Podróże po Europie

Paris Pass: recenzja paryskiej karty turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 11 marca 2024

Jeśli planujecie aktywne zwiedzanie Paryża i chcielibyście skorzystać z kilku droższych atrakcji, warto sprawdzić ofertę karty turystycznej Paris Pass. Nie jest ona remedium na wysokie ceny w stolicy Francji, ale pozwala na pewną oszczędność, choć wyłącznie przy skorzystaniu z najdroższych atrakcji wchodzących w jej skład.

W naszym artykule przybliżymy Wam ofertę i zasady działania karty The Paris Pass, a także podpowiemy, czy warto ją kupić.

Rodzaje kart Paris Pass

Karta Paris Pass jest produktem firmy GoCity, dostępnym w dwóch wariantach: All-Inclusive Pass (lub po prostu The Paris Pass) oraz Explorer Pass (GoCity Paris Explorer Pass). Pierwszy z nich umożliwia darmowe korzystanie z wybranych atrakcji Paryża przez określoną liczbę następujących po sobie dni. Drugi działa na zasadzie wyboru konkretnej liczby atrakcji, które chcemy odwiedzić. W pierwszej części naszej recenzji skupiliśmy się na podstawowym wariancie, a w drugiej znajdziecie kilka słów o wersji Explorer.

Obie z nich występują w wersji dla dorosłych (od 18. roku życia) oraz dla dzieci (od 2. do 17. roku życia).

Ważne: Chociaż karta Paris Pass nie zawiera w sobie wstępu do muzeów, kupując ją otrzymamy w cenię miejską kartę Paris Museum Pass. Jeśli zależy Wam głównie na muzeach, możecie nabyć ją sami, bez potrzeby korzystania z Paris Pass.

Karta Paris Pass - ceny i warianty czasowe

Wersja All-Inclusive Pass dostępna jest w czterech wariantach czasowych:

 • 2-dniowym w cenie 179,00 (771,49 zł),
 • 3-dniowym w cenie 214,00 (922,34 zł),
 • 4-dniowym w cenie 254,00 (1094,74 zł),
 • 6-dniowym w cenie 299,00 (1288,69 zł).

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio:

 • 94,00 (405,14 zł),
 • 109,00 (469,79 zł),
 • 129,00 (555,99 zł),
 • 139,00 (599,09 zł),

W przypadku karty dwudniowej oraz trzydniowej otrzymamy bezpłatnie kartę Paris Museum Pass o ważności 2 dni (wartość 62€), a w przypadku karty 4- i 6-dniowej będzie to wersja odpowiednio na 4 dni (wartość 77€) lub 6 dni (wartość 92€).

Karta Paris Museum Pass również występuje w wersji cyfrowej i otrzymamy ją po zakupie karty Paris Pass.

Uwaga! Kartę Paris Museum Pass musimy wykorzystać w te same dni, na które zakupiliśmy kartę Paris Pass. Zasada ta stanowi dla nas największą wadę tego produktu.

Jak działa karta Paris Pass w wersji All-Inclusive Pass?

Karta The Paris Pass dostępna jest wyłącznie w wersji cyfrowej, w aplikacji. Umożliwia ona skorzystanie z wycieczek, rejsów i innych atrakcji.

Go City Paris
Go City Paris

Aktywacja karty następuje w momencie skorzystania z pierwszej atrakcji.

Karta Paris Pass ważna jest odpowiednio przez 2, 3, 4 lub 6 pełnych dni kalendarzowych, które występują jeden po drugim. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

Karta Paris Pass umożliwia darmowe skorzystanie z kilkudziesięciu atrakcji w Paryżu. Musimy jednak pamiętać, że każdy wariant czasowy kart posiada własny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich odwiedzonych przez nas atrakcji, którego nie możemy przekroczyć. Co to oznacza w praktyce? Jeśli górny limit kwotowy wynosi 410€, to możemy skorzystać z dziesięciu atrakcji w cenie 41€ lub dwudziestu atrakcji w cenie 20,50€.

Dla karty 2-dniowej górny limit wynosi 305€, dla 3-dniowej 410€, dla 4-dniowej 540€, a dla 6-dniowej 695€. W przypadku dzieci limity te są proporcjonalnie niższe.

Pamiętajmy też, żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus, znajdujące się w jej ofercie.

Gdzie zakupimy kartę Paris Pass?

Karta Paris Pass w wersji All-Inclusive dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie.

Czy karta Paris Pass się opłaca?

Uważamy, że karta Paris Pass opłaci się wyłącznie niewielkiej grupie naszych czytelników, którzy zostają w Paryżu na 4 lub 6 dni i planują korzystać z droższych atrakcji, takich jak np. wycieczka do parku rozrywki Parc Astérix, rejs po Sekwanie czy wjazd na punkt widokowy na Wieży Montparnasse. W innym przypadku możemy nie nadrobić różnicy pomiędzy zakupem Paris Pass a ceną Paris Museum Pass.

Przy dwudniowym wyjeździe musielibyśmy bardzo się śpieszyć i wybrać tylko najdroższe z atrakcji, żeby realnie cokolwiek zaoszczędzić. Ponadto, zwiedzanie Wieży Eiffla dostępne jest wyłącznie w wersji z przewodnikiem, a do tego bez windy, co nie jest wcale tak atrakcyjne przy ograniczonym czasie.

Jeśli Waszym celem są pałace oraz muzea, polecamy Wam samodzielny zakup karty muzealnej Paris Museum Pass (więcej informacji znajdziecie na jej oficjalnej stronie).

Atrakcje wchodzące w skład Paris Pass

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj. Zmieniają się one jednak regularnie rok do roku, więc warto weryfikować, czy nic się nie zmieniło.

Karta GoCity Paris Explorer Pass

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest w pięciu wariantach:

 • 3 atrakcje do wyboru za 104,00 (448,24 zł),
 • 4 atrakcje do wyboru za 129,00 (555,99 zł),
 • 5 atrakcji do wyboru za 159,00 (685,29 zł),
 • 6 atrakcji do wyboru za 179,00 (771,49 zł),
 • 7 atrakcji do wyboru za 204,00 (879,24 zł).

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio:

 • 69,00 (297,39 zł),
 • 94,00 (405,14 zł),
 • 114,00 (491,34 zł),
 • 139,00 (599,09 zł),
 • 154,00 (663,74 zł).

Jak działa karta GoCity Paris Explorer Pass?

W przeciwieństwie do wersji All-Inclusive, z karty Explorer Pass nie musimy korzystać dzień po dniu (właściwie to jest ona ważna aż przez 60 dni od czasu skorzystania z pierwszej aktywności).

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty GoCity Paris Explorer Pass znajdziecie tutaj

Podobnie jak w przypadku wersji All Inclusive, tak i tu występuje nieprzekraczalny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich atrakcji, z których skorzystaliśmy. Wynosi on odpowiednio: 180€, 230€, 325€, 370€ oraz 415€ (w wersji dla dzieci jest on proporcjonalnie niższy).

Czy karta GoCity Paris Explorer Pass się opłaca?

Z naszej perspektywy, czyli osób skupiających się na zabytkach i muzeach, wersja Explorer nie jest zbyt ciekawa i ciężko by nam było w pełni ją wykorzystać. Z wyjątkiem wyjazdu, podczas którego chcielibyśmy zawitać do Parku Asteriksa - mniej obleganego i wcale nie gorszego pod względem kolejek górskich niż słynniejszy Disneyland.

Gdzie zakupimy kartę GoCity Paris Explorer Pass?

Karta GoCity Paris Explorer Pass dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie firmy GoCity

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama