Lotnisko Paryż-Beauvais (BVA) - dojazd z i do centrum Paryża oraz innych miast

Port lotniczy Beauvais-Tillé

Lotnisko Beauvais-Tille, potocznie nazywane również lotniskiem Paryż-Beauvais znajduje się ok 85 km od Paryża. Odległość dzieląca je od stolicy Francji jest spora, jednak istnieją dogodne połączenia lotniska z Paryżem, dzięki czemu lotnisko przyciąga ogromne ilości osób, które chcą w łatwy i szybki sposób dostać się do Paryża.

Lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Połączenia z Polski z tym lotniskiem oferuje linia Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznawania również innych, mniejszych miasteczek, w tym wypadku będzie to piękne miasteczko Beauvais.

Wybierasz się do Paryża?

Paryż

Gdzie spać w Paryżu? Najlepsze dzielnice, przykładowe hotele oraz informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik po dzielnicach Paryża. Dowiedz się gdzie i w jaki sposób szukać noclegu w stolicy Francji.

Najważniejsze dane lotniska Paryż Beauvais:

 • pełna nazwa po angielsku: Beauvais–Tillé Airport
 • pełna nazwa po francusku: Aéroport de Beauvais-Tillé (Aéroport de Beauvais)
 • kod IATA - BVA
 • adres: Route de l'aéroport, 60000 Tillé, Francja
 • Ilość terminali: 2
 • godziny otwarcia: 6:30 - 23:30

Sprawdź też nasz artykuł: Paryż - zwiedzanie i informacje praktyczne.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do centrum Paryża?

Najpopularniejszym i zarazem bezpośrednim środkiem transportu łączącym lotnisko w Beauvais ze stolicą Francji jest autobus. Oprócz niego możliwe jest również połączenie autobus + pociąg.

Uwaga! Poniższe informacje (m.in. ceny, rozkłady, trasy, numery linii czy przystanki) były aktualne w dniu opublikowania bądź ostatniego sprawdzenia artykułu. Niestety, mogły one od tego czasu ulec zmianie. Sugerujemy sprawdzenie przed przylotem wszystkich danych na oficjalnej stronie przewoźnika.

Autobus lotniskowy

Rozkład jazdy autobusu lotniskowego Shuttle Bus został dostosowany do godzin przylotów i odlotów. Autobus odjeżdża spod terminala pod lotniskiem Beauvais i dojeżdża do paryskiego dworca Paris Porte Maillot. Podróż odbywa się bezpośrednio i bez żadnych przystanków pomiędzy punktem początkowym i docelowym. Czas trwania podróży wynosi ok 75 min.

Bilet możemy zakupić online lub stacjonarnie na miejscu. Bilety online możemy nabyć na tej stronie

Jeżeli planujecie kupić bilet stacjonarnie, to warto przybyć na miejsce odjazdu nieco wcześniej. Zdarza się czasem, że kolejki potrafią być dość długie. Sugestia ta dotyczy przede wszystkim trasy powrotnej, zwłaszcza gdy nasz lot odbywa się we wczesnych godzinach porannych. Autobus do pokonania ma długą drogę, więc warto zabezpieczyć się czasowo w razie zmiany warunków pogodowych i drogowych.

W Paryżu przystanek Paris Porte Maillot znajduje się na dużym parkingu - Parking Pershing (Pershing Bus Station).

Ceny biletów:

 • bilet normalny (dorośli i dzieci od 12. roku życia) - zakup on-line - 15,90€;
 • bilet normalny - zakup na miejscu - 17,00€ ;
 • bilet ulgowy dla dzieci (4-11 lat) - 9,90€ - cena dotyczy zakupu on-line (UWAGA: bilet dla dzieci (4-11 lat) kupowany na miejscu traktowany jest jak bilet bez taryfy ulgowej i kosztuje 17,00€ (stan na 2017 rok));
 • dzieci poniżej 4. roku życia - bezpłatnie;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup on-line)- 29,00€;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup na miejscu)- 34,00€ .

Rozkład jazdy autobusów możemy sprawdzić na tutaj.

Pociąg

Aby dojechać do Paryża pociągiem najpierw musimy się dostać na stację kolejową w miasteczku Beauvais - Gare de Beauvais. Najtaniej dojechać tam miejskim autobusem numer 6 (wcześniej linia numer 12), kursującym z przystanku przed terminalami, niedaleko przystanków z autobusami do Paryża (przystanek w okolicy biur wypożyczalni samochodów). Cena biletu na przejazd autobusem nr 6 (dawniej autobus nr 12) wynosi 1,00€. Należy jednak pamiętać, że autobus kursuje dosyć rzadko, w odstępach od 40 do nawet 90 minut. Przejazdy rozpoczynają się od około 7:00 do 18:00-19:00.

(PDF z rozkładem i trasą autobusu lini numer 6)

Bilet normalny na przejazd pociągiem TER kosztuje 14,50€. Czas trwania podróży to ok 75 min. Pociąg zatrzymuje się na stacji Paris Nord (Gare du Nord czyli Dworzec Północny).

Razem autobus + pociąg = 1,00€ + 14,50€ = 15,50€

Więcej informacji, ceny i godziny znajdziecie na na stronie przewoźnika.

Najtańszy sposób dotarcia z lotniska do Paryża - BlaBlaCar

Niestety, pomimo oferty bardzo tanich lotów do Beauvais, dojazd z lotniska znacząco podbija koszt wypadu do stolicy Francji. Istnieje jednak możliwość na tańsze dotarcie do centrum Paryża, chociaż nie jest dla każdego, jest nią skorzystanie z popularnego we Francji serwisu BlaBlaCar.

Cena za przejazd wyniesie od 6€ do 10€ za osobę. Pamiętajmy, aby skorzystać z francuskiej wersji serwisu https://www.blablacar.fr, inaczej nie zobaczymy żadnych przejazdów.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej opcji - dla bezpieczeństwa wybierzmy kierowców z dobrymi ocenami i dłuższą historią kursów. Pamiętajmy też, że kierowca ma prawo do rezygnacji z kursu z wyprzedzeniem, i nie zawsze w systemie będą kursy o zadowalającym nas godzinach.

Taksówki

Do Paryża z lotniska w Beauvais dostaniemy się również taksówką, niestety cena będzie bardzo wysoka. W dzień zapłacimy od 100,00€, natomiast wg taryfy nocnej od 140,00€. Przed podróżą upewnijmy się jaką sumę będziemy musieli zapłacić za przejazd pod określony adres.

Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak dojechać do centrum Beauvais?

Lotnisko Beauvais–Tillé oddalone jest o około pięć kilometrów od centrum miasteczka Beauvais. Aby dojechać z lotniska do centrum Beauvais najlepiej skorzystać z autobusu linii numer 6 (dawniej linia numer 12), który łączy port lotniczy z przystankiem przy ratuszu Hotel de Ville.

Koszt przejazdu to 1,00€. Bilet pozwala na dowolną liczbę podróży w ciągu dnia. Linia kursuje w godzinach: od około 7:00 do 18:00 / 19:00. W niedzielę linia numer 6 kursuje krócej i ma skróconą trasę.

PDF z rozkładem i trasą autobusu lini numer 6

Miasto przygotowało też inną specjalną ofertę dla turystów - autobus wahadłowy NA Navette Airport - Hôtel de ville - Tillé Aéroport. Linia kursuje z lotniska tylko 4 razy dziennie - 2 razy rano i 2 razy wieczorem, ale dowozi turystów pod wybrany hotel w mieście. Bilet kosztuje 4€ i jest ważny przez 48 godzin w obrębie sieci miejskiej. Bilet kupimy u kierowcy. Rozkład jazdy dostępny jest pod tym adresem: PDF z rozkładem i trasą linii NA.

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Inne połączenia

Lotnisko dobrze jest skomunikowane nie tylko z Paryżem czy miasteczkiem Beauvais, a również z innymi francuskimi miejscowościami.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do Amiens?

Z lotniska w Beauvais należy dostać się autobusem nr 6 (dawniej nr 12) - koszt - 1,00€ - do dworca w Beauvais - Gare de Beauvais.

Następnym środkiem transportu będzie autokar spod dworca na dworzec w Amiens - Amiens Gare Routiere. Cena biletu normalnego wynosi 12,20€, podróż samym autokarem trwa ok 60 min. Autokar do Amiens odjeżdża 4 razy dziennie.

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do Rouen?

Z lotniska w Beauvais do Rouen dojedziemy autobusem OUIBUS. Koszt przejazdu zaczyna się od 9,00€, podróż trwa około 2 godziny.

Niestety połączenia na tej trasie realizowane są tylko jeden raz w ciągu dnia wyłącznie w czwartki i w soboty.

Bilety można zakupić na stronie pod tym linkiem. (Strona działa w języku francuskim, natomiast proces zakupowy dostępny jest również w języku angielskim.)

Podane ceny, godziny, dni i częstotliwość kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama