Podróże po Europie

Lotnisko Marsylia (MRS) - dojazd do centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2022

Lotnisko w Marsylii należy do najbardziej obleganych portów lotniczych we Francji. Jest pierwszym wyborem dla tych turystów, którzy planują zwiedzanie Prowansji i wizytę w jej stolicy oraz miastach takich jak Avignon czy Aix-en-Provence.

Stosunkowo bezproblemowo dostaniemy się stąd również na słynne Lazurowe Wybrzeże, do Nicei czy innych bliższych lub dalszych miejsc jak np. Nîmes.

Wybierasz się do Marsylii? Sprawdź nasz artykuł Marsylia: zwiedzanie, zabytki i informacje praktyczne

Port lotniczy Marsylia - informacje podstawowe

Nazwa: Lotnisko Marsylia Prowansja

  • Nazwa w języku francuskim: Aéroport de Marseille Provence
  • Nazwa w języku angielskim: Marseille Provence Airport
  • Kod IATA - MRS
  • Ilość terminali: 2 (MP1 oraz MP2).

Do Marsylii z Polski polecimy tanimi liniami z Krakowa z przewoźnikiem Ryanair.

Jak dojechać z lotniska w Marsylii do centrum miasta?

Komunikacja publiczna - podróż z przesiadką

Najtańszym sposobem na dojazd do centrum miasta jest kombinacja autobusu wahadłowego Lebus oraz pociągu regionalnego TER. Najpierw musimy dostać się z lotniska na dworzec Vitrolles Aéroport Marseille Provence, co umożliwia kursujący codziennie autobus Lebus L13, który odjeżdża z platformy numer 5. Cena biletu kupowanego u kierowcy wynosi 1,20€. Czas przejazdu to zaledwie 5 minut.

Po dojechaniu na dworzec Vitrolles-Aéroport Marseille Provence przesiadamy się w pociąg regionalny TER w kierunku dworca św. Karola (Marseille Saint-Charles). Czas przejazdu to około 20 minut.

Bilet na pociąg kosztuje 5,20€ i możemy zakupić go w automacie firmy SNCF na lotnisku, w automacie lub w kasie na dworcu oraz online.

Koszt całej podróży wyniesie więc 6,40€. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie lotniska.

Autobus lotniskowy - podróż bezpośrednia

Sposobem na bezpośredni dojazd z lotniska jest skorzystanie z autobusu lotniskowego, który dojeżdża do dworca św. Karola (Gare Saint-Charles), gdzie możemy przesiąść się na marsylskie metro, pociąg lub autobus dalekobieżny (np. autobus Flixbus na lotnisko w Nicei). Czas przejazdu to około 25 minut (czas ten może się wydłużyć w godzinach szczytu)

Przystanek autobusu lotniskowego znajduje się pomiędzy halą A terminala 1 a terminalem 2. Koło przystanku znajduje się kasa biletowa. Punkt sprzedaży działa też na dworcu św. Karola. Jeśli kasa biletowa będzie zamknięta, to bilet będziemy mogli nabyć także u kierowcy.

Bilety możemy zakupić również online na na tej stronie.

Bilet kupujemy na konkretny dzień. Ceny biletów.

Typ biletu Cena
Bilet w jedną stronę 10€
Bilet dla dzieci 6-11 lat 5€
Bilet dla młodzieży 12-25 lat 7€
Bilet dla dzieci do 6 lat za darmo
Bilet w dwie strony 16€

Rozkład jazdy wraz z godzinami otwarcia kas biletowych sprawdzimy na stronie lotniska.

Jak dojechać z lotniska w Marsylii do Nicei?

Bezpośrednie połączenie z lotniska w Marsylii do Nicei obsługuje przewoźnik autokarowy FlixBus.

Jak dojechać z lotniska w Marsylii do Aix-en-Provence i innych miast Prowansji?

Do Aix-en-Provence i innych miast Prowansji dojedziemy w ten sam sposób jak do centrum Marsylii - pociągiem ze stacji Vitrolles-Aéroport Marseille Provence (dostępne trasy sprawdzimy tutaj) lub autobusem lotniskowym (obsługiwane miasta znajdziemy na tej stronie).

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama