Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle (CDG) - dojazd z/do centrum miasta

Paryskie lotnisko Paryż-Charles de Gaulle jest drugim najbardziej obciążonym portem lotniczym Europy zaraz po londyńskim Heathrow. W 2017 roku skorzystało z niego niemal 70 milionów pasażerów. Lecąc z Polski na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle wylądujemy tylko w przypadku skorzystania z tradycyjnych linii lotniczych takich jak LOT czy AirFrance.

Lądując lub wylatując z lotniska powinniśmy brać pod uwagę jego rozmiar - lotnisko jest olbrzymie. Odnalezienie się na terenie portu i poruszanie się po nim może zająć nam trochę czasu. Lepiej nie planować przyjazdu na ostatnią chwilę.

Lotnisko oddalone jest o blisko 25 kilometrów od centrum Paryża i położone jest na terenie gminy Roissy-en-France.

Wybierasz się do Paryża?

Paryż

Gdzie spać w Paryżu? Najlepsze dzielnice, przykładowe hotele oraz informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik po dzielnicach Paryża. Dowiedz się gdzie i w jaki sposób szukać noclegu w stolicy Francji.

Informacje podstawowe

 • Nazwa: Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle
 • Nazwa w języku angielskim: Paris Charles de Gaulle Airport
 • Nazwa w języku francuskim: Aéroport de Paris-Charles-de-Gaulle
 • Kod IATA - CDG
 • Ilość terminali: 3
 • Adres: 95700 Roissy-en-France, Francja

Na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle działają trzy niezależne od siebie terminale - 1, 2 oraz 3. Każdy z nich znajduje się w innym budynku. W Terminalu 1 nie ma jednego wspólnego obszaru dla oczekujących na lot, jest on podzielony na oddzielone od siebie pomieszczenia. Terminal 2 podzielony jest na 7 niezależnych od siebie sub-terminali: 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F i 2G. Warto przed przyjazdem zapoznać się z mapą lotniska, którą możemy pobrać z tej strony.

!Mapa terminali na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle (CDG), źródło: parisaeroport.fr
Mapa terminali na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle (CDG), źródło: parisaeroport.fr

LOT obsługiwany jest w Terminalu 1 razem z innymi liniami z grupy Star Alliance. Loty AirFrance obsługiwane są w terminalach 2E, 2F oraz 2G.

Pomiędzy terminalami 1, 2 i 3 kursuje automatyczne i darmowe mini-metro CDGVAL. Składy kolejki kursują od 4:00 rano do 1:00 w nocy. Przejazdy pomiędzy sub-terminalami 2A, 2C, 2D i 2F zapewnia darmowy autobus N1. Autobus ten kursuje całą dobę.

Od 5:30 do 23:00 kursuje również autobus N2, który rozwozi pasażerów pomiędzy sub-terminalami 2F, 2E i 2G.

Sprawdź też nasz artykuł: Paryż - zwiedzanie i informacje praktyczne.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Charles de Gaulle do/z centrum miasta?

Istnieje kilka wariantów dojazdu z lotniska do centrum Paryża. Przy wyborze warto kierować się położeniem naszego miejsca zakwaterowania lub punktu docelowego.

Uwaga! Poniższe informacje (m.in. ceny, rozkłady, trasy, numery linii czy przystanki) były aktualne w dniu opublikowania bądź ostatniego sprawdzenia artykułu. Niestety, mogły one od tego czasu ulec zmianie. Sugerujemy sprawdzenie przed przylotem wszystkich danych na oficjalnej stronie przewoźnika.

Pociąg regionalny RER-B

Najpopularniejszym sposobem na dostanie się z lotniska do centrum jest skorzystanie z pociągu RER-B. Pociąg zatrzymuje się m.in. na dworcu Gare du Nord i stacjach: Saint Michel - Notre Dame oraz Châtelet - Les Halles. Szczegółowa lista przystanków dostępna jest pod tym adresem. Z lotniska na dworzec Gare du Nord dojedziemy w około 40 minut.

Lotnisko znajduje się w strefie 5. Bilet dla dorosłych kosztuje 10,30€, a dla dzieci w wieku 4-9 lat 7€. Bilety kupimy na stacji.

Pociągi odjeżdżają z Terminala 3 (stacja Aéroport Ch. de Gaulle 1 - TGV) i Terminala 2 (stacja Aéroport Ch. de Gaulle 2 - TGV). Jeśli lądujemy na terminalu 1 to musimy przedostać się do Terminala 3 z wykorzystaniem wspomnianej wcześniej linii mini-metra CDGVAL.

Jadąc z Paryża na lotnisko pamiętajmy o sprawdzeniu, czy nasz pociąg na pewno jedzie na lotnisko. Powinien jechać do stacji Aéroport Ch. de Gaulle 2 - TGV. Niektóre z pociągów RER-B jadą do Mitry-Claye zamiast na lotnisko. Pamiętajmy też o zakupie dobrego biletu na 5 strefę, w pociągach pojawiają się kontrolerzy, którzy sprawdzają bilety.

Pociągi kursują od mniej więcej 5:00 do około 23:00 (24:00 w weekendy) w obie strony.

W pociągach RER należy uważać na kieszonkowców i drobnych złodziejaszków. Próbują oni oszukiwać turystów na różne sposoby, np. rozrzucając monety czy upuszczając bagaż. Pomocni podróżni starają się im pomóc, a oni w tym czasie ich okradają.

Autobus RoissyBus

Innym sposobem na dostanie się do centrum są kursujące przez cały rok autobusy lotniskowe Roissybus. Cena za przejazd wynosi 12,50€. Bilety kupimy u kierowcy lub na przystanku autobusowym na lotnisku.

Czas przejazdu to około godzina (może i raczej wydłuży się w godzinach szczytu). Autobus w Paryżu zatrzymuje się przy Operze Garniera (Opéra, adres: 11 rue Scribe). Z lotniska autobus odjeżdża spod wszystkich trzech terminali. Z Terminala 1 musimy udać się do wyjścia numer 32 (przyloty). Na Terminalu numer 2 autobus zatrzymuje się w kilku miejscach: przy wyjściu 9 (2A), 11 (2D) i na przystanku autobusowym przy przylotach (2E + 2F). W przypadku Terminala 3 autobus zatrzymuje się na przystanku autobusowym.

Autobusy kursują z miasta:

 • od 6:15 do 20:00 co 15 minut
 • od 20:00 do 22:00 co 20 minut
 • od 22:00 do 00:30 co 30 minut

Autobusy kursują z lotniska:

 • od 6:00 do 20:45 co 15 minut
 • od 20:45 do 00:30 co 20 minut

Aktualne informacje o godzinach kursowania można znaleźć na oficjalnej stronie lotniska.

Taksówki

Wygodną opcją na dostanie się z lotniska pod dowolny adres w centrum Paryża jest skorzystanie z jednej z oficjalnych miejskich taksówek. Koszt przejazdu jest stały i wynosi: 50€ w przypadku lokalizacji po prawej stronie Sekwany i 55€ w przypadku lewej strony.

!Screen z rozkładem cenowym dojazdów taksówką z lotniska Paryż - Charles de Gaulle do centrum Paryża (źródło: parisaeroport.fr)
Screen z rozkładem cenowym dojazdów taksówką z lotniska Paryż - Charles de Gaulle do centrum Paryża (źródło: parisaeroport.fr)

Kliknij aby pobrać dokument PDF z większą ilością informacji.

Pamiętajmy że cena ta obowiązuje tylko w oficjalnych taksówkach. Taksówki zawsze posiadają na dachu "koguta" oraz taksometr w środku i stoją na oficjalnych postojach.

Taksówkę możemy zamówić także online na oficjalnej stronie udostępnionej przez lotnisko. Znajdziemy ją pod tym adresem.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama