Podróże po Europie

Aquaboulevard - wodny park rozrywki w Paryżu

Aquaboulevard de Paris to wodny park rozrywki dla każdego kto kocha szaleństwa w wodzie. Oprócz pięknego baseny znajdziemy tam przeróżne wodne zjeżdżalnie i nie tylko. Doskonałe miejsce na chwilę relaksu po długim zwiedzaniu stolicy Francji.

Już sama sceneria tego wodnego parku wyglądającego jak tropikalna wyspa zachęca do wskoczenia do wody oraz wylegiwania się na brzegu, na specjalnej plaży.

Atrakcje

Park wodny Aquaboulevard to masa atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obiekt parku wodnego oferuje nam nie tylko atrakcje zamknięte wewnątrz, znajdziemy tam również otwarte na zewnątrz elementy parku (w sezonie). Nawet poza sezonem (podczas dobrej pogody) dostępne do użytku są niektóre ze zjeżdżalni, które wyjeżdżają poza budynek.

Do wyboru mamy zjeżdżalnie klasyczne oraz bardziej kręcone, zjeżdżać możemy na niektórych samemu, na innych z dodatkowymi "poduszkami" / "pontonami", czasami nawet nie tylko pojedynczo. Dostępne są do wybory mniejsze lub większe zjeżdżalnie oraz takie częściowo odkryte oraz całkowicie zakryte ("tunele").

Jeśli zmęczyliśmy się pływaniem i mamy na chwilę dosyć adrenaliny związanej ze zjazdami, możemy odpocząć na specjalnej sztucznej plaży czy też w jacuzzi.

Najmłodszych ucieszy widok zawieszonego nad basenem wielkiego wieloryba, w którym znajduje się zjeżdżalnia. Innym spodobają się sztuczne fale, które tworzone są co ok 30 minut. Dostępna jest również zawieszona nad basenem lina, z której rozbijani możemy skakać do wody.

Te i wiele innych atrakcji przyciągają wielu chętnych, plusem jest tutaj nie tylko możliwość korzystania z wielu ciekawych rzeczy ale również temperatura wody, która na zwykłym basenie może odstraszać "zmarzlaków". :)

Informacje praktyczne

Wodny park rozrywki nie wyróżnia się niczym szczególnym od zwykłych basenów. Panują tu takie same zasady zarówno bezpieczeństwa, jak i higieny.

Uwaga: Od mężczyzn wymaga się obcisłych kąpielówek, jeśli nie mamy przylegającego do ciała ubrania, nie zostaniemy wpuszczenie do obiektu. Więcej szczegółowych informacji oraz aktualności można znaleźć na oficjalnej stronie parku wodnego - Aquaboulevard.

Dni i godziny otwarcia

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 23:00
  • w piątki: od 09:00 do północy
  • w soboty: od 08:00 do północy
  • w niedziele: od 8:00 do 23:00
  • Kasa czynna (codziennie) do godziny 21:00.

Ceny biletów wstępu

  • bilet normalny (od 12. roku życia) - 33,00€ (bilet wieczorny 29€)
  • bilet ulgowy (3 - 11 lat) - 19,00€ (bilet wieczorny 15€)

Dojazd i lokalizacja

Adres: Aquaboulevard de Paris - 4-6 Rue Louis Armand, 75015 Paris

Obiekt położony jest w pobliżu podanych przystanków (metro i RER):

  • Balard - stacja metra M8
  • Corentin Celton lub Porte de Versailles - stacje metra M12
  • Pont du Garigliano - stacja RER C

Inne przydatne informacje

Ceny wejściówek nie należą do małych, jednak można za nie czasami zapłacić mniej, szukając biletów w biurach podróży czy u operatorów podróż, nawet w Polsce. Często właśnie pośrednicy mają dużo niższe ceny, ze względu na wynegocjowane wcześniej stawki, z racji kupowania i sprzedawania dużej ilości biletów.

Na terenie basenu można spotkać fotografa, który zaproponuje nam króciutką i przyjemną sesję, zrobi ok 2-4 zdjęcia, które opuszczając obiekt będziemy mogli obejrzeć, jeśli nam się spodobają także zakupić.

A może szukasz jeszcze innych rozrywek w Paryżu i okolicach? Sprawdź również inne parki rozrywki w Paryżu.

Reklama