Wieczorny spacer po Champs-Elysees

Avenue des Champs-Élysées jest to najbardziej znana ulica w Paryżu, i jedna z najbardziej znanych na świecie. Pola Elizejskie to masywny Łuk Triumfalny, restauracje, muzea i ekskluzywne sklepy. Dzieci także znajdą tam coś dla siebie w bajkowym Disney Store.

Co jeszcze wyróżnia to miejsce? Tłumy ludzi przechadzające się po obu stronach bez względu na porę, uliczni grajkowie, jeżdżące bez przerwy samochody, ogromna ilość drzew posadzona w równych odległościach ( każde z nich jest idealnie zadbane i poprzycinane). Warto pospacerować wieczorem i poczuć odrobinę takiego klimatu.

Ciekawostką dotyczą Alei Pól Elizejskich jest, to, że jeden z wielu etapów Tour de France ma tam swój finisz. Ta najsłynniejsza paryska ulica jest także tradycyjną sceną oficjalnych parad i ceremonii. Często odbywają się na niej także wystawy i imprezy, podczas których zamykana jest dla ruchu.

Pola Elizejskie to ulica, którą dojdziemy spod Łuku Triumfalnego (plac im. Charles'a de Gaulle), aż do Place de la Concorde (Plac Zgody). Warto pamiętać, że aby przejść do Luwru należy już tylko przejść przez dzielące te dwa miejsca ogrody Jardin des Tuileries.

Poniżej przedstawiamy naszą fotorelację z wieczorno-nocnego spaceru. Rozpoczęliśmy po godzinie 22 i po kilku godzinach ulica wciąż żyła.

Sklep francuskiego domu mody - Louis Vuitton Pola Elizejskie w Paryżu

Bardzo znany paryski kabaret Lido. Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Widok na Łuk Triumfalny: Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Ciekawa, chociaż droga atrakcja. Za "skromne" kilkaset złotych można przejechać się jednym z poniższych ekskluzywnych samochodów. Pola Elizejskie w Paryżu

Łuk Triumfalny robi piorunujące wrażenie bez względu na porę dnia. Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie w Paryżu

Sklep oraz muzeum francuskiej marki Renault. W środku możemy obejrzeć bolid Formuły 1 oraz historyczne auta. Pola Elizejskie w Paryżu

Oficjalny sklep klubu piłkarskiego PSG. Pola Elizejskie w Paryżu

Sklep firmy odzieżowej Abercrombie & Fitch, przed którym w ciągu dnia ustawiają się ogromne kolejki, a klienci są wpuszczani stopniowo. Pola Elizejskie w Paryżu


Reklama