Lotnisko Paryż-Beauvais (BVA) - dojazd z i do centrum Paryża oraz innych miast

Port lotniczy Beauvais-Tillé

Lotnisko Beauvais-Tille, potocznie nazywane również lotniskiem Paryż-Beauvais znajduje się ok 85 km od Paryża. Odległość dzieląca je od stolicy Francji jest spora, jednak istnieją dogodne połączenia lotniska z Paryżem, dzięki czemu lotnisko przyciąga ogromne ilości osób, które chcą w łatwy i szybki sposób dostać się do Paryża.

Lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Połączenia z Polski z tym lotniskiem oferuje linia Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznawania również innych, mniejszych miasteczek, w tym wypadku będzie to piękne miasteczko Beauvais.

Wybierasz się do Paryża?

Paryż

Paryż - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać stolicę Francji. Największe atrakcje, opisane dzielnice i praktyczne wskazówki pomogą zaplanować Ci wyjazd.

Najważniejsze dane lotniska Paryż Beauvais:

 • pełna nazwa po angielsku: Beauvais–Tillé Airport
 • pełna nazwa po francusku: Aéroport de Beauvais-Tillé (Aéroport de Beauvais)
 • kod IATA - BVA
 • adres: Route de l'aéroport, 60000 Tillé, Francja
 • Ilość terminali: 2
 • godziny otwarcia: 6:30 - 23:30

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do centrum Paryża?

Najpopularniejszym i zarazem bezpośrednim środkiem transportu łączącym lotnisko w Beauvais i stolicę Francji jest autobus. Oprócz niego możliwe jest również połączenie autobus + pociąg.

Autobus lotniskowy

Rozkład jazdy autobusu lotniskowego - Shuttle Bus został dostosowany do przylotów i odlotów z tego portu lotniczego. Autobus odjeżdża spod terminala pod lotniskiem Beauvais do dworca Paris Porte Maillot. Podróż odbywa się bezpośrednio, bez żadnych przystanków pomiędzy punktem początkowym i docelowym. Czas trwania podróży wynosi ok 75 min.

Jeżeli planujecie kupić biletu na miejscu, warto pamiętać, aby przybyć na miejscu odjazdu nieco wcześniej, by móc spokojnie zająć miejsce w nieraz bardzo długiej kolejce i zakupić bilet oraz zająć miejsce w autobusie. Szczególnie ważne jeśli nasz lot odbywa się w bardzo wczesnych godzinach. Autobus do pokonania ma długą drogę, więc warto zabezpieczyć się czasowo w razie zmiany warunków pogodowych i drogowych.

W Paryżu przystanek Paris Porte Maillot znajduje się na dużym parkingu - Parking Pershing (Pershing Bus Station).

Ceny biletów:

 • bilet normalny (dorośli i dzieci od 12. roku życia) - zakup on-line - 15,90€;
 • bilet normalny - zakup na miejscu - 17,00€;
 • bilet ulgowy dla dzieci (4-11 lat) - 9,90€ - cena dotyczy zakupu on-line (UWAGA: bilet dla dzieci (4-11 lat) kupowany na miejscu traktowany jest jak bilet bez taryfy ulgowej i kosztuje 17,00€);
 • dzieci poniżej 4. roku życia - bezpłatnie;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup on-line)- 29,00€;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup na miejscu)- 34,00€.

Aby sprawdzić godziny odjazdów na stronie internetowej system wymaga od nas podania celu podróży oraz daty, dostosowując tym samym za nas odpowiedni kurs autobusu. Przykładowo, jeśli nasz lot ma odbyć się na lotnisko w Warszawie, o 9:00, strona podpowiada, aby wybrać autobus ruszający z Paryża o 6:00.

Więcej informacji na stronie lotniska lub na stronie do rezerwacji biletów autobusowych.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Pociąg

Aby dojechać do Paryża pociągiem najpierw musimy się dostać na stację kolejową w miasteczku Beauvais - Gare de Beauvais. Najtaniej dojechać tam miejskim autobusem numer 12, kursującego z przystanku przed terminalami, niedaleko przystanków z autobusami do Paryża (przystanek w okolicy biur wypożyczalni samochodów). Cena biletu na przejazd autobusem nr 12 wynosi 1,00€. Należy jednak pamiętać, że autobus kursuje dosyć rzadko, w odstępach od 40 do nawet 90 minut. Przejazdy rozpoczynają się od ok 7:30 do 19:00.

Bilet normalny na przejazd pociągiem TER kosztuje 14,50€. Czas trwania podróży to ok 75 min. Pociąg zatrzymuje się na stacji Paris Nord (Gare du Nord czyli Dworzec Północny).

Razem autobus + pociąg = 1,00€ + 14,50€ = 15,50€

Więcej informacji, ceny i godziny znajdziecie na na stronie przewoźnika.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus miejski w razie potrzeby (wcześniejsze przyloty / odloty / bliski

Najtańszy sposób dotarcia z lotniska do Paryża - BlaBlaCar

Niestety, pomimo oferty bardzo tanich lotów do Beauvais, dojazd z lotniska znacząco podbija koszt wypadu do stolicy Francji. Istnieje jednak możliwość na tańsze dotarcie do centrum Paryża, chociaż nie jest dla każdego, jest nią skorzystanie z popularnego we Francji serwisu BlaBlaCar.

Cena za przejazd wyniesie od 6€ do 10€ za osobę. Pamiętajmy, aby skorzystać z francuskiej wersji serwisu https://www.blablacar.fr, inaczej nie zobaczymy żadnych przejazdów.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej opcji - dla bezpieczeństwa wybierzmy kierowców z dobrymi ocenami i dłuższą historią kursów. Pamiętajmy też, że kierowca ma prawo do rezygnacji z kursu z wyprzedzeniem, i nie zawsze w systemie będą kursy o zadowalającym nas godzinach.

Taksówki

Do Paryża z lotniska w Beauvais dostaniemy się również taksówką, niestety cena będzie bardzo wysoka. W dzień zapłacimy od 100,00€, natomiast wg taryfy nocnej od 140,00€. Przed podróżą upewnijmy się jaką sumę będziemy musieli zapłacić za przejazd pod określony adres.

Inne połączenia

Lotnisko dobrze jest skomunikowane nie tylko z Paryżem czy miasteczkiem Beauvais, a również z innymi francuskimi miejscowościami.

Jak dojechać z lotniska Paryż-Beauvais do Amiens?

Z lotniska w Beauvais należy dostać się autobusem nr 12 (koszt - 1,00€) do dworca w Beauvais - Gare de Beauvais.

Następnym środkiem transportu będzie autokar spod dworca na dworzec w Amiens - Amiens Gare Routiere. Cena biletu normalnego wynosi 12,20€, podróż samym autokarem trwa ok 60 min. Autokar do Amiens odjeżdża 4 razy dziennie.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.


Reklama


Zobacz nasze inne artykuły z Paryża

Zobacz nasze inne artykuły z Francji