Podróże po Europie

Paris Pass: recenzja paryskiej karty turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2022

Jeśli planujecie aktywne zwiedzanie Paryża i chcielibyście skorzystać z kilku droższych atrakcji, to warto sprawdzić ofertę karty turystycznej Paris Pass, która pozwala na darmowe skorzystanie z niektórych popularnych aktywności.

Uwaga! Niestety, w momencie ostatniej aktualizacji naszej recenzji karta Paris Pass nie zapewniała darmowych wstępów do paryskich muzeów - te odwiedzimy kupując oficjalną kartę muzealną Paris Museum Pass, która umożliwia wejście do ponad 50 placówek. Więcej informacji znajdziecie tutaj

Rodzaje kart Paris Pass

Karta Paris Pass jest produktem firmy GoCity i dostępna jest w dwóch wariantach: All-Inclusive Pass (lub po prostu The Paris Pass) oraz Explorer Pass (GoCity Paris Explorer Pass). Pierwszy z nich umożliwia darmowe korzystanie z wybranych atrakcji Paryża przez określoną liczbę następujących po sobie dni. Drugi działa na zasadzie wyboru konkretnej liczby atrakcji, które chcemy odwiedzić. W pierwszej części naszej recenzji skupiliśmy się na standardowym wariancie, a w drugiej znajdziecie kilka słów o wersji Explorer.

Obie z nich występują w wersji dla dorosłych (od 18. roku życia) oraz dla dzieci (od 2. do 17. roku życia).

Karta Paris Pass - ceny i warianty czasowe

Wersja All-Inclusive Pass dostępna jest w czterech wariantach czasowych:

  • 2-dniowy (89€),
  • 3-dniowy (119€),
  • 4-dniowy (199€),
  • 6-dniowy (229€).

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 54€, 69€, 74€ i 84€.

Jak działa karta Paris Pass w wersji All-Inclusive Pass?

Karta The Paris Pass występuje wyłącznie w wersji cyfrowej - przechowujemy ją na telefonie (lub drukujemy) i działa na zasadzie skanowania kodu QR. Umożliwia ona skorzystanie z wycieczek, rejsów i innych atrakcji.

Aktywacja karty następuje w momencie skorzystania z pierwszej atrakcji.

Karta Paris Pass ważna jest odpowiednio przez 2, 3, 4 lub 6 pełnych dni kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, to będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

Karta Paris Pass umożliwia darmowe skorzystanie z kilkudziesięciu atrakcji w Paryżu. Musimy jednak pamiętać, że każdy wariant czasowy kart posiada własny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich odwiedzonych przez nas atrakcji, którego nie możemy przekroczyć. Co to oznacza w praktyce? Jeśli górny limit kwotowy wynosi 200€, to możemy skorzystać z dziesięciu atrakcji w cenie 20€ lub dwudziestu atrakcji w cenie 10€.

Go City Paris
Go City Paris

Dla karty 2-dniowej górny limit wynosi 315€, dla 3-dniowej 455€, dla 4-dniowej 520€, a dla 6-dniowej 660€. W przypadku dzieci limity te są proporcjonalnie niższe.

Pamiętajmy też, żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus.

Gdzie zakupimy kartę Paris Pass?

Karta Paris Pass w wersji All-Inclusive dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie.

Czy karta Paris Pass się opłaca?

Karta Paris Pass najbardziej opłaca się w sytuacji, gdy zostajemy w Paryżu na 4 lub 6 dni i planujemy korzystać z droższych atrakcji, takich jak np. rejs po Sekwanie czy wjazd na punkt widokowy na Wieży Montparnasse. Przy dwudniowym wyjeździe musielibyśmy bardzo się śpieszyć i wybrać tylko najdroższe z atrakcji, żeby oszczędność była zauważalna.

Jeśli naszym celem są pałace oraz muzea, to lepszym produktem będzie dla nas oficjalna karta muzealna Paris Museum Pass (więcej informacji znajdziecie tutaj).

Atrakcje wchodzące w skład Paris Pass

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj

Karta GoCity Paris Explorer Pass

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest w czterech wariantach:

  • 3 atrakcje do wyboru za 115€,
  • 4 atrakcje do wyboru za 129€,
  • 5 atrakcji do wyboru za 149€,
  • 7 atrakcji do wyboru za 179€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 109€, 129€, 139€ i 159€.

Jak działa karta GoCity Paris Explorer Pass?

W przeciwieństwie do wersji All-Inclusive z karty Explorer Pass nie musimy korzystać dzień po dniu (właściwie to jest ona ważna aż przez 60 dni od czasu skorzystania z pierwszej aktywności).

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty GoCity Paris Explorer Pass znajdziecie tutaj

Podobnie jak w przypadku wersji All Inclusive, tak i tu występuje nieprzekraczalny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich atrakcji, z których skorzystaliśmy. Wynosi on odpowiednio: 190€, 240€, 285€ oraz 365€ (w wersji dla dzieci jest on proporcjonalnie niższy).

Czy karta GoCity Paris Explorer Pass się opłaca?

Z naszej perspektywy, czyli osób skupiających się na zabytkach i muzeach, wersja Explorer nie jest zbyt ciekawa i ciężko by nam było w pełni ją wykorzystać. Z wyjątkiem wyjazdu, podczas którego chcielibyśmy zawitać do Parku Asteriksa - mniej obleganego i wcale nie gorszego pod względem kolejek górskich niż Disneyland.

Gdzie zakupimy kartę GoCity Paris Explorer Pass?

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie firmy GoCity

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama