Rue de la Huchette jedna z najstarszych uliczek Paryża

Rue de la Huchette to mała, ciasna paryska uliczka, która mimo upływu wieków wciąż może pochwalić się niezaprzeczalnym, średniowiecznym urokiem.

Informacje i ciekawostki

Rue de la Huchette w Paryżu i fontanna St. Michel

Ulica biegnie od fontanny St. Michel do Katedry Notre Dame. Mówi się, że w XIII wieku to właśnie tam podawano najlepsze w Paryżu pieczone kurczaki, które ściągały nie tylko miejscowych, ale również turystów. Ze względu na wielu mieszkających w okolicy Greków, przy Rue de la Huchette znajduje się całe mnóstwo restauracji i knajpek (w tym wiele greckich).

Rue de la Huchette w Paryżu

Co ciekawe jest to jedna z najstarszych uliczek po lewobrzeżnej stronie Paryża. Oprócz licznych knajpek, pubów, dyskotek czy po prostu budek z ulicznym jedzeniem (znajdziemy tam m.in. gyrosy i naleśniki) mieści się tam również sporo sklepików z pamiątkami.

Spacerując po okolicy uważajcie na kieszonkowców – ciasna, gwarna uliczka jest dla nich prawdziwym rajem.

Rue de la Huchette w Paryżu

Ważnym punktem na mapie ulicy jest budynek numer 23, gdzie znajduje się teatr La Huchette (Théâtre de la Huchette), gdzie systematycznie, od 1949 roku wystawiana jest „Łysa śpiewaczka” Ionesco.

Rue de la Huchette w Paryżu

To pełne radości, gwaru i kiczu miejsce ulubowali sobie również Hemingway, Henry Miller i Pablo Neruda, którzy regularnie zatrzymywali się w słynnym hotelu Mont Blanc.

Rue de la Huchette w Paryżu

Gdybyście chcieli iść w ich ślady, dobrze to przemyślcie. Nocowania w tej okolicy, zwłaszcza, jeśli następnego dnia planujecie lub co gorsza musicie wstać wcześnie rano, może być wyzwaniem.. :) To właśnie tutaj toczy się intensywne życie nocne. Przez całą noc przez tą niewielką uliczkę przewija się ogromna liczba osób, dlatego hałasy utrzymują się aż do rana.


Rue de la Huchette w Paryżu


Reklama