Podróże po Europie

The London Pass - recenzja karty turystycznej

Ostatnia aktualizacja: luty 2022

Zwiedzanie Londynu, z wyjątkiem darmowych muzeów, nie należy niestety do tanich. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie kilku funtów jest karta turystyczna The London Pass, która umożliwia darmowe wejście do wielu popularnych atrakcji.

Rodzaje i ceny kart The London Pass

Karta The London Pass dostępna jest w wariancie dla dorosłych (od 16 lat) lub dla dzieci (5 - 15 lat). Dzieci poniżej 5. roku życia wchodzą z rodzicem za darmo.

Karta dostępna jest w pięciu wersjach (stan na luty 2022):

  • 1-dniowej za 69£,
  • 2-dniowej za 95£,
  • 3-dniowej za 109£,
  • 4-dniowej za 141£,
  • 5-dniowej za 146£.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 45£, 59£, 73£, 89£ oraz 92£.

Jak działa karta The London Pass?

Karta ważna jest odpowiednio przez 1, 2, 3, 4 lub 5 następujących po sobie pełnych dni kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, to będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

Karta umożliwia darmowe korzystanie z około 80 atrakcji w Londynie i okolicy. Pamiętajmy jednak żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus.

[Go City London]
[Go City London]

Gdzie zakupimy kartę The London Pass?

Karta The London Pass dostępna jest wyłącznie w wersji cyfrowej i działa na zasadzie kodu QR w naszym telefonie. Dawniej istniała również wersja fizyczna, ale dostawca usługi po rebrandingu z niej zrezygnował.

Kartę można zakupić na oficjalnej stronie.

Czy karta The London Pass się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna - to zależy od naszych zainteresowań oraz tempa zwiedzania. Jeśli planujemy odwiedzić Tower of London, wybrać się na wycieczki po stadionach piłkarskich oraz zajść do Opactwa Westminsterskiego, to spokojnie powinniśmy móc tak rozplanować dni, żeby kwota zakupu nam się przynajmniej zwróciła.

Z drugiej jednak strony - muzea publiczne w Londynie są darmowe, więc chcąc odwiedzić kilka z nich możemy mieć problem z dobraniem odpowiedniej ilości płatnych atrakcji, żeby karta była dla nas korzystna.

Najbardziej opłacalną opcją jest karta ważna przez pięć dni, która kosztuje niewiele więcej niż czterodniowa. Mając do dyspozycji tyle czasu możemy zwiedzić atrakcje dzielnicy Greenwich, podjechać do zamku Windsor czy odwiedzić pałac Hampton Court - w efekcie na pewno uda nam się co nieco zaoszczędzić. My korzystaliśmy z karty London Pass gdy była jeszcze w wersji plastikowej i podczas jednego wyjazdu udało nam się zwiedzić stadion Stamford Bridge, stadion Wembley, stadion Arsenalu, Opactwo Westminsterskie, Windsor, Hampton Court Palace, Tower of London i wiele innych, więc my na niej dużo skorzystaliśmy. Potrzebny był do tego jednak dobry plan, ponieważ część z tych miejsc wymaga dojazdu z centrum.

Wskazówki

Jeśli planujecie zakupić kartę i odwiedzać również muzea publiczne, to warto tak rozplanować dni, że jednego dnia odwiedzamy tylko muzea, a innego atrakcje z karty. Sprawdźmy też godziny otwarcia atrakcji - na przykład w piątki darmowa National Gallery (Galeria Narodowa) w Londynie jest czynna nieco dłużej, więc możemy zajrzeć do niej już po odwiedzeniu płatnych miejsc z karty.

W sezonie zimowym pojawiają się też promocje, kiedy karta jest tańsza o kilka funtów, i może być bardziej opłacalna.

Atrakcje wchodzące w skład The London Pass

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama