The London Pass

Zwiedzanie Londynu nie należy niestety do tanich, jednak jest sposób na zaoszczędzenie kilku funtów podczas zwiedzanie licznych atrakcji. miasto oferuje turystom specjalną kartę The London Pass, która pozwala wejść do większości placówek bezpłatnie bądź skorzystać ze zniżek. W Londynie bardzo duża liczba atrakcji jest zawarta w tej karcie, dzięki czemu po jej wykupieniu możemy korzystać z dostępnych miejsc bezpłatnie.

Wystarczy dopasować najlepszą dla nas opcję, która zapewni nam optymalne zwiedzenie Londynu. Wybierając zwiedzanie z kartą wystarczy wybrać nieliczne miejsca, żeby zwrócił się koszt inwestycji. W dobrym układzie można naprawdę dużo zyskać i odwiedzić miejsca o łącznej wartości biletów przewyższający dużo wartość cenową karty.

Karta The London Pass

Mobilna karta LONDON PASS

[stan na: 2 marca 2020]

Od niedawna kupując kartę London Pass prze internet, jeśli posiadamy telefon (Android, IOS), na który da się pobrać odpowiednią aplikację nie musimy jej odbierać ani zamawiać wysyłki (chyba, że chcemy). Na telefonie instalujemy aplikację THE LONDON PASS i to właśnie tam po zakupie wpisujemy odpowiednie dane naszej karty. Karta MOBILNA działa tak samo jak w przypadku "fizycznej karty" - aktywujemy ją podczas pierwszego użycia.

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalniej stronie LONDON PASS.

Rodzaje karty THE LONDON PASS

[stan na sierpień 2021]

Aktualne ceny i dane znajdziecie na oficjalniej stronie LONDON PASS.

Dostępne są karty dla dorosłych lub dla dzieci, w każdej wersji mamy możliwość wyboru spośród różnych wariantów czasowych: 1-dniowy, 2-, 3-, 4-, 5-, 7- czy nawet 10-dniowy. (Uwaga: zarówno ceny, jak i wersje kart zmieniaj się bardzo dynamicznie.)

Lista atrakcji

[stan na sierpień 2021]

Przykładowe atrakcje dostępne w karcie:

Uwaga - w przypadku niektórych atrakcji dodana jest opcja "fast track", która umożliwia szybsze wejście. Może to być przydatne szczególnie latem, kiedy to kolejki w wielu miejscach są bardzo długie.

Aktualna lista atrakcji dostępna jest na oficjalniej stronie LONDON PASS.

Czy karta The London Pass się opłaca?

Tak, zwłaszcza ze względu na duże koszty pojedynczych atrakcji. Już nawet w przypadku karty na jeden dzień, gdy odwiedzimy 3 atrakcje po ok 20 funtów każda zwraca nam się kwota zapłacona za kartę.

Karta 3-dniowa to w przeliczeniu około 40,00£ za dzień, karta 7-dniowa, przeliczając na dni daje kwotę około 23£ za dzień. Przy takich wyliczeniach widać jak bardzo można skorzystać kupując The London Pass.

Polecamy szczególnie osobom, które zwiedzają dużo i intensywnie.


Reklama