Podróże po Europie

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle (CDG) - dojazd z/do centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2022

Paryskie lotnisko Paryż-Charles de Gaulle jest drugim najbardziej obciążonym portem lotniczym Europy zaraz po londyńskim Heathrow. W 2017 roku skorzystało z niego niemal 70 milionów pasażerów. Lecąc z Polski na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle wylądujemy tylko w przypadku skorzystania z tradycyjnych linii lotniczych takich jak LOT czy AirFrance.

Lądując lub wylatując z lotniska powinniśmy brać pod uwagę jego rozmiary - lotnisko jest olbrzymie. Odnalezienie się na terenie portu i poruszanie się po nim może zająć nam trochę czasu, dlatego lepiej nie planować przyjazdu na ostatnią chwilę.

Lotnisko oddalone jest o około 25 kilometrów od centrum Paryża i położone jest na terenie gminy Roissy-en-France.

Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle - informacje podstawowe

 • Nazwa: Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle
 • Nazwa w języku angielskim: Paris Charles de Gaulle Airport
 • Nazwa w języku francuskim: Aéroport de Paris-Charles-de-Gaulle
 • Kod IATA - CDG
 • Ilość terminali: 3
 • Adres: 95700 Roissy-en-France, Francja

Na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle działają trzy niezależne od siebie terminale oznaczone cyframi: 1, 2 oraz 3. Każdy z nich znajduje się w innym budynku. W Terminalu 1 nie ma jednego wspólnego obszaru dla oczekujących na lot, gdyż został on podzielony na oddzielone od siebie pomieszczenia. Terminal 2 podzielony jest na 7 niezależnych od siebie sub-terminali: 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F i 2G. Warto przed przyjazdem zapoznać się z mapą lotniska, którą możemy pobrać z tej strony.

Mapa terminali na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle (CDG), źródło: parisaeroport.fr
Mapa terminali na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle (CDG), źródło: parisaeroport.fr

W lutym 2022 LOT obsługiwany był w terminalu 2B, a loty AirFrance do/z Warszawy obsługiwane były w terminalu 2F (aktualne informacje sprawdzicie na oficjalnej stronie AirFrance).

Pomiędzy terminalami 1, 2 i 3 co około 4 minuty kursuje automatyczne i darmowe mini-metro CDGVAL. Składy kolejki kursują od 4:00 rano do 1:00 w nocy. Więcej informacji tutaj.

Przejazdy pomiędzy sub-terminalami 2A, 2C, 2D i 2F zapewnia darmowy autobus N1. Autobus ten kursuje całą dobę.Od 5:30 do 23:00 kursuje również autobus N2, który rozwozi pasażerów pomiędzy sub-terminalami 2F, 2E i 2G. Dokładny harmonogram przejazdów znajdziecie tutaj.

Wybierasz się do stolicy Francji? Sprawdź nasz przewodnik: Paryż: zwiedzanie, zabytki i atrakcje turystyczne.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Charles de Gaulle do/z centrum miasta?

Istnieje kilka wariantów dojazdu z lotniska do centrum Paryża. Przy wyborze warto kierować się położeniem naszego miejsca zakwaterowania lubinnego punktu docelowego.

Uwaga! Poniższe informacje (m.in. ceny, rozkłady, trasy, numery linii czy przystanki) były aktualne w dniu ostatniej aktualizacji artykułu. Niestety, mogły one od tego czasu ulec zmianie. Sugerujemy sprawdzenie przed przylotem wszystkich danych na oficjalnej stronie przewoźnika.

Pociąg regionalny RER-B

Najpopularniejszym sposobem na dostanie się z lotniska do centrum jest skorzystanie z pociągu RER-B. Pociąg zatrzymuje się m.in. na dworcu Gare du Nord i stacjach: Saint Michel - Notre Dame oraz Châtelet - Les Halles. Szczegółowa lista przystanków dostępna jest pod tym adresem. Z lotniska na dworzec Gare du Nord dojedziemy w około 40 minut.

Lotnisko znajduje się w strefie 5. Bilet dla dorosłych kosztuje 10,30€, a dla dzieci w wieku 4-9 lat 7€. Bilety kupimy na stacji.

Pociągi odjeżdżają z Terminala 3 (stacja Aéroport Ch. de Gaulle 1 - TGV) i Terminala 2 (stacja Aéroport Ch. de Gaulle 2 - TGV). Jeśli lądujemy na terminalu 1 to musimy przedostać się do Terminala 3 z wykorzystaniem wspomnianej wcześniej linii mini-metra CDGVAL.

Jadąc z Paryża na lotnisko pamiętajmy o sprawdzeniu, czy nasz pociąg na pewno jedzie na lotnisko. Powinien jechać do stacji Aéroport Ch. de Gaulle 2 - TGV. Niektóre z pociągów RER-B jadą do Mitry-Claye zamiast na lotnisko. Pamiętajmy też o zakupie dobrego biletu na 5 strefę - w pociągach regularnie pojawiają się kontrolerzy, którzy sprawdzają bilety.

Pociągi kursują od mniej więcej 5:00 do około 23:00 (24:00 w weekendy) w obie strony.

W pociągach RER należy uważać na kieszonkowców i drobnych złodziejaszków. Próbują oni oszukiwać turystów na różne sposoby, np. rozrzucając monety czy upuszczając bagaż. Pomocni podróżni starają się im pomóc, a oni w tym czasie ich okradają.

Autobus RoissyBus

Innym sposobem na dostanie się do centrum są kursujące przez cały rok autobusy lotniskowe Roissybus. Cena za przejazd wynosi 13,70€. Bilety kupimy u kierowcy lub w automacie na przystanku autobusowym na lotnisku.

Czas dotarcia do centrum Paryża wynosi około 60 minut, ale może on się wydłużyć w godzinach szczytu, więc lepiej nie planować przyjazdu na ostatnią chwilę. Autobus w Paryżu zatrzymuje się przy Operze Garniera (Paris-Opéra, adres: 11 rue Scribe, na rogu ulic rue Scribe i rue Auber). Z lotniska autobus odjeżdża spod każdego z trzech terminali. Mapę wszystkich przystanków znajdziecie na oficjalnej stronie lotniska.

Autobusy kursują z miasta:

 • od 5:15 do 20:00 co 15 minut
 • od 20:00 do 22:00 co 20 minut
 • od 22:00 do 00:30 co 30 minut

Autobusy kursują z lotniska:

 • od 6:00 do 20:45 co 15 minut
 • od 20:45 do 00:30 co 20 minut

Aktualne informacje o godzinach kursowania można znaleźć na oficjalnej stronie lotniska.

Taksówki

Wygodną opcją na dostanie się z lotniska pod dowolny adres w centrum Paryża jest skorzystanie z jednej z oficjalnych miejskich taksówek. Koszt przejazdu jest stały i wynosi: 53€ w przypadku lokalizacji po prawej stronie Sekwany oraz 58€ w przypadku lewej strony. Informacje o lokalizacji postojów taksówek znajdziecie tutaj.

Na czerwono stałe ceny, pozostałe zostały oszacowane przez lotnisko - przejazd taksówką z lotniska Charles de Gaulle (źródło: parisaeroport.fr)
Na czerwono stałe ceny, pozostałe zostały oszacowane przez lotnisko - przejazd taksówką z lotniska Charles de Gaulle (źródło: parisaeroport.fr)

Pamiętajmy że stała cena obowiązuje tylko w oficjalnych taksówkach. Taksówki zawsze posiadają na dachu "koguta" oraz taksometr w środku i stoją na oficjalnych postojach.

Taksówkę możemy zamówić również online na oficjalnej stronie udostępnionej przez lotnisko. Znajdziemy ją pod tym adresem.

Reklama