronie wybrać autobus EA).

Uwaga! Istnieje bilet w dwie strony za 6€, ale raczej nikomu z polskich turystów się on nie przyda - z przejazdu powrotnego można skorzystać tylko w ten sam dzień.

Trasa

Autobus jadący w stronę miasta odjeżdża z przystanku przy terminalu odlotów Aeropuerto (Llegadas/przyloty). Jego ostatni przystanek to Plaza de Armas (główny dworzec autobusowy). Dokładną mapę przystanków znajdziecie pod tym adresem (najpierw po prawej stronie wybieramy autobus EA).

W drugą stronę trasa jest identyczna, jednak podjeżdżamy pod wejście hali wylotów.

Dojazd z centrum na lotnisko

W przypadku powrotu na lotnisko w środku dnia warto pojawić się na pierwszym przystanku Plaza de Armas. W szczycie sezonie na kolejnych stacjach autobusów może być już przepełniony. Część podróżnych próbuje wejść do autobusu na przystanku przy dworcu kolejowym, ale z powodu braku miejsca nie każdemu się to udaje.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama