Wizyta w centrum handlowym Harrods w Londynie

Harrods - Londyn

Harrods

Londyński Harrods jest określany mianem najbardziej ekskluzywnego domu towarowego na świecie. Jego obecna forma, którą dzisiaj możemy odwiedzać pochodzi z 1905 roku.

Harrods w Londynie

Jego motto brzmi: Mamy wszystko, czego chcesz. Rzeczywiście – w ofercie Harrodsa znajduje się niemal wszystko – ekskluzywne sukienki od topowych projektantów, najlepsze na świecie gatunki szampana, prestiżowe zegarki czy ... przepyszne pączki.

wnętrza centrum handlowego Harrods Londyn

Twórcą tej sprzedażowej potęgi stał się Charles Henry Harrods, który w 1834 roku założył niewielki sklepik, zatrudniając kilku pracowników. W latach 80. XIX wieku osiągnął już bardzo duży sukces i rozbudował swoją firmę do olbrzymich rozmiarów. W 1898 r. sklep Harrodsa uruchomił pierwsze w Wielkiej Brytanii ruchome schody - przed tą ekscytującą podróżą bardziej zdenerwowanym klientom podawano odrobinę brandy.

odwiedziny w centrum handlowym Harrods Londyn

Londyn Harrods - centrum handlowe

Od kilku lat na półkach galerii można znaleźć również sztabki złota, a w 2002 roku poza standardową ochroną, jednego ze stoisk zaczęła strzec prawdziwa egipska kobra.

w centrum handlowym Harrods w Londynie

witryna Malone - wizyta w Harrods w Londynie

Cóż, warto dodać przy okazji, że na owym stoisku znajdowały się inkrustowane szlachetnymi kamieniami sandały za 62 tysiące funtów.

żyrandol w Harrods w Londynie

Galeria mieści się w siedmiopiętrowym budynku, zlokalizowanym przy przy Brompton Road, w najdroższej londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. W jego wnętrzu mieści się aż 330 działów. Mówi się, że to właśnie z powodu Harrodsa gwiazdy i celebryci kupują ekskluzywne wille w dzielnicy Knightsbridge. Dzięki temu mają swój ulubiony sklep „w zasięgu ręki”. Trzeba przyznać, że ceny nieruchomości w tej dzielnicy przyprawiają o zawrót głowy. Za sam garaż zapłacić trzeba około 100 tysięcy funtów!

bogate wnętrza w centrum handlowym Harrods w Londynie

Codziennie Harrodsa odwiedza około 15 mln. klientów. Co ciekawe, w galerii obowiązuje specjalny dress code – klienci powinni mieć czyste, estetyczne ubranie i buty. Niemile widziane są szorty, japonki, ubrania eksponujące sporą ilość ciała, koszulki z wulgarnymi napisami czy obrazkami. Dodatkowo, jeśli chcesz wejść do Harrdosa z plecakiem, lepiej trzymaj go w dłoni niż na plecach. To również element standardowego dress – codu, obowiązującego w tym miejscu.

sufit w Harrods Londyn

Znajdziemy tu także ogromne sklepy z zabawkami z najciekawszymi kolekcjami i nowościami w świecie zabawek. Fani bajek Disney'a również znajdą tam miejsce dla siebie, ponieważ oprócz oddzielnego sklepu Disney znajduje się tam także strefa Disney'a, gdzie odpoczniemy i zjemy coś smacznego nie opuszczając przy tym bajkowego świata.

!strefa Disney'a w centrum handlowym Harrods w Londynie
strefa Disney'a w centrum handlowym Harrods w Londynie

Klocki Lego również robią furorę w tym miejscu. Ogromna oferta klocków dostępnych do sprzedaży otoczona jest wybudowanymi z klocków tej marki różnymi obiektami i postaciami. Najciekawszym z nich jest model samego centrum Harrods.

!Harrods Londyn - makieta z klocków Lego
Harrods Londyn - makieta z klocków Lego

Informacje praktyczne

Dni i godziny otwarcia:

  • poniedziałek - sobota - 10:00 - 21:00
  • niedziela - 11:30 - 18:00

Dojazd i lokalizacja:

Adres: 87-135 Brompton Rd, London SW1X 7XL, Wielka Brytania

Najbliższa stacja metra to Knightsbridge na linii Piccadilly. W pobliżu centrum handlowego zatrzymują się również autobusy: 9, 10, 14, 19, 22, 52, 74, 137, 414, 452, C1


Reklama