Paris Pass: recenzja paryskiej karty turystycznej

Jeśli planujecie aktywne zwiedzanie Paryża i planujecie skorzystać z kilku droższych atrakcji, to warto sprawdzić ofertę karty turystycznej Paris Pass, która umożliwia darmowe wejście do wielu popularnych atrakcji oraz muzeów.

Rodzaje kart Paris Pass

Karta Paris Pass jest produktem firmy GoCity i dostępna jest w dwóch wariantach: All-Inclusive Pass (lub po prostu The Paris Pass) oraz Explorer Pass (GoCity Paris Explorer Pass). Pierwszy z nich umożliwia darmowe korzystanie z wybranych muzeów oraz atrakcji przez określoną liczbę następujących po sobie dni. Drugi działa na zasadzie wyboru konkretnej liczby atrakcji (z wyłączeniem pałaców oraz muzeów), które chcemy odwiedzić. W pierwszej części naszego artykułu skupiliśmy się na standardowym wariancie (naszym zdaniem znacznie ciekawszym), a na końcu znajdziecie kilka słów o wersji Explorer.

Obie z nich występują w wersji dla dorosłych (od 13 roku życia) oraz dla dzieci (od 2 do 12 roku życia).

Karta Paris Pass - ceny i warianty czasowe

stan na luty 2022

Wersja All-Inclusive Pass dostępna jest w czterech wariantach czasowych:

 • 2-dniowym za 109€,
 • 3-dniowym za 129€,
 • 4-dniowym za 149€,
 • 6-dniowym za 169€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 39€, 49€, 59€, 64€ i 69€.

Jak działa karta Paris Pass w wersji All-Inclusive Pass?

Kupując kartę The Paris Pass kupujemy tak naprawdę zestaw dwóch kart: The Paris Pass oraz Paris Museum Pass. Pierwsza z nich występuje wyłącznie w wersji cyfrowej - mamy ją na telefonie i działa na zasadzie skanowania kodu QR. Umożliwia ona skorzystanie z wycieczek, rejsów i innych atrakcji. Druga z nich dostępna jest w wersji fizycznej i musimy odebrać ją po przyjeździe do Paryża (adres odbioru znajdziecie pod tym adresem). Karta Paris Museum Pass umożliwia darmowe wejścia do ponad 50 paryskich muzeów i galerii sztuki. Uwaga! Karta PMP jest niezależnym produktem, który możemy też nabyć samodzielnie - ich oficjalna strona znajduje się tutaj.

Aktywacja obu kart następuje w momencie skorzystania z pierwszej atrakcji.

Karta Paris Pass ważna jest odpowiednio przez 2, 3, 4 lub 6 pełnych dni kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, to będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

Karta Paris Museum Pass również działa na zasadzie pełnych dni kalendarzowych i ważna jest przez:

 • 2 dni w przypadku zakupu karty Paris Pass ważnej przez 2 lub 3 dni,
 • 4 dni w przypadku zakupu karty Paris Pass ważnej przez 4 dni,
 • 6 dni w przypadku zakupu karty Paris Pass ważnej przez 6 dni.

Karty Paris Pass oraz Paris Museum Pass umożliwiają darmowe korzystanie z ponad 70 atrakcji i muzeów w Paryżu oraz okolicy. Musimy jednak pamiętać, że każdy wariant czasowy kart posiada własny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich odwiedzonych przez nas atrakcji, którego nie możemy przekroczyć. Co to oznacza w praktyce? Jeśli górny limit kwotowy wynosi 200€, to możemy skorzystać z dziesięciu atrakcji w cenie 20€ lub dwudziestu atrakcji w cenie 10€.

Paris Pass

Dla karty 2-dniowej górny limit wynosi 250€, dla 3-dniowej 350€, dla 4-dniowej 495€, a dla 6-dniowej 610€. W przypadku dzieci limity te są proporcjonalnie niższe.

Pamiętajmy też, żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus.

Gdzie zakupimy kartę Paris Pass?

Karta Paris Pass w wersji All-Inclusive dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie.

Pamiętajmy jednak, że po przyjeździe do Paryża będziemy musieli odebrać naszą kartę Paris Museum Pass.

Czy karta Paris Pass się opłaca?

Karta Paris Pass najbardziej opłaca się w sytuacji, gdy zostajemy w Paryżu na 4 lub 6 dni i planujemy odwiedzać najdroższe muzea oraz korzystać z droższych atrakcji, takich jak np. rejs po Sekwanie czy wjazd na punkt widokowy na Wieży Montparnasse. Przy dwudniowym wyjeździe musielibyśmy bardzo się śpieszyć i wybrać tylko najdroższe z atrakcji, żeby oszczędność była zauważalna.

Jeśli naszym celem są pałace oraz muzea, to karta może nie być dla nas opłacalna i lepszą opcją będzie bezpośredni zakup samej karty Paris Museum Pass (więcej informacji znajdziecie tutaj). Musimy też brać pod uwagę czasy dojazdów - karta umożliwia darmowe wejście do Wersalu, ale dojazd tam i z powrotem zje nam czas, który moglibyśmy wykorzystać w innych atrakcjach w centrum Paryża.

Atrakcje wchodzące w skład Paris Pass

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj

Karta GoCity Paris Explorer Pass

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest w czterech wariantach (stan na luty 2022)

 • 3 atrakcje do wyboru za 99€,
 • 4 atrakcje do wyboru za 114€,
 • 5 atrakcji do wyboru za 129€,
 • 7 atrakcji do wyboru za 159€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 89€, 99€, 109€ i 129€.

Jak działa karta GoCity Paris Explorer Pass?

W przeciwieństwie do wersji All-Inclusive z karty Explorer Pass nie musimy korzystać dzień po dniu (właściwie to jest ona ważna aż przez 60 dni od czasu skorzystania z pierwszej aktywności). Co jednak kluczowe - nie otrzymamy z nią karty Paris Museum Pass, więc lista dostępnych atrakcji jest bardzo ograniczona i nie ma niej muzeów czy pałaców.

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty GoCity Paris Explorer Pass znajdziecie tutaj

Podobnie jak w przypadku wersji All Inclusive, tak i tu występuje nieprzekraczalny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich atrakcji, z których skorzystaliśmy. Wynosi on odpowiednio: 205€, 250€, 295€ oraz 370€ (w wersji dla dzieci jest on proporcjonalnie niższy).

Czy karta GoCity Paris Explorer Pass się opłaca?

Z naszej perspektywy, czyli osób skupiających się na zabytkach i muzeach, wersja Explorer nie jest zbyt ciekawa i ciężko by nam było w pełni ją wykorzystać. Z wyjątkiem wyjazdu, podczas którego chcielibyśmy zawitać do Parku Asteriksa - mniej obleganego i wcale nie gorszego pod względem kolejek górskich niż Disneyland.

Gdzie zakupimy kartę GoCity Paris Explorer Pass?

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie firmy GoCity


Reklama