Lotnisko Paryż-Beauvais (BVA) - dojazd z i do centrum Paryża

Lotnisko Beauvais-Tille, potocznie nazywane również lotniskiem Paryż-Beauvais, znajduje się około 85 km od Paryża. Odległość dzieląca je od stolicy Francji jest spora, jednak istnieją dogodne połączenia lotniska z Paryżem, dzięki czemu lotnisko przyciąga ogromne ilości osób, które chcą w łatwy i szybki sposób dostać się do Paryża.

Lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Połączenia z Polski z tym lotniskiem oferuje linia Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznawania również innych, mniejszych miasteczek, w tym wypadku będzie to urokliwe miasteczko Beauvais.

Wybierasz się do Paryża?

Paryż

Gdzie spać w Paryżu? Najlepsze dzielnice, przykładowe hotele oraz informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik po dzielnicach Paryża. Dowiedz się gdzie i w jaki sposób szukać noclegu w stolicy Francji.

Port lotniczy Beauvais-Tillé

Najważniejsze dane lotniska Paryż Beauvais:

 • pełna nazwa po angielsku: Beauvais–Tillé Airport
 • pełna nazwa po francusku: Aéroport de Beauvais-Tillé (Aéroport de Beauvais)
 • kod IATA - BVA
 • adres: Route de l'aéroport, 60000 Tillé, Francja
 • Ilość terminali: 2
 • godziny otwarcia: 6:30 - 23:30

Wybierasz się do Paryża? Sprawdź nasz artykuł: Paryż - zwiedzanie i informacje praktyczne.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do centrum Paryża?

Najpopularniejszym i zarazem bezpośrednim środkiem transportu łączącym lotnisko w Beauvais ze stolicą Francji jest autobus. Oprócz niego możliwe jest również połączenie autobus + pociąg.

Uwaga! Poniższe informacje (m.in. ceny, rozkłady, trasy, numery linii czy przystanki) były aktualne w dniu opublikowania bądź ostatniej aktualizacji artykułu. Niestety, mogły one od tego czasu ulec zmianie. Sugerujemy sprawdzenie wszystkich danych na oficjalnych stronach przewoźników na chwilę przed przyjazdem.

Autobus lotniskowy

stan na luty 2020

Rozkład jazdy autobusu lotniskowego Shuttle Bus został dostosowany do godzin przylotów i odlotów. Autobus odjeżdża spod terminala pod lotniskiem Beauvais i dojeżdża do paryskiego dworca Paris Porte Maillot. Podróż odbywa się bezpośrednio i bez żadnych przystanków pomiędzy punktem początkowym i docelowym. Czas trwania podróży wynosi około 75 min.

Bilet możemy zakupić online lub stacjonarnie na miejscu. Bilety online możemy nabyć na tej stronie

Jeżeli planujecie kupić bilet stacjonarnie, to warto przybyć na miejsce odjazdu nieco wcześniej. Zdarza się czasem, że kolejki potrafią być dość długie. Sugestia ta dotyczy przede wszystkim trasy powrotnej - zwłaszcza, gdy nasz lot odbywa się we wczesnych godzinach porannych. Autobus do pokonania ma długą drogę, więc warto zabezpieczyć się czasowo w razie zmiany warunków pogodowych i drogowych.

W Paryżu przystanek Paris Porte Maillot znajduje się na dużym parkingu - Parking Pershing (Pershing Bus Station).

Ceny biletów:

 • bilet normalny (dorośli i dzieci od 12. roku życia) - zakup on-line - 15,90€;
 • bilet normalny - zakup na miejscu - 17,00€ ;
 • bilet ulgowy dla dzieci (4-11 lat) - 9,90€ - cena dotyczy zakupu on-line (UWAGA: bilet dla dzieci (4-11 lat) kupowany na miejscu traktowany jest jak bilet bez taryfy ulgowej i kosztuje 17,00€ (stan na 2017 rok));
 • dzieci poniżej 4. roku życia - bezpłatnie;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup on-line)- 29,00€;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup na miejscu)- 34,00€ .

Rozkład jazdy autobusu lotniskowego dostosowany jest do przylotów i odlotów. Dokładnie godziny możemy sprawdzić na tej stronie. Wystarczy wybrać datę podróży, a system wyświetli nam dokładny rozkład na cały dzień.

Pociąg z dworca w Beauvais

stan na luty 2020

Aby dojechać do Paryża pociągiem najpierw musimy się dostać na stację kolejową w miasteczku Beauvais - Gare de Beauvais. Na dworzec najtaniej dojedziemy miejskim autobusem numer 6, który kursuje z przystanku przed terminalem, niedaleko przystanków z autobusami do Paryża.

Cena biletu na przejazd autobusem nr 6 wynosi 1€. Należy jednak pamiętać, że autobus kursuje dosyć rzadko, w odstępach od 40 do nawet 90 minut. Przejazdy rozpoczynają się od około 7:00 do 18:00-19:00.

(PDF z rozkładem i trasą autobusu lini numer 6)

Najtańszy bilet normalny na przejazd pociągiem TER kosztuje 14,50€. Czas trwania podróży to około 75 min. Pociąg zatrzymuje się na stacji Paris Nord (Gare du Nord czyli Dworzec Północny).

Razem autobus + pociąg = 1€ + 14,50€ = 15,50€

Aktualne rozkłady jazdy pociągu sprawdzicie na oficjalnej stronie przewoźnika.

Najtańszy sposób dotarcia z lotniska do Paryża - BlaBlaCar

Niestety, pomimo oferty bardzo tanich lotów do Beauvais, dojazd z lotniska znacząco podbija koszt wypadu do stolicy Francji. Istnieje jednak alternatywa na tańsze dotarcie do centrum Paryża, chociaż nie będzie to opcja dla każdego - chcąc zaoszczędzić możemy spróbować skorzystać z popularnego we Francji serwisu BlaBlaCar.

Cena za przejazd wyniesie od 6€ do 10€ za osobę. Pamiętajmy, aby skorzystać z francuskiej wersji serwisu https://www.blablacar.fr, inaczej nie zobaczymy żadnych przejazdów.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej opcji - dla bezpieczeństwa wybierzmy kierowców z dobrymi ocenami i dłuższą historią kursów. Pamiętajmy też, że kierowca ma prawo do rezygnacji z kursu z wyprzedzeniem, i nie zawsze w systemie będą kursy o zadowalającym nas godzinach.

Taksówki

Do Paryża z lotniska w Beauvais dostaniemy się również taksówką, niestety cena będzie bardzo wysoka. W dzień zapłacimy około 170€, natomiast wg taryfy nocnej nawet 200€. Przed podróżą upewnijmy się jaką sumę będziemy musieli zapłacić za przejazd pod określony adres. Przykładowe ceny taksówek sprawdzicie tutaj.

Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak dojechać z lotniska do centrum Beauvais?

stan na luty 2020

Lotnisko Beauvais–Tillé oddalone jest o około pięć kilometrów od centrum miasteczka Beauvais. Aby dojechać z lotniska do centrum Beauvais najlepiej skorzystać z autobusu linii numer 6 (dawniej linia numer 12), który łączy port lotniczy z przystankiem przy ratuszu Hotel de Ville.

Koszt przejazdu to 1€. Bilet pozwala na dowolną liczbę podróży w ciągu dnia. Linia kursuje w godzinach: od około 7:00 do 18:00 / 19:00. W niedzielę linia numer 6 kursuje krócej i ma skróconą trasę.

PDF z rozkładem i trasą autobusu lini numer 6

Miasto przygotowało też inną specjalną ofertę dla turystów - autobus wahadłowy NA Navette Airport - Hôtel de ville - Tillé Aéroport. Linia kursuje z lotniska tylko 4 razy dziennie - 2 razy rano i 2 razy wieczorem, ale dowozi turystów pod wybrany hotel w mieście. Bilet kosztuje 4€ i jest ważny przez 48 godzin w obrębie sieci miejskiej. Bilet kupimy u kierowcy. Rozkład jazdy dostępny jest pod tym adresem: PDF z rozkładem i trasą linii NA.

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama